Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

З електронними документами працювати вигідно та неважко. Сервіс здачі електронної звітності.

З електронними документами працювати вигідно та неважко. Сервіс здачі електронної звітності.

На сучасному етапі розвитку бізнес не можна собі уявити без електронного документообігу, від обміну інформацією в компанії до обміну документами між підприємствами. Сюди ж можна віднести й подачу звітності в різні податкові органи, пенсійний фонд, статистику.

З січня 2010 року в органах статистики України здійснюється приймання електронної звітності. Звітування до органів державної статистики в електронному вигляді здійснюється у відповідності до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики, який затверджено наказом Держкомстату від 12.01.2011 № 3 та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 29.03.2011 за № 408/19146.

Основна мета впровадження електронної звітності – це спрощення процедури подання статистичної та фінансової звітності, в чому проявляються такі переваги: економія часу – тепер немає необхідності вистоювати величезні черги, що є перевагою для підприємців (в основному для бухгалтерів); економія ресурсів – персонал, який був мобілізований на прийняття звітності тепер можна перемістити на її перевірку; немає необхідності подання документації в паперовому вигляді, що зменшує об’єм роботи, як для підприємців (зменшення паперової роботи та економія ресурсів), так і для державних органів, усі звіти автоматично вносяться до бази даних; зменшення кількості помилок при подачі звітів за рахунок первинного контролю.

Отже, подання електронної звітності це вигідно, але що ж для цього необхідно. По-перше, необхідне програмне забезпечення для формування звітності в електронному вигляді у визначеному Держстатом України форматі. Перелік програмного забезпечення, за допомогою якого можливо здійснювати електронне звітування на 2012 рік подано на офіційному сайті Головного управління статистики у Київській області (докладніше можна ознайомитися за електронною адресою http://www.ukrstat.gov.ua/elektr_zvit/per_pz.htm). Нам пропонують використовувати такі програми: «Бест-звіт +», «M.E.Doc», «1-С Звіт», «БуЗОК», «Звіт-Оператор», «Арт-Звіт». Також тут представлена їх коротка характеристика, яка включає інформування про те, які форми звітності ми зможемо подавати через дані програми. Лідерами програмного забезпечення, в яких передбачені всі необхідні документи для подання електронної звітності є «Бест-звіт +», «M.E.Doc», «1-С Звіт».

Я наведу приклад роботи з «M.E.Doc» (http://www.me-doc.com.ua/), спочатку Вам необхідно придбати програму, ознайомитися з прай-листом можна на сайті, де можна потім сформувати рахунок на оплату та отримати код доступу. Якщо в систему не введено код доступу, то вона буде працювати в демонстраційній версії. Якщо система «M.E.Doc» буде використовуватись при роботі з кількома підприємствами, Вам необхідно отримати код доступу для кожного окремо.

Також необхідно мати електронний цифровий підпис (про який йтиметься далі) та електронну поштову скриньку на одному з надійних поштових серверів. Докладніше про роботу з програмою можна ознайомитися в інструкції по роботі з «M.E.Doc», яка представлена на сайті.

По-друге, електронний цифровий підпис акредитованих центрів сертифікації ключів. Перелік акредитованих центрів сертифікації ключів, електронний підпис яких можливо накладати на електронні звіти, що подаються до органів державної статистики також подано на сайті Головного управління статистики у Київській області (електронна адреса для ознайомлення http://www.ukrstat.gov.ua/elektr_zvit/inf_akcen/centr.htm). Поданий перелік п’яти організацій з адресами їх сайтів, на яких ви зможете ознайомитися з їх продукцією.

Отже необхідно обрати акредитований центр сертифікації та оплатити його послуги. Я оберу для наглядного прикладу «Український сертифікаційний центр», оскільки мала з ним справу. На сайті УСЦ (http://www.ukrcc.com/) можна ознайомити з необхідним переліком документів необхідних для отримання сертифікатів відкритих ключів. При виборі необхідної кількості сертифікатів необхідно враховувати, якщо бухгалтера по статуту не має, то на нього й не потрібно відкривати сертифікат.

Отже, наприклад, для моєї фірми було обрано сертифікат відкритого ключа електронно-цифрового підпису директора та печатки підприємства для юридичної особи, що за прай-листом коштує 160,00 грн. (http://www.bestzvit.com.ua/serv/price.php). Після оплати необхідно сформувати комплект документів (http://ukrcc.com/ua/package-documents/). Для фірми яку ми розглядаємо – юридичної особи – необхідні такі документи:

Також якщо юридична особа платник ПДВ, необхідно подати копію свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ.

Приймаються тільки якісні копії, засвідчені підписом керівника та печаткою юридичної особи та поміткою «Копія вірна» на кожній сторінці на якій є текст. З власного досвіду зазначу, що підписи бажано щоб були максимально схожими, щоб у Вас без проблем прийняли документи. А також мати при собі носій для запису сертифікатів та секретних ключів. Формування заявки при наявності усього пакету документів займе 10-15 хвилин. Потім загружаємо сертифікати в програму.

Та по-третє, доступ до мережі Інтернет.

Отже, встановлюємо програму «M.E.Doc», проходимо по майстру налаштувань, реєструємо підприємство. Якщо Ви є клієнтом УСЦ, то для Вас доступна можливість завантаження сертифіката через Інтернет. Якщо на комп’ютері відсутня мережа Інтернет, провести завантаження сертифіката можна з будь-якого носія.

Отже заповнюємо дані про підприємство, обираємо комплект бланків та налаштовуємо поштове з’єднання.

Потім користуючись програмою заповнити електронний звіт. В меню «Звітність» відкрити «Реєстр звітів», Створення нового звіту, на вкладці «Бланки» обираємо необхідний звіт, заповнюємо, перевіряємо на вкладці «Наступні дії» обираємо «Перевірити звіт» (виправляємо помилки), потім «Передати звіт на підпис» та «Подати у контролюючий орган» та очікуємо квитанції: Повідомлення про надходження електронного звіту та про перевірку звіту.


Нас находят: обмін між підприємствами сожна здійснювати в медок, як заповнити заявку в статистику для здачі електронної звітності, як заповнити довідку про згоду здачі звіту в статистику, чи вигідно подавати документи електроно, програмне забезпечення для формування звітності в електронному вигляді у визначеному Держстатом України форматі, программа М E doc xчи можна працювати в мережі, програми для здачі звітності в статистику, приклад подачі документів до УСЦ, отримати код доступу для кожного підприємства, Наказ Держкомстату від 12 01 2011 № 3 Про затвердження Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook