Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Сучасний вчитель, який він?

Сучасний вчитель, який він?

Коли я набирала словосполучення «модульний вчитель», комп'ютер вирішив його поправити на «модельний учитель». Нехай буде так. У Київському міському педагогічному університеті пройшов круглий стіл на тему «Новий учитель для нової України», на якому обговорювалися питання: "Яким в сучасних умовах розвитку освіти і суспільства повинен бути прогресивний учитель?", "Яку модель ідеального вчителя хочуть бачити учні та їх батьки ? ", "якою буде підготовка до зно 2017 року".

Два роки тому в Україні було розпочато програму модернізації педагогічної освіти. У ній беруть участь провідні педвузи країни. За словами Ольги Полежаєва, доцента Інституту педагогіки і психології освіти МДПУ, одне з головних досягнень такої модернізації - перехід на модульні плани підготовки майбутніх педагогів.

Що ж це таке? І якою моделлю повинен відповідати ідеальний вчитель? Модульні плани - це програми, які дозволяють учням отримувати знання не тільки по одній конкретній дисципліні, а дають уявлення про метапредметну освіту, розширюють кругозір майбутніх педагогів, формують їх загальнокультурні компетенції, позначені і прописані державними освітніми стандартами, на основі яких базується підготовка до зно з української мови та літератури.

Яким же хочуть бачити сучасного вчителя школярі та їхні батьки? По-перше, ця людина повинна бути цікава учням, як особистість. Мати широкий кругозір, вміти спілкуватися і багато знати не тільки в рамках свого предмета. По-друге, вільно володіти інформаційними технологіями. По-третє, мати педагогічну освіту.

- Якщо вже людина дуже хороша, як учитель, ми його беремо і відправляємо на перепідготовку, оскільки новий освітній стандарт вимагає обов'язкової спеціальної освіти, - каже Наталя Файдюк, директор школи № 265. - З огляду на тенденцію на стабільне підвищення зарплати в Київіі, останнім часом в школу проситься всі, кому не лінь, від інженера-механіка, який претендує на посаду вчителя математики до туриста-перекладача, який претендує на вчителя англійської. Такі резюме я читаю і в стопочку складаю «нікого не брати». Професія учитель непроста, помилки в ній можуть привести до колосальних наслідків, тому потрапити чужі люди не повинні.

Ще одна важлива якість, якою повинен володіти сучасний учитель - серйозна психологічна стійкість. Наприклад, є окремі магістерські програми, які спрямовані на психологічне консультування в освіті, в тому числі і педагогічних працівників. Абсолютно всі програми педагогічного спрямування включають в себе психологію, вікову психологію, психодіагностику. Вони розраховані на тих, хто хоче розширити свої професійні можливості, і на тих, хто прагне уникнути професійного вигорання.

Заслужений вчитель 2 категорії, доцент, Марія Федорівна Шлапак.


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=suchasniy-vchitel-yakiy-vin, сучасний вчитель, Сучасний педагог в україні який він?, вчитель який він, сучасний вчитель який він


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook