Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Вплив політичної ситуації на транспортну інфраструктуру країни

Вплив політичної ситуації на транспортну інфраструктуру країни

В період з початку 2014 року транспортна інфраструктура України зазнала багато проблем, насамперед пов'язаних із її функціонуванням. Причиною цього стали в першу чергу політичні проблеми: нестабільна ситуація у країні, невизначеність у цілісності територій та наявність збройних конфліктів на сході нашої держави, та у АР Крим. Втративши контроль над вказаними територіями, Україна позбавилась великого потенціалу морського, автомобільного, авіаційного і залізничного транспорту, котрий відігравав значну роль у розвитку економіки держави.

Слід сказати, що на південно-східній частині України розміщена значна частина природніх ресурсів України. Саме цей агропромисловий комплекс суттєво потребує у залученні транспортних засобів для видобутку та перевезення предметів праці і обслуговування підприємств. Він займає важливу частину у підтриманні економіки держави. На даний час транспортні підприємства, котрі знаходяться на загарбаних територіях, вимушені обмежувати або повністю зупиняти свою діяльність, що в результаті призводить до нерентабельності їх подальшої роботи. Паралельно з цим, велика кількість таких підприємств розграбовується загарбниками, а саме без відшкодування конфіскуються автомобілі, автобуси, важка техніка, з подальшим їх використанням у своїх цілях. Від цього страждають як державні підприємства, так і приватні.

Також у зв'язку із збитим ракетою літаком Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines (у липні поточного року) майже всі іноземні авіакомпанії заборонили переліт над територією нашої держави, шукаючи надійний та безпечний повітряний коридор у сусідніх державах. Здається, що явних ресурсів Україна не втрачає, однак вона є значною транзитною країною. Велика кількість скасованих рейсів через нашу територію ведуть до того, що кошти та міжнародний авторитет ідуть на спад. Бюджет недоотримує гроші за використання нашого повітряного простору, за посадку, відправку та супровід суден.

На підприємства наземного транспорту, котрі знаходяться по всій території України, також негативно впливає теперішня політична ситуація. Насамперед, різке знецінення національної валюти призвело до значного зростання цін на паливо-мастильні матеріали, запасні частини та загалом на транспортні засоби більш ніж на 30%. Це обмежує підприємців у можливості оновлення техніки, змушує зменшувати об'єми надання послуг та підвищувати ціни на обслуговування для клієнтів, що в деякій степені зменшує їх кількість.

Залізнична дорога, котра є наймасовішим перевізником, переживає не найкращі часи. Перекриття міжнародних шляхів у східному напрямі, періодичні диверсії із мінуванням колій, та руйнування залізничної інфраструктури у даних районах не дає у повному обсязі здійснювати перевезення потягами. Значні втрати власності «Укрзалізниці», та унеможливлення використання усіх ресурсів теж негативно позначається на економічній ситуації, як підприємства так і держави.

Окрім збитків підприємств, установ, організацій, а загалом і держави, негативному впливу піддаються і звичайні громадяни, котрі працюють у системі транспортних перевезень, серед яких достатня кількість висококваліфікованих кадрів. Прикладом цього є відміна значної кількості рейсів, що змушує роботодавців відправляти працівників у неоплачувані відпустки.

Хоча держава і намагається уникати проблем з транспортними шляхами і швидко ліквідовувати непередбачувані випадки, обставини пов'язані з аваріями, блокуванням сполучень та навмисним діями щодо унеможливлення стабільного функціонування інфраструктури, все одно цього недостатньо. Загалом, покращення ситуації на транспортних підприємствах можна досягнути безпосередньо при стабільності у країні.

Луговий


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook