Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Що зробити, щоб змінити своє життя на краще?

Що зробити, щоб змінити своє життя на краще?

Як правило, в наш час майже 80% людей не задоволені своїм життям. Більшість не влаштовує їх заробіток, взаємовідносини в сім’ї, свої зовнішні дані, рівень свого життя та багато іншого. На мою думку, вся ця незадоволеність має всього три причини.

Перша причина – це невпевненість в собі і своїх силах. Наприклад, вам запропонували нову посаду, яка вимагає від вас більшої відповідальності та більшого об’єму роботи. А ви сумніваєтесь, адже не впевненні, чи зможете виконати всю роботу, чи впораєтесь з таким рівнем відповідальності. Це говорить, в першу чергу, про вашу низьку самооцінку. В такому стані люди не об’єктивно оцінюють свої можливості, вони не впевнені в рівні своєї професіональної підготовленості, і це не дозволяє їм розвиватися професійно, і, як правило, призводить до не задоволеності своєю роботою, платнею.

Також, досить поширеною проблемою людей із заниженою самооцінкою є залежність від інших. Вони постійно чекають оцінки своїх дій і намагаються всім догодити, щоб таким чином підняти свій авторитет. Такі люди не в змозі вирішувати важливі питання особисто, їм потрібна думка інших, щоб не брати на себе відповідальності. Вони оточують себе людьми, які не вправі розібратися зі своїм життя, і чекають від них настанови, яка часто ні до чого хорошого не призводить. В житті у кожного різні цінності і розуміння «хорошого життя». Тож як люди, які мають зовсім інші пріоритети можуть дати вам хорошу пораду щодо вашого життя? Ніколи не треба надіятись на інших, а вірити лише у свої сили. Можливо, ви самі того не підозрюючи, знаєте єдиний правильний вихід з ситуації.

Боротися з цією проблемою досить тяжко, але можливо. Насамперед, треба зрозуміти, що всі люди помиляються, і навіть у найуспішніших були свої падіння. Потрібно вірити в свої сили, і перед важливим завданням, у виконанні якого є сумніви, треба згадати всі успіхи, всі ті речі, які до того виходили найкраще. Це додасть вам впевненості в своїх силах, що допоможе в майбутньому бути задоволеним своїм життям. Навіть одне із вчень Будди говорить: «люби себе, і тільки тоді ти зможеш віддавати свою любов іншим, тільки тоді ти навчишся любити життя».

Другою, не менш важливою, причиною незадоволеності своїм життям є нерішучість, або проста лінь, яка в більшості випадків може ховатися саме за нерішучістю. Я думаю кожному знайоме відчуття, коли ви дуже хочете змінити своє життя, але щось постійно у вас не виходить, ніби весь світ налаштований проти вас. То немає часу, то дуже втомлений, то просто хочеться присвятити свій день телевізору, і так похід в спортзал, початок правильного харчування, похід до лікаря та багато іншого відкладається у довгий чорний ящик. Все це відбувається через лінь, яка стоїть між нами і тими речами, які ми запланували. Багато людей не слідкують за своїм здоров’ям через брак часу, що є просто «прикриттям» нерішучої людини. Нерішучість не дозволяє нам розвиватися, не дає змоги спробувати щось нове, щось цікаве. Гарні емоції покращують настрій кожному, а задоволена життям людина – це щаслива людина.

На сьогоднішній день в світі набули дуже важливого значення краса та здоров’я, і дивлячись на гарні зображення вродливих кіноактрис, багато хто з нас намагається відповідати прийнятим стандартам краси. Але дійсно виходить це не в багатьох і ми залишаємось незадоволеними. Та якщо розібратися, привести себе в гарну фізичну форму, покращити своє здоров’я, щоб почуватися добре і впевнено - під силу кожному, але на заваді стає знову та ж нерішучість, яка не дає нам змоги піти до спортзали, адже нам здається, що ми нічого не вміємо, в нас не вийде і так далі.

Отже, якщо бажаєте бути задоволеними собою і своїм життя, потрібно боротися з нерішучість та лінню. Ніколи не варто відкладати на потім речі, які можна зробити сьогодні, навіть, якщо для цього треба прикласти певних зусиль. Плануйте своє життя, тримайте його під контролем, ні в якому разі не пускайте все на самотік. Щоб досягти успіху, треба твердо знати, які цілі перед собою ви ставите, чого ви хочете від життя.

Наступною причиною незадоволеності життям можуть бути завищенні вимоги. Ці вимоги можуть бути висунуті як до себе, оточуючих, так і до свого життя. Ось, наприклад, людині, яка має все (на перший погляд), може для щастя не вистачати дорогого авто, і вона зациклюється на цьому, і вважає себе нещасною. А от тільки варто придбати бажану річ, як відразу життя покращиться. Але цим самим ми вводимо себе в оману, адже варто нам придбати омріяне авто, як у нас з’являються нові бажання, і так по замкненому колу.

По статистиці найщасливіші люди, як це не дивно, живуть саме в бідних країнах. Тож як же можуть жити щасливо люди, в яких немає майже нічого - ні дорогого авто, ні вілли на березі моря, ні інших речей без яких, вам здається, не можливо прожити? Відповідь доволі проста, щастя – не в матеріальних речах! Не маючи нічого, людина починає цінити прості речі: гарну погоду, дах над головою, здорових батьків поруч.

Наведу приклад, який стосується майже кожного з нас (мається на увазі мешканців України). Ще пару років тому кожен з нас був незадоволений своїм життям. В цьому була винна маленька зарплата, погані політики, погані дороги в країні, корупція і т. д. Але ж ніхто навіть подумати не міг, що щастя полягає не в цьому. І вже зараз, коли наша країна переживає страшні часи, коли матері змушені хоронити своїх синів, багато хто з нас зрозумів, що той час, час без війни, і був щасливим, що щастя - це бачити, як здоровими зростають ваші діти, щастя - це впевненість в завтрашньому дні. Варто передивитися свої пріоритети, можливо, Ви самі того не підозрюючи, і є щасливою людиною, задоволеною своїм життям.

Тож треба бути простішими, відноситись до всього трішки з філософського боку, треба навчитися цінити те, що в нас є, звісно, не перестаючи досягати більшого. Тобто не ставити якісь матеріальні речі на перше місце, а розцінювати їх лише як засіб покращення та полегшення вже маючого, і без того щасливого життя.

Як висновок, можу сказати те, що «задоволеність життям» кожен розуміє по-різному, але за своє життя, якщо чесно, я не зустрічала людини, яка була б повністю задоволена своїм життям. Можливо, сенс нашого буття полягає в постійному вдосконаленні, а це зробити не так вже й складно, достатньо лише розуміти чого ви хочете, і не намагатися відразу змінити світ, а спершу почати з себе. Полюбити себе, стати впевненим в своїх діях та можливостях, не очікувати від життя та від інших занадто багато, правильно поставити пріоритети. Все знаходиться в нашій голові. Якщо ви зможете цінити те, що маєте, цінувати тих, хто вас оточує, побачите всю красу навколишнього світу, тоді (і лише тоді) ви зможете змінити своє життя на краще.

Поплавська Богдана


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=shcho-zrobiti-shchob-zminiti-svoe-zhittya-na-krashche, що робити щоб стало краще жити, Що не можна змінити в собі, чого в людини перестає везти в житті в грошах в сім ї може це тому щоб змінити все, як змінити життя на краще, стимул для житя, як змінити себе і життя, як можна спростит життя на краще, Чому люди не хочуть змінювати своє життя, Стимули в житті


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook