Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Застосування інформаційних технологій при вивченні дисципліни «бухгалтерській облік».

Застосування інформаційних технологій при вивченні дисципліни «бухгалтерській облік».

Ми живемо у столітті надзвичайних відкриттів та інновацій, прогресу і розвитку, руху вперед. Я не зачіпатиму питання щодо регресії людських душ у такому величному столітті, хоча говорити і сперечатись з цього приводу можна дуже довго.

Тим не менше, у сучасному прогресивному житті величезну роль відіграють інформаційні технології. Вони проникають не лише у сферу економіки, а й в усі сфери праці людини. Зараз дуже важко знайти якусь галузь, де б не застосовувалися інформаційні технології. Так, це стосується і промисловості, і державного управління, і бізнесу, науки та культури.

Безперечно, ці технології не зможуть вирішити абсолютно усіх проблем, проте вони точно полегшать роботу мільйонів людей, поліпшать умови їх праці. Наприклад, з’являється можливість проводити складні математичні розрахунки за лічені секунди. Також інформаційні технології допомагають нам у міжособистісному спілкуванні. Ми можемо спілкуватися з друзями та родичами, які знаходяться за тисячі кілометрів від нас, чи не кожного дня. Та сьогодні мова йде лише про одну, але надзвичайну важливу дисципліну – бухгалтерський облік, та її взаємозв’язок із новітніми технологіями. Згадаємо, що лише двадцять років тому ми не могли уявити, що робити найскладніші операції ми зможемо за допомогою машини лише за декілька секунд. А сьогодні ми користуємося комп’ютером, Інтернетом, безліччю гаджетів, не вбачаючи у цьому ніякого дива. Навіть маленька дитина здатна оволодіти загальною інформацією про інформаційні технології.

Для чого ж потрібен бухгалтерський облік, та чи потрібен він взагалі? Безперечно, так. Адже без нього бізнес знаходився би у хаосі, був некерованим. З розвитком ринкових відносин, економічних зв’язків, облік став з кожним роком удосконалюватися все більше і більше. На допомогу цьому удосконаленню і прийшли нові технології.

Усі ми знаємо, що успіх держави залежить від правильної взаємодії між громадянами, органами управління, підприємствами. Це стосується різних організаційних, правових, соціально-психологічних факторів, на які впливають інформаційні технології, полегшуючи організацію процесу керування. Таким чином, набагато простішою стає підготовка та формування різноманітних документів, наприклад, довідок, звітів. Полегшується аналітична діяльність, прискорюється аналіз та оцінка оперативної обстановки.

Неабияку роль сучасні технології відіграють у створенні фінансової звітності підприємства. Формуються, так звані, хмарні технології (cloud computing), що стають базою основи обліку та складання звітності. Вони надзвичайно зручні тим, що мають розгалужену структуру управління. Це є вдалим рішенням з економічної точки зору, а також покращує оперативність перенесення даних. Також хмарні технології забезпечують достовірність інформації.

Як відомо, єдине, що ми не можемо повернути – це час. Також нам відоме популярне висловлювання «Час – це гроші». А у бізнесі матеріальні статки є найбільш важливим показником успішності. Інформаційні технології допомагають нам скоротити витрати часу. Також з їх допомогою ми можемо скоротити витрати на обслуговування діяльності підприємства.

Отож, організація первинного обліку значно змінюється при використанні комп’ютерів. Існує ряд відмінностей між комп’ютеризованою та ручною обробкою даних.

По-перше, обробка облікових даних відбувається на персональних комп’ютерах працівників. По-друге, первинний документ обов’язково повинен бути занесений до бази даних. По-третє, первинна інформація стає автоматичною. Проте не слід забувати, що у будь-якому випадку, документ повинен бути завірений юридично.

Також комп’ютеризованою є робота з бухгалтерськими рахунками. Це дає можливість одночасно проводити облік декількох рахунків.

Досить складним процесом є складання бухгалтерської звітності. Якщо цю процедуру проводити вручну, то це займає дуже багато часу. Як наслідок, керівники не можуть прийняти важливе рішення через невчасне отримання звітів. А ось автоматизований облік дає змогу робити усе заздалегідь та здавати виконану роботу у потрібний строк.

Проте іноді люди плутають механізацію з комп’ютеризацією. Як було вже зазначено, інформаційні технології мають широкий спектр впливу на вдосконалення системи бухгалтерського обліку. Це стосується не лише видів техніки, а й методів та способів використання. У процесі збирання, передачі, накопичення облікової інформації головну роль відіграє комп’ютеризація. Механізація ж просто допомагає з обробкою інформації. Симбіоз людини та машини забезпечує комплексне функціонування бухгалтерського обліку.

Особисто моя думка з приводу таких процесів у бухгалтерському обліку (і світі в цілому) не така оптимістична і позитивна, як самі дані. Так, я не спростовую того факту, що жити стає легше. Розрахунки, їх аналіз та подальше планування теж мають позитивні зміни. Проте, під час глобального використання інформаційних технологій, на задній план все далі і далі відходять люди. Можливо, це непомітно неозброєним оком, проте, порівнявши спілкування, роботу і навіть відпочинок наших батьків і нас, як представників сьогодення, можна побачити вражаючу різницю! В наші дні технології набули таких широкомасштабних обертів, що я не здивуюсь, якщо через років 150-200 не машини працюватимуть на людей, а люди на машин… Це не є нормальним, так не повинно бути. Всього має бути в міру, як в буденному житті, так і в роботі. Взяти навіть ситуацію на сході нашої країни. Чи мала б місце в історії ця братовбивча війна, якби не були настільки розвиненими інформаційні технології, якби олігархи не могли впливати на інформацію, якби за допомогою машин люди не навчилися вбивати?

Таким чином, хотілося б сказати, що так, автоматизація бухгалтерського обліку на сьогодні не є дивиною. Це вже давно не надто складне завдання. І надалі створюються різноманітні програми задля покращення та полегшення життя бухгалтерів. Ці програми стосуються як найлегших завдань, таких як, комп’ютеризація певних ділянок облікової роботи, так і надзвичайно складних – створення гігантських взаємопов’язаних баз даних. Проте не слід забувати народної приказки – «Що занадто, то не здраво», бо «покращення» чомусь завжди мають доволі двояку сутність. З одного боку, щось змінюється на краще, а з іншого - щось зникає, або страждає внаслідок цього. В широкому розумінні ми замінюємо старе – новим, нове – ще новішим, та головне контролювати цей процес, тому що може настати день, коли щось «нове» замінить і нас.

Мельник Надія


Нас находят: за допомогою інформаційних технологій ми можемо, https://stimul kiev ua/articles htm?a=zastosuvannya-informatsiynikh-tekhnologiy-pri-vivchenni-distsiplini-laquobukhgal, роль інформаційних технологій в роботі сучасного працівника


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook