Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Поради для тих, хто прагне навчатись.

Поради для тих, хто прагне навчатись.

Призначення школи в нашому житті полягає в тому, щоб підготувати людину до реалій нашого світу. У наш час, час комп'ютерів, смартфонів, планшетів, людині необхідно навчитися орієнтуватися в океані інформації, який її оточує. Як реально оцінити свої можливості, навчитися виділяти навчальне завдання, складати плани при підготовці до заліків та іспитів?

Я абсолютно впевнений у твердженні, що спочатку кожна людина любить отримувати нові знання, відкривати для себе щось зовсім нове, незвичайне і розвиватися. Достатньо лише визначити для себе власний алгоритм отримання нової інформації, засвоєння матеріалу для того, щоб отримувати задоволення від навчання. Але «визначити алгоритм» - занадто розпливчастий термін, непогано б його конкретизувати. Я провів повний аналіз своєї самоосвітньої діяльності і розібрався, «як» і «чому» я знову полюбив навчання. Умовно всі мої судження можна розділити на декілька підпунктів. Отже, почнемо.

Визначтеся з улюбленою професією.

Можу з упевненістю сказати вам, спираючись на особистий досвід, якщо ви будете вчити те, що не любите - гріш ціна таким знанням. Вперше я зіткнувся з цим по закінченню першого курсу університету. Другий раз життя наштовхнула мене на це правило, коли я намагався навчитися програмувати. Я досі не кидаю це заняття, але це досить важко для мене, оскільки я роблю те, що мені не зовсім до вподоби.

Якщо ви дійсно зможете знайти професію, яка буде радувати вас, приносити вам задоволення - тяга до знань не змусить себе чекати. Отримання нових і нових знань у сфері вашої діяльності буде для вас святом.

Складіть план дій.

Теорія всесвітньої хаосу має на увазі те, що всі частинки нашого всесвіту рухаються в хаотичному порядку, що не контролюється жодними законами. Але чи можливо отримувати знання і розмежовувати їх на категорії, керуючись хаосом? Геніїв і творчих особистостей прохання відійти від екранів. Єдина проблема полягає в тому, що люди, котрі вважають себе геніями і творчими особистостями, у 80% не є ні одними, ні іншими.

Без планування своїх дій практично не можливо правильно налаштувати своє навчання. З чого повинен складатися план? По-перше, це час, який ви готові щодня приділяти на свою самоосвіту. Чи є сенс говорити про те, що марно намагатись вчитись, якщо ви готові витрачати не більше 5 хвилин в день на свої заняття? Я прихильник того, що освіті в день потрібно виділяти не менше однієї академічної години. Але ці цифри настільки індивідуальні, що я б порадив вам самостійно визначити оптимальний час навчання, що дозволить досягти оптимального результату. По-друге, це навчальна програма. Якщо ви займаєтеся самоосвітою в інтернеті - складіть список основних джерел вашого натхнення і освіти. Це можуть бути книги, сайти, блоги, сторінки в соціальних мережах, які ви будете моніторити в пошуках нової порції інформації та знань. Третім пунктом в списку йде постійність. Якщо ви введете освіту в звичку, подібно до тієї, по якій ви щоранку чистите зуби, або читаєте газету за сніданком - ви здивуєтеся, наскільки швидко ви досягнете поставленої мети. Результати не змусять себе довго чекати.

Конспектуйте.

Ніколи не міг подумати, що конспектування матеріалу може бути настільки приємним і корисним заняттям. Я говорю саме про конспектування. Забудьте про нудні диктанти на лекціях, судомні спроби встигнути за неймовірно швидким диктуванням викладача і зіпсовані нерви. Записуйте, або замальовуйте короткий переказ того матеріалу, який вам потрібно засвоїти. При читанні книги спробуйте виписувати ключові цитати, висловлювання, котрі допоможуть краще зрозуміти основну суть.

Зовсім не обов'язково писати конспекти від руки. Існує маса мобільних додатків, які дозволять вам зробити це максимально швидко і якісно. Як то кажуть «кожному своє». Комусь папір і ручка, а комусь клавіатура і монітор.

Практикуйте.

Хочете навчитися малювати? Малюйте!

Абсолютно будь-яка сфера діяльності підвладна людині, яка хоче оволодіти нею настільки, що готова взятися за справу, незважаючи на те, що абсолютно не розбирається в цьому. «Дорога з'являється під ногами того, хто йде».

Знайдіть експертів.

В освіті, як і в спорті, розвиватися можна лише граючи з тими, хто свідомо сильніший тебе. Знайти людину, яка добре розбирається в певній сфері діяльності в наш час не становить абсолютно ніяких проблем. Завдяки Інтернету, вам навіть не прийдеться залишати межі квартири.

Ставте перед собою цілі.

«Стати архітектором».

Ні, не такі цілі. Забудьте про глобальність. Ставте невеликі, здійсненні цілі, шлях до здійснення яких вам під силу.

Не перестарайтеся.

Є люди, які витрачають по вісім і більше годин в день на навчання. Але який у цьому сенс, якщо через перевантаження мозку інформацією він починає відкидати її та навчання замість користі приносить тільки негативні емоції? Не варто перенапружуватися і намагатися вивчити все і відразу. В такій справі поспіх може завадити.

Бєлік Олександр


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook