Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Як правильно писати курсову роботу?

Як правильно писати курсову роботу?

Кожному студенту доводиться стикатись з таким питання: «Як добре написати курсову? З чого розпочати?». Насправді, це таки не дуже й важко, просто потрібно добре попрацювати над темою, додатковою літературою, іншими матеріалами.

Я вважаю, що по-перше, перед тим як обрати тему, потрібно переглянути ввесь список і обрати ту, яка буде «до душі», тобто яку ти розумієш, сприймаєш і зможеш пояснити. Адже, якщо ти не будеш орієнтуватись у цій темі, то не зможеш знати, чи правильний матеріал ти викладаєш у ній, чи можливо він просто недоречний і абсурдний.

Після того, як ти зорієнтувався, на яку тему будеш писати курсову, треба зібрати необхідну літературу. Потрібно користуватись не лише інтернет - ресурсами, а і пошукати в бібліотеках. В інтернеті не завжди інформація, яка надається, є правильною і достовірною, адже її може викласти хто завгодно. А от у підручниках і книгах вказаний автор і ти можеш переконатись, що дійсно та людина написала матеріал.

От ти набрав необхідну літературу і розпочинаєш писати план до курсової роботи. Як всім відомого, у змісті повинні обов'язково бути присутні вступ та висновки. Крім того, розділи і підрозділи, в яких докладніше викладений матеріал.

У вступі потрібно зазначати необхідність і значимість теми, яку ти обрав для написання курсової. Також вказується об'єкт, суб'єкт, застосовані методи при написанні роботи, мета.

Перед змістом необхідно писати реферат. Ні, це не той реферат, що ми пишемо з різних дисциплін на 15-20 сторінок. Він займає лише 1-2 сторінки, в яких ти зазначаєш про що твоя робота, її обсяг, наявність додатків, ілюстрацій.

Якщо це курсова по економічним наукам, то зазвичай у першому розділі розглядається теорія, закони економіки, які видатні люди працювали над цією темою. У другому розділі проводяться певні розрахунки, в яких ти досліджуєш структуру та динаміку якогось підприємства чи організації. Третій розділ містить пропозиції щодо поліпшення функціонування підприємства, зменшення витрат ресурсів, а також покращення тих самих показників, які розраховані у курсовій.

Після кожного розділу завжди пишуть невеликі висновки, які згодом будуть входити у загальний висновок роботи. За звичай, вони пишуться на 1-2 абзаци, тобто невеликий підсумок по наданому матеріалу.

Якщо у роботі є зображення, то вони повинні бути чіткими, зрозумілими і відповідати даній темі. Їх потрібно підписувати відповідним чином, наприклад, «Рис. 1. 1» - де перша цифра означає у якому розділі знаходиться зображення, а друга – вказує, яка вона за рахунком. Теж саме стосується і таблиць, вони підписуються аналогічно зображенням.

Якщо у курсовій є розрахунки у вигляді таблиць, то їх доречніше зобразити у вигляді графіка або діаграми. У вигляді зображень людина краще сприймає матеріал, робить його доступнішим.

Після кожної таблиці, графіка та й зображення потрібно писати пояснення, що вони означають. Також пишуть висновок по викладеному матеріалу.

Якщо у курсовій роботі є якісь статистичні дані, то обов'язково потрібно вказувати звідки бралась ця інформація, чиє це дослідження. Адже данні можуть бути різними, то викладач, який буде перевіряти курсову, повинен знати, на які матеріали опирались, коли писали роботу.

Найчастіше студенти роблять помилки при оформленні літератури. Вони не вказують кількість сторінок у книзі, якою користувались, автора. Крім того, їх потрібно ставити у алфавітному порядку. А посилання у роботі повинні відповідати номеру підручника, який знаходиться у роботі, із зазначеними сторінками, звідки брався матеріал.

Якщо ж курсова з гуманітарних дисциплін, то зазвичай там розрахунків немає, а лише певні дослідження. І у третьому розділі вказується сучасний стан даної теми, значення для країни і суспільства в цілому, перспективи розвитку. Інколи порівнюється з попередніми роками з вказуванням, що спричинило зміни в цій сфері, які причини.

Після того, як ти написав курсову, краще ще раз її прочитати і повиправляти помилки. Потім здаєш викладачу, який переглядає роботу. Ознайомившись з нею, він вказує на недоліки роботи і повертає її. Ти виправляєш їх, доопрацьовуєш. Після чого здаєш повторно на перевірку (із зазначеними попередніми помилками), щоб викладач перевірив, чи виправлені помилки.

Якщо твоя робота зроблена добре і вчитель задоволений нею, ти можеш спокійно готуватись до захисту.

На захисті курсової роботи важливо володіти тими знаннями, які ти використовував при написані. Бо якщо ти не сам зробив курсову, а хтось написав тобі її, то викладач може легко в цьому пересвідчитись, порозмовлявши і опитавши по даній темі.

Під час захисту важливо бути спокійним і впевненим в собі, завжди відстоювати свою думку, але й вислуховувати інші роздуми. Якщо врахувати все вищесказане, то гарантовано буде найкраща оцінка.

Вельбівець Ольга


Нас находят: як писати курсову з літератури, я писати ти кусову, як правильно написати курсову роботу, як писати курсову, як написати курсову, питання як підписати курсову на Суми, zr cneltyne ghfdvkmyj gslgbcedfnb sylbdslefkmye hj jne


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook