Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Як вести сімейний бюджет?

Як вести сімейний бюджет?

Перед кожною новоствореною сім’єю постає питання: яким бюджетом користуватися - роздільним, чи спільним? Це питання перед собою ставлять молоді родини, які тільки почали разом жити. Роздільний бюджет - це одна з головних проблем розлучень. Адже він провокує сварки в родині, а згодом і недовіру. В будь-якому випадку, при веденні роздільного бюджету подружжя стає, так би мовити, винним один одному, а це породжує негатив в сім’ї, ставить під сумнів саме питання доцільності одруження. З таким бюджетом в родині не буде нічого приємного, навіть самого банального: подарунків, романтики, сюрпризів. Навіть, якщо і протримається цей шлюб багато років, то і діти в такій родині будуть виховуватись жадібними, дивлячись на своїх батьків.

Роздільний бюджет – це, взагалі, що таке? Роздільний бюджет - це їжа навпіл, окремі покупки, розподіл комунальних платежів і так далі. Тобто це виходить вже не родина, а якісь квартиранти, які винаймають житло в сторонньої родини. На мою думку, у кожній сім’ї має бути спільний бюджет.

Навіщо люди взагалі створюють тоді родину? Родину створюють, щоб була певна допомога в скрутну хвилину, щоб проблему можна було вирішити разом. А не так, якщо в тебе проблеми, то бери їх сам і вирішуй. Родина повинна дбати одне про одного, разом вирішувати складні ситуації. Найбільшою проблемою молодих сімей є придбання квартири в кредит. Трапляються ситуації, коли чоловік, чи жінка оформляє кредит на себе, думаючи, що платити будуть разом, але, в скрутну хвилину безгрошів’я, друга половинка може кинути, і тоді борг доведеться виплачувати самому.

Не можна сказати, що роздільний бюджет це «погано», чи «добре». Адже виникає багато сварок через гроші при будь-якому виді бюджету. Чимало випадків, коли один з родини віддав гроші, а потім дивується, де вони діваються, не знаючи, які ціни взагалі в магазинах. Насамперед, такі сварки відбуваються в малозабезпечених сім’ях, які зводять кінці з кінцями.

Роздільний бюджет можна розглядати по-різному. З одного боку, якщо шлюб громадянський, то окремий бюджет можна розглядати. Так як в цей період іде романтика, і кожен хоче зробити для своєї половини певні приємності. З іншого боку, це вже справжній шлюб, то про який роздільний бюджет тут може йти мова? Адже потрібно платити за комунальні послуги, за їжу, за одяг, доглядати за дитиною. На мою думку, в родині повинен бути спільний бюджет. Це дає певні пріоритети. В таких родинах панує взаємоповага, сімейний затишок, довіра. Навіть на відпочинок легше збирати разом і мати певну мотивацію, ніж збирати окремо, і вводити себе в сумніви, чи збирає друга половина на спільний відпочинок, чи ні.

Деякі родини вважають, що роздільний бюджет це не так і погано, але більшість все-таки веде спільний бюджет. Роздільний бюджет не підійде родинам в яких одна половина отримує значно більшу платню, або якщо хтось взагалі не працює. Також такий бюджет не підійде тим родинам, в яких одна половина не бережливо відноситься до грошей, і купує непотрібні для життя речі. В такі моменти розумієш, що ефективнішим бюджетом буде спільний, тому що чоловік (чи дружину) буде придивлятися за тобою і не дасть купити чергову зайву річ.

Також однією із проблем роздільного бюджету є затримка виплати зарплати одного із членів родини. І що тоді робити, якщо немає заощаджень, і затримують кошти, які заробив? Виходить, потрібно в когось позичати. А позичати у сторонніх людей, коли в твого чоловіка є гроші, якось не гарно.

Проблема спільного бюджету випливає у наступному: у кожної повноцінної особистості повинні буди індивідуальні захоплення, мрії, розваги, які часто не збігаються з інтересами членів твоєї родини. В таких випадках, не виділяються кошти на твої окремі розваги. Звичайно, в кожній родині повинні бути спільні мрії, розваги, плани на майбутнє. Але це все повинно бути не примусово.

Також роздільний бюджет це така невеличка незалежність, в якій ти обираєш те, що хочеш (одяг, їжу і т.д.). А саме в таких випадках тобі ніхто не має дорікати, що ти витрачаєш кошти не за призначенням. Адже ти заробив своєю головою на ці речі, і маєш право отримати те, що хочеш. Також, плюс такого бюджету в тому, що ти вчишся самостійно розподіляти гроші, і правильно планувати свої ресурси. Звичайно, отримувати подарунки приємніше не з спільного бюджету, а з роздільного, адже почнуться питання щодо доцільності таких дорогих подарунків.

В роздільному і спільному бюджетах є свої плюси і мінуси, і кожна сім’я повинна зробити вибір на користь одного із них, щоб бути щасливою родиною.

Смілянець В.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook