Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

Професія бухгалтер йде в минуле, зараз все менше і менше потрібно, або надлишок кадрів в період кризи

Професія бухгалтер йде в минуле, зараз все менше і менше потрібно, або надлишок кадрів в період кризи

У наш час часто можна почути, що професія бухгалтер йде в минуле і потрібно все менше і менше. Пояснити це можна тим, що сучасні ВНЗ випускають величезну кількість фахівців економічних напрямів, левову частку яких складають бухгалтера. Молоді люди віддають перевагу розумовій роботі, яка може забезпечити стабільний середній дохід, також приваблює можливість обіймати посаду бухгалтера в декількох різних фірмах одночасно (вести звітність на домашньому ПК, і з'являтися в компанії тільки для надання звітів). Природно, всім не вдається відразу ж влаштується за професією. Головна причина цього явища - попит на неї значно менше, ніж пропозиція. Крім того, багато хто з випускників, за наявності диплома (іноді навіть з відзнакою), не мають відповідних знань, до того ж, не володіють особистими якостями, які повинні бути притаманні хорошому бухгалтеру: високий рівень відповідальності, уважності, посидючості. У багатьох ситуаціях, студентам не вистачає саме бажання навчатися (причин на це безліч, починаючи від: «батьки хотіли, щоб я вивчився на бухгалтера, а я хотів на художника / фотографа / режисера ...», закінчуючи: «поступив за компанію з другом» ). З іншого боку, багато ВНЗ не мають відповідної матеріально-технічної бази, для необхідної підготовки учнів.

Керівництво організації, в свою чергу, бажає бачити у своїх рядах висококласного фахівця, при цьому не витрачаючи кошти на підготовку «новенького». Тому і воліє людей з досвідом роботи. Причиною висловлювань про «непотрібність» бухгалтерів також може бути і висока комп'ютеризація підприємств, впровадження різних програм, розроблених спеціально для ведення бухгалтерського обліку.

Насправді, професія бухгалтер завжди була і буде затребуваною. Так, як будь-якому підприємству, навіть самому малому, потрібно вести фінансові справи. До слова, кількість малих і середніх підприємств з кожним роком тільки збільшується. Можна, звичайно, заперечити, що подібні справи в змозі вести людина іншої економічної професії, але таке трапляється досить рідко. Крім уміння вести баланс, складати звіти, іншу документацію, необхідно стежити за змінами в законодавчих актах, вчасно відвідувати податкову інспекцію. Для виконання цих функцій і необхідний окрема людина. Що стосується комп'ютерних програм, то якими б вдосконаленими вони не були, все одно ними потрібно комусь управляти, вводити потрібні вихідні дані та багато іншого.

Як підсумок до викладеної вище інформації, можна сказати, що проблема працевлаштування для бухгалтера містить в собі всі ті ж моменти, що і для фахівців інших напрямків. Тобто, вислів, що професія бухгалтер йде в минуле, не має під собою підстави.

Факти говорять самі за себе: газета «Сегодня» опублікувала статтю, в якій надала ТОП-10 найбільш затребуваних професій в Україні за 2013 за версією кадрового порталу hh.ua, перше місце в цьому переліку зайняли менеджери з продажу (їх частка в загальній кількості запитів роботодавців склала 9%), на другому ж місці опинилися бухгалтери, головні бухгалтери (по 3%).

Єдиним мінусом професії бухгалтера і раніше залишається високий рівень відповідальності, оскільки він несе адміністративну, а іноді навіть кримінальну відповідальність за ведення звітності компанії.

Хороший спеціаліст будь-якої справи завжди буде затребуваний, незалежно від економічного становища в країні. Наприклад, поширена думка, що попит на бухгалтерів знижується в період кризи. Насправді, все з точністю до навпаки: саме в такий час (щоб вивести компанію з кризового стану) необхідно проводити розумну господарсько-економічну діяльність, яку і повинен виконувати бухгалтер високої ланки. Також, відомий той факт, що економіка будь-якої країни розвивається циклами, тобто, за кожною кризою настає період зростання.

Щоб не стати безробітним з дипломом бухгалтера, необхідно:


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=profesiya_bukhgalter_yde_v_minule_zaraz_vse_menshe_i_menshe_potribno_abo_nadlish, чи можна вивчитись на бугалтера через янтернет, професія бухгалтер на кого вчитися, на які спеціальності иреба вчитися щоб бути бухгалтера, Вивчитися на бугалтера, Де вивчитись на бухгалтера, скільки рлків потрібно вчитися на бухгалтера, де вчитися на бухгалтера, щоби ййтий вчитися на бухгалтера потрібно йти в 11 клас, як вивчитися на бугалтера


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook