Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалырезультат

Материалы слушателям курсов: "Результат": Бухгалтеру

Оглавление: результат

 

Бухгалтеру / Бюджетний процес

Утримання дошкільного навчального закладу коштом сільського бюджету

Насамперед слід зауважити, що обсяг субвенції з районного бюджету сільському для проведення видатків на фінансування дошкільного навчального закладу не може бути меншим відповідних затверджених видатків сільського бюджету на 2014 рік. Якщо обсяг цієї субвенції є меншим — то це є порушенням вимог абзацу п’ятого пункту 20 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України (БК), а тому сільська рада зобов’язана звернутись до відповідної районної ради щодо збільшення обсягу зазначеної субвенції.Для фінансування дошкільного навчального закладу сільській раді надається субвенція з районного бюджету, але її не вистачає для забезпечення в повному обсязі оплати праці та енергоносіїв. Чи має право сільська рада фінансувати дошкільний навчальний заклад з вільного залишку, що склався на 01.01.2015, або за рахунок перевиконання сільського бюджету?
 

Бухгалтеру / Відрядження

Чи враховувати оплату часу відрядження та лікарняні в розрахунок середньомісячної зарплати, у межах якої працівник відшкодовує шкоду

Стаття 132 Кодексу законів про працю України встановлює, що за шкоду, заподіяну установі, організації при виконанні трудових обов’язків, працівники, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку. Такий середній місячний заробіток визначають керуючись Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100). Саме до Порядку № 100 у випадку розрахунку матеріальної відповідальності в межах середнього заробітку відсилає Верховний Суд України в пункті 4 постанови Про судову практику в справах про відшкодування шкоди, заподіяної підприємствам, установам, організаціям їх працівниками від 29.12.1992 № 14.За результатами перевірки Держфінінспекцією керівник установи видав наказ про відшкодування шкоди, заподіяної зайвими виплатами надбавок, за рахунок винної особи в розмірі не більше її середньомісячного заробітку (беремо виплати за два попередні місяці). За ці два місяці працівнику, окрім зарплати за відпрацьований час, нараховано середній заробіток за час відрядження та виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності. Чи враховувати такі виплати до розрахунку середньомісячної зарплати?
 

Виплачуємо премію працівнику, який перебував у відрядженні

Так, можливе. За яких умов — розглянемо далі.Працівник протягом місяця перебував у відрядженні. Попри те, що до розрахунку середньої місячної заробітної плати вже включена премія, яку працівник отримував за попередні два місяці, керівник установи збирається додатково преміювати такого працівника за результатами виконання доручень під час відрядження. Чи можливе таке преміювання?
 

Урахування святкових днів під час обчислення суми відпускних

Так, цього літа 14 жовтня 2014 року потрібно враховувати у кількості календарних днів року під час обчислення оплати часу перебування працівників у щорічних відпустках. Пояснимо чому.Працівники бюджетної установи влітку ідуть у щорічні відпустки. Тож бухгалтер, аби оплатити час перебування працівників у таких відпустках, має обчислити середню заробітну плату. Чи потрібно враховувати у кількості календарних днів року під час обчислення середньої заробітної плати 14 жовтня як святковий день?
 

Бухгалтеру / Державні закупівлі

Які документи подавати до органу Казначейства при оплаті за договором про закупівлю

Відповідно до абзацу другого частини четвертої статті 7 Закону України Про здійснення державних закупівель від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, до здійснення оплати за договорами про закупівлю перевіряє наявність та відповідність укладеного договору про закупівлю звіту про результати проведення процедури закупівлі та річному плану закупівель, правильність їх оформлення відповідно до законодавства, а також наявність оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції, пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника), відомостей про рамкову угоду, за якою укладено договір про закупівлю (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами), оголошення про результати процедури закупівлі, що були опубліковані в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та відповідних міжнародних виданнях у випадках, передбачених Законом про закупівлі.Які документи повинен надавати замовник до Державної казначейської служби України для оплати договорів, укладених за результатами торгів? Як підтвердити інформацію, що розміщується на веб-порталі Упов­новаженого органу?
 

Чи проводити процедуру закупівлі на суму додатково виділених коштів

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України Про здійснення державних закупівель від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) закупівлю здійснюють відповідно до річного плану. Відповідно до Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель, затвердженої наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 922, в річному плані закупівель вказується очікувана вартість предмета закупівлі. При цьому Законом про закупівлі не встановлено обов’язку складати та затверджувати річний план закупівель на підставі кошторису (тимчасового кошторису), фінансового плану (плану асигнувань, плану використання бюджетних (державних) коштів) (див. роз’яснення Мінекономрозвитку від 17.11.2011 № 3302-25/14028-08).Бюджетна установа на початку року провела закупівлю товарів відповідно до тимчасового кошторису на суму 90 тис. грн. Після затвердження кошторису на закупівлю таких же товарів виділено ще 80 тис. грн. Враховуючи, що загальна сума на рік становить 170 тис грн., чи потрібно проводити процедуру закупівлі на суму додатково виділених коштів?
 

Чи може учасник оскаржити дії генерального замовника при процедурі закупівлі за рамковими угодами

Відповідно до частини першої статті 13 Закону України Про здійснення державних закупівель від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) закупівлі за рамковими угодами здійснюють у порядку, передбаченому для проведення процедури відкритих торгів, двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації, з урахуванням вимог статті 13 Закону про закупівлі, а рамкові угоди укладають відповідно до вимог розділу IX Закону про закупівлі.Чи може учасник оскаржувати документацію конкурсних торгів та/або проведення процедури закупівлі, якщо така закупівля проводилася генеральним замовником за рамковими угодами?
 

Чи можна в договорі про закупівлю робіт з капітального ремонту встановити динамічну договірну ціну

Відповідно до пункту 3.3.1 Правил визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 27.08.2000 № 174, договірна ціна — це кошторис вартості підрядних робіт, за яку підрядна організація, визначена виконавцем робіт, згодна виконати об’єкт замовлення.Бюджетна установа планує закупівлю робіт з капітального ремонту. Чи є порушенням Закону про закупівлі встановлення динамічної договірної ціни в договорі на закупівлю таких робіт?
 

Як визначити строки розкриття пропозицій, якщо замовник здійснює закупівлю ліків за скороченою процедурою

Абзацом другим частини третьої статті 21 Закону України Про здійснення державних закупівель від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) визначено, що у разі обґрунтованої нагальної потреби у закупівлі продукції харчової промисловості, продуктів харчування, послуг з організації харчування, лікарських засобів і виробів медичного призначення строк для подання пропозицій конкурсних торгів може бути скорочено до 15 днів (далі — скорочена процедура). Причиною скорочення строку не може бути бездіяльність замовника щодо проведення відповідних процедур закупівель.Замовник має намір закупити медикаменти за скороченою процедурою відкритих торгів. Як правильно визначити строк та дату розкриття і чи можливо, за потреби, продовжувати строки для подання пропозицій конкурсних торгів у разі застосування скороченої процедури закупівлі?
 

Бухгалтеру / Договорная деятельность

Особенности заключения договора подряда

Договор подряда является одним из наиболее распространенных видов договоров. В деятельности любого юридического лица, любого предпринимателя без договоров подряда просто не обойтись.Общие положения о подряде. Генеральный подряд и субподряд. Существенные условия договора подряда. Предмет договора подряда. Цена по договору подряда и смета. Порядок расчетов. Сроки выполнения работ. Права и обязанности сторон по договору подряда. Качество работ. Образец договора подряда. Документы
 

Бухгалтеру / Кадры

Примеры приема на работу с испытательным сроком

Примеры приема на работу с испытательным сроком

Сотрудник Маршал А.В. принят в организацию Добро 21 января на должность бухгалтера с испытательным сроком в 2 месяца.
 

Отражение приема на работу на испытательный срок в конфигурации Зарплата и Управление Персоналом для Украины (редакция 2.1)

Отражение приема на работу на испытательный срок в конфигурации Зарплата и Управление Персоналом для Украины (редакция 2.1)

Учет испытательного срока ведется как в регламентированном, так и в управленческом учете и зависит от режима, который выбран в настройке параметров учета на закладке Управленческий учет. Для целей управленческого учета устанавливается режим Набор персонала ведется: По центрам ответственности, для регламентированного – Набор персонала ведется: По структуре юридических лиц (рис. 1).
 

Бухгалтеру / Казначейське обслуговування

Знімаємо з реєстрації кредиторську заборгованість за результатами перевірки

Так, потрібно. Пояснимо чому.Під час перевірки фінансові інспектори виявили завищення кредиторської заборгованості за необоротні активи, придбані в 2013 році за кошти загального фонду в сумі 6000 грн. (у т. ч. ПДВ —1000 грн.). Установі направлено вимоги щодо зняття з обліку та реєстрації в органах Казначейства суми даної кредиторської заборгованості. Чи потрібно зменшувати фінансовий результат за 2013 рік?
 

Визначаємо КЕКВ на проведення грошової оцінки земельної ділянки

Проведення оцінки земельних ділянок та оформлення результатів такої оцінки регулюється Законом України Про оцінку земель від 11.12.2003 № 1378-IV (далі — Закон про оцінку земель). Частиною четвертою статті 5 Закону про оцінку земель визначено, що грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною або експертною.Бюджетній установі потрібно провести грошову оцінку земельної ­ділянки. За яким КЕКВ передбачають видатки на проведення такої оцінки?
 

Бухгалтеру / Кошториси і нормативи

Чи потрібно проводити повторну експертизу при збільшенні обсягів робіт з капремонту

Так, повтору експертизу проектно-кошторисної документації (далі — ПКД) доведеться здійснити. І от чому. Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи затверджено постановою КМУ від 11.05.2011 № 560 (далі — Порядок № 560). Порядок № 560 регламентує процедуру проведення експертизи проектної документації (експертиза), зокрема, із капітального ремонту будинків і споруд.Бюджетна установа без проведення процедури закупівлі за державні кошти здійснила капітальний ремонт будівлі. Проектно-кошторисна документація за результатами експертизи отримала позитивний експертний висновок. Та під час ремонту з’ясували, що обсяг робіт варто збільшити задля налагодження частини водогону. Чи потрібно заради цього проводити додаткову експертизу документації і як оформити договір підряду?
 

Бухгалтеру / НДФЛ

Перерасчет налога на доходы физических лиц

Работодатель плательщика налога (налоговый агент) обязан осуществить, в том числе по месту применения налоговой социальной льготы (НСЛ), перерасчет суммы доходов, начисленных такому плательщику налога в виде заработной платы, а также суммы предоставленной НСЛ (пп.169.4.2 ст.164 НКУ):Общие положения. Порядок проведения перерасчета. Результаты перерасчета
 

Бухгалтеру / Налог на прибыль

Ставки налога и порядок исчисления налога

Определение понятия ставки налога приведено в п. 25.1 ст.25 НКУ. В соответствии с данной нормой ставкой налога признается размер налоговых начислений на единицу измерения базы налогообложения.Общие положения. Ставки налога. Порядок исчисления налога
 

Примеры отражения операций с основными средствами в 1С:Бухгалтерии 8 для Украины

Примеры отражения операций с основными средствами в 1С:Бухгалтерии 8 для Украины

В конфигурации Бухгалтерия для Украины вносить остатки по капитальным инвестициям рекомендуется с помощью обработки Ввод начальных остатков.I.Примеры отражения операций с капитальными инвестициями на этапе их учета до ввода в эксплуатацию. II. Примеры отражения операций с основными средствами после принятия к учету
 

Примеры отражения доходов в 1С:Бухгалтерии 8 для Украины

Примеры отражения доходов в 1С:Бухгалтерии 8 для Украины

В целях налогового учета доходы подразделяются на доходы от операционной деятельности, прочие доходы, и доходы, не учитываемые для определения объекта налогообложения.Отражение доходов от операционной деятельности. Отражение прочих доходов. Отражение доходов, не учитываемых для определения объекта налогообложения
 

Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси

Недостач або лишків матцінностей при інвентаризації не виявлено: чи складати порівняльну відомість

Так, потрібно, до того ж — обов’язково.В установі проводиться інвентаризація. Чи потрібно складати порівняльну відомість результатів інвентаризації, якщо недостач або лишків матеріальних цінностей не виявлено?
 

Списуємо непридатні основні засоби

Механізм списання майна для установ та організацій, а також установ та організацій, які перебувають у віданні Національної академії наук і галузевих академій наук, визначений Порядком списання об’єктів державної власності, затвердженим постановою КМУ від 08.11.2007 № 1314 (далі — Порядок № 1314). Бюджетна установа повинна діяти за такою схемою:На балансі бюджетної установи обліковуються основні засоби (навчальні кінофільми, магнітні диски і стрічки, касети), які є морально та фізично зношеними, непридатними для подальшого використання. Яка схема списання таких основних засобів?
 

Необоротні активи: чи індексуємо вартість за 2013 рік

Пунктом 7.3 Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 № 611, визначено, що індексація первісної (переоціненої) вартості груп необоротних активів (крім об’єктів житлового фонду) може проводитися за самостійним рішенням керівника установи протягом I кварталу наступного звітного року.Чи необхідно проводити індексацію вартості необоротних активів за підсумками 2013 року?
 

Проводимо інвентаризацію залучених під час мобілізації транспортних засобів

Під час інвентаризації основних засобів бюджетні установи керуються нормами Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.1998 № 90 (далі — Інструкція № 90).Транспортний засіб, що перебуває на балансі установи, передано за актом приймання-передачі для виконання військово-транспортного обов’язку під час мобілізації. Як установі проінвентаризувати такий транспортний засіб?
 

Відшкодовуємо витрати на утримання орендованого майна

Так, правомірні1. Пояснимо чому.Сільська рада надає в оренду приміщення у будівлі сільського клубу відділу культури для розміщення бібліотеки. За результатами ревізії діяльності сільської ради працівники фінансової інспекції вимагають, окрім сплати орендної плати відділом культури, відшкодувати сільській раді кошти за спожиті бібліотекою комунальні послуги. Чи правомірні вимоги працівників фінансової інспекції?
 

За результатами інвентаризації виявлені лишки та нестачі ОЗ: як вчиняти

Виявлені під час інвентаризації розбіжності між фактичною наявністю основних засобів (далі — ОЗ) і даними бухгалтерського обліку відповідно до пункту 4 розділу IV Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України (Мінфін) від 02.09.2014 № 879 (далі — Положення про інвентаризацію), установа має урегулювати так:За результатами інвентаризації у бюджетній установі виявлені лишки та нестачі основних засобів. Як їх відобразити в обліку, а також оприбуткувати лишки та списати нестачі у разі, якщо винні особи не встановлені?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Індексація

Як підвищення зарплати впливає на фіксовану суму індексації

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затверд­женого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), визначено, що місяць, в якому відбулося підвищення грошових доходів населення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення.Працівнику з 01.07.2012 установлено фіксовану суму індексації — 363,99 грн. Підвищення заробітної плати з 01.09.2012 — 9,45 грн., з 01.10.2012 — 31,05 грн., з 01.12.2012 — 32,40 грн., з 01.01.2013 — 24,30 грн. Чи потрібно фіксовану суму індексації зменшувати на суму підвищення заробітної плати?
 

Виникло право на індексацію зарплати: визначаємося з фіксованою сумою

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 078), передбачено, що місяць, у якому відбувається підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення. Квітень 2014 року, місяць підвищення посадового окладу, вважається базовим для проведення подальшої індексації.У працівника базовий місяць — січень 2013 року. Він отримує фіксовану суму індексації 340 грн. У квітні 2014 року за результатами атестації у нього підвищився посадовий оклад на 77 грн. (тарифний розряд змінився з 9-го на 10-й). Як бути з індексацією*?
 

Утримуємо суму зайво нарахованої індексації

Відповідно до статті 1 Закону України Про індексацію грошових доходів населення від 03.07.1991 № 1282-XII індексація грошових доходів населення — встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.Бухгалтер бюджетної установи у 2014 році помилково нарахував працівнику індексацію заробітної плати у більшому розмірі. Чи можна утримати у 2015 році суму зайво нарахованої індексації та які це матиме наслідки під час ревізії?
 

Як впливає встановлення надбавки після виходу з декретної відпустки на визначення базового місяця

Ні, неправомірно. І от чому.Особа працює бухгалтером з березня 2003 року. У квітні 2004 року їй установили надбавку за складність, напруженість в роботі у розмірі 50%. З травня 2006 року по 19.02.2011 вона перебувала у декретній відпустці спочатку по догляду за одною дитиною, а потім — за другою.
З 21.02.2011 вона стала до роботи, з 14.04.2011 їй установили таку саму надбавку (50%). Базовий місяць для індексації зарплати — жовтень 2008 року. За результатами перевірки контролери постановили зняти індексацію, мотивувавши це тим, що змінився базовий місяць після виходу з декретної відпустки і встановлення надбавки, хоча ця надбавка не є постійною виплатою. Чи правомірно це? І який базовий місяць для індексації у такої особи?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Інші питання

Відрахування із заробітної плати працівника незаконно виплачених сум

Ні, не можна. Пояснимо чому.Кухарю дошкільного навчального закладу (ДНЗ) виплачували доплату за роботу у важких і шкідливих умовах праці без проведення атестації робочого місця. Утім, під час ревізії фінансово-господарської діяльності ДНЗ фінінспектори визнали нарахування такої доплати незаконним внаслідок неправильного застосування нормативно-правових актів. А за результатами ревізії до установи направили вимоги про відшкодування незаконно витрачених бюджетних коштів. Чи можна відрахувати із заробітної плати працівника незаконно виплачені суми без його згоди?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Перейти к разделу Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Перейти к разделу Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Первинні документи

Перейти к разделу Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Первинні документи

Бухгалтеру / Оренда

Перейти к разделу Бухгалтеру / Оренда

Бухгалтеру / Податки і збори

Перейти к разделу Бухгалтеру / Податки і збори

Бухгалтеру / Проверки контролирующими органами

Перейти к разделу Бухгалтеру / Проверки контролирующими органами

Бухгалтеру / Регламентированные отчеты

Перейти к разделу Бухгалтеру / Регламентированные отчеты

Бухгалтеру / Розрахунки з контрагентами

Перейти к разделу Бухгалтеру / Розрахунки з контрагентами

Бухгалтеру / Соціальні гарантії

Перейти к разделу Бухгалтеру / Соціальні гарантії

Бухгалтеру / Соціальне страхування

Перейти к разделу Бухгалтеру / Соціальне страхування

 

Страницы: 1   2   3  


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook