Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиРуководителю

Як покарати бухгалтера за неправильне нарахування зарплати?

Як покарати бухгалтера за неправильне нарахування зарплати?

Кожне підприємство складається з ряду певних елементів. Саме від ефективного функціонування кожного з цих маленьких сегментів, залежить діяльність, бажано успіх, підприємства в цілому. Один із найважливіших відділів в організації є персонал, або ж відділ кадрів.

Перед тим як створити підприємство, вкладати кошти, треба обрати команду спеціалістів, які будуть відмінно виконувати поставлені перед ними завдання і задачі. Проте мало лише обрати добрих фахівців, іншим важливим питанням є ефективне управління своїм персоналом. Правильна постановка задач перед працівниками та ефективний менеджмент допоможе швидше досягнути поставлених перед підприємством цілей, отримати хороші показники діяльності фірми, а, отже, максимізувати свої прибутки.

На будь-якому підприємстві існує багато посад. Але, яка з них є найважливішою? Більшість вважає, що найважливішим є директор. Звичайно, з цим неможливо не погодитись. Адже саме директор приймає важливі рішення, будує план дій фірми та дає завдання, які повинен виконувати той чи інший відділ. Проте, слід звернути увагу на те, що без допомоги досвідчених менеджерів, діяльність директора була б марною. Менеджери отримують завдання від директора і повинні організувати роботу працівників так, аби ці задачі були виконані на відповідному рівні. Тобто, менеджер займається практичним виконанням плану директора.

З іншого боку, успішність фірми залежить від її фінансового стану. Ні директор, ні менеджер не займається фінансовим аналізом. Цю роботу виконує бухгалтер. Тому з впевненістю можна сказати, що такий фахівець є надзвичайно важливим і його не можна замінити. Тому, обрати хорошого спеціаліста в області бухгалтерії, є одним із перших кроків до становлення фірми.

Робота бухгалтера тісно пов’язана з обліком, введенням фінансових звітів, розрахунок податків, нарахування заробітної плати усім працівникам та багато інших процедур. Також така посада потребує від людини постійного вдосконалення своїх знать. Адже до законодавства час від часу вносять певні зміни. Бухгалтер повинен чітко їх прослідковувати, бути в курсі останніх новин та законів.

Також важливо знати правила введення основної документації, яка дозволяє здійснювати різного роду фінансові операції. Фактично в руках бухгалтера знаходиться вся фірма та основні процеси, пов’язані з її діяльністю.

Деяким людям важко самостійно опанувати такі об’єми інформації. Тому в даний час є багато маленьких організацій, які проводять курси бухгалтерів, або ж курси підвищення кваліфікації. Такі оголошення можна знайти в газеті або ж в Інтернеті. Ціна таких курсів коливається в різних межах. Це залежить від багатьох факторів: тривалість курсів, програма навчання, кількість занять, інколи рівень кваліфікації викладачів.

Курси допоможуть опанувати практичні знання, але щоб бути справжнім спеціалістом в бухгалтерії, треба виховувати в собі певні особисті якості та критерії. Бухгалтер повинен бути працьовитим, посидючим, наполегливим. Але, перш за все, робота потребує неабиякої уваги. Людина повинна бути добре зосереджена, коли вона має справу з цифрами чи грошима, дуже часто з немалими сумами.

Як було вище сказано, бухгалтер завжди тримає в голові багато інформації, тому через таку завантаженість може допускати помилок. Такі помилки мають різний рівень серйозності та подальших наслідків. Також помилки можуть бути механічними або ж навмисними.

Механічні помилки трапляються тоді, коли працівник вводить дані в певні програми для бухгалтерського обліку. Також, як і будь яка система, програма іноді дає збір і нараховується подвійна сума податку чи подвійна заробітна плата. Механічною помилкою може вважатись неправильне додавання, чи інша математична операція з цифрами.

Фактично бухгалтер не винен в тому, що програма видала неправильний результат. Помилка бухгалтера в тому, що він уважно не перевірив отримані результати і точно не переконався в тому, що вони на всі сто відсотків правдиві.

За даних обставин неправильне нарахування суми бухгалтером повинно бути покаране. Але потрібно детально проаналізувати ситуацію і врахувати всі фактори. Один із покарань може бути не виплата премії, скорочення заробітної плати бухгалтера, або ж пониження у посаді.

Проте, якщо помилка була навмисною, і є певні докази того, що бухгалтер з певними намірами нараховував не вірну заробітну плату собі чи іншому працівникові, покарання мають бути значно жорсткішими. Така ситуація може навіть привести до кримінальної відповідальності.

Найм’якішим покаранням можна вважати штраф, хоч сума цього штрафу може бути досить висока. Також бухгалтеру можуть заборонити працювати у цій сфері певну кількість років, що в подальшому буде перешкоджати цій людині отримати гідну, добре оплачувану посаду. Простіше кажучи, про успішну кар’єру бухгалтера можна забути.

Існують ситуації, коли бухгалтер опиняється в такому становищі не по своїй волі. Наприклад, директор, котрого кар’єрна сходинка набагато вища, змушує свого підлеглого, тобто бухгалтера, навмисно робити помилки у нарахуванні заробітної плати не на користь самого бухгалтера, а на користь даного директора фірми. Директор може запропонувати фінансову винагороду за такі операції, що звучить досить привабливо для працівника. Або ж якщо він не погоджується, то просто шантажувати робітника звільненням чи іншими видами покарань в рамках можливостей керівника.

По факту бухгалтер, проводячи махінації, виконує вказівки свого керівника. Проте, коли всі махінації викриваються винен залишається не директор, а саме бухгалтер. Звичайно, директор ніколи не зізнається, що в даних махінаціях він теж приймав участь. Як результат, покарання бухгалтера і його звільнення.

Аби не опинитися в такій досить неприємній ситуації, потрібно чітко знати свої права та свої обов’язки. Погоджуватись на проведення махінацій, хоч і за наказом керівника, ні в якому разі не можна. Адже це може призвести до непередбачуваних наслідків. Про наміри директора не законно отримувати кошти треба повідомляти у спеціальні органи, які займаються такого роду справами. Або ж якщо Ви дійсно професіонал своєї справи, то краще знайти більш достойну фірму, яка не буде пропонувати шахрайство. Хороші бухгалтери ніколи не зостануться без роботи. Ця професія ще багато років буде актуальна на ринку праці. Оскільки кількість підприємств кожного року збільшується, і в кожному з них є посада бухгалтера, а то й існує потреба у декількох таких фахівців, то попит на спеціальність бухгалтера буде з кожним роком зростати.

Савченко Анастасія


Нас находят: як наказати бугалтерию за неправильне начислиння коштів, Якщо бугалтер неправельно нараховуе заробiтну плату, Шахрайство зарплати бугалтерия, Якщо бухгалтер нарахував кошти не тій людині, Які махінації на підприємстві бухгалтера та керівника, які махінаціі може зробити бухгалтер, як прокрутити махінацію бугалтерії, як наказати фірму, Як бухгалтер нараховує зарплату, шахрайство через нарахування заробітноі плати


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook