Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Відпустка сумісника, який не відпрацював 6-місячного терміну

Особа за основним місцем роботи — вихователь дошкільного навчального закладу. Також вона влаштувалася на роботу за сумісництвом на посаду сестри медичної в іншому ДНЗ і пропрацювала там 3 місяці. Чи зобов’язані такій особі надати відпустку на роботі за сумісництвом, якщо вона піде у щорічну основну відпустку за основним місцем роботи?

 

Особа за основним місцем роботи — вихователь дошкільного навчального закладу. Також вона влаштувалася на роботу за сумісництвом на посаду сестри медичної в іншому ДНЗ і пропрацювала там 3 місяці. Чи зобов’язані такій особі надати відпустку на роботі за сумісництвом, якщо вона піде у щорічну основну відпустку за основним місцем роботи?

Так, якщо вона виявить таке бажання. Пояснимо чому.

Працівник, який із дошкільним навчальним закладом (далі — ДНЗ) уклав трудовий договір про роботу за сумісництвом , перебуває з ним у трудових відносинах, а отже, має право на оплачувану щорічну відпустку.

Адже право на щорічну відпустку працівника , що перебуває у трудових відносинах (як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом ), передбачено статтею 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

При визначенні порядку надання та оплати щорічної відпустки вид сумісництва (внутрішнє чи зовнішнє) значення не має. Відповідно до пункту 6 частини сьомої статті 10 Закону про відпустки щорічна відпустка повної тривалості надається суміснику до настання 6-місячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи в закладі за бажанням одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.

Однак брати чи ні відпустку одночасно за основним місцем роботи та сумісництвом — право сумісника. Тому працівник, перебуваючи у відпустці за основним місцем роботи, може продовжувати працювати на роботі за сумісництвом або, навпаки, працювати на основному місці роботи, а за сумісництвом — перебувати в щорічній відпустці.

Для сумісника (насамперед внутрішнього) вигідніше брати щорічну відпустку одночасно з відпусткою за основною посадою. Для цього є дві причини.

По-перше, згідно з пунктом 14 частини першої статті 25 Закону про відпустки за бажанням працівника за місцем роботи за сумісництвом відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи.

Припустімо, що тривалість щорічної основної відпустки працівника за основним місцем роботи (вихователь ДНЗ) — 42 календарних дні (к. дн.), а за сумісництвом (сестра медична) — 24 к. дн. У разі одночасного надання та початку таких відпусток працівник за місцем роботи за сумісництвом має право написати заяву про надання йому відпустки без збереження зарплати тривалістю 18 к. дн. до закінчення щорічної основної відпустки за основним місцем роботи. А ДНЗ не надати йому таку відпустку не матиме права.

По-друге, якщо ж працівник не візьме відпустку без збереження заробітної плати за сумісництвом, він муситиме вийти на роботу після закінчення терміну ­відпустки за цим місцем роботи (хоча його щорічна відпустка за основним місцем роботи триватиме).

Отже, на період щорічної відпустки за основним місцем роботи, попри те, що працівник не відпрацював 6 місяців на роботі за сумісництвом, він має право оформити також щорічну відпустку за сумісництвом.

Водночас зауважимо: на практиці щорічна відпустка на роботі за сумісництвом може бути більша або менша, ніж відпустка за основним місцем роботи. Утім, якщо за сумісництвом працівник має право на більшу тривалість щорічної відпустки, ніж за основним місцем роботи, то тривалість щорічної відпустки за основним місцем роботи на різницю днів не продовжується.


Нас находят: оплата вілпустки суміснику до 6 місяців, відпустка сумісникам, сумісник пропрацював 5 місяців чи має право на оздоровчі, 6 статті 10 ЗУ Про відпустки


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook