Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Бухгалтер на годину... Що за робота?

Бухгалтер на годину... Що за робота?

В наш час професія бухгалтера є досить популярною, перспективною та цікавою. Але що ж нам відомо про цю професію? Які види цієї спеціальності ми знаємо? Багато молодих людей обирають саме цю професію для свого майбутнього, але бути справжнім спеціалістом досить важко.

Для того, щоб називатися першокласним бухгалтером не вистачить просто аналітичного мислення та трудолюбства. В першу чергу, потрібно бути дуже уважною людиною, мати хист до розрахунків, вміти правильно аналізувати ситуацію, щоб складати звіти для керівництва, розраховувати заробітну плату, тощо. Професія бухгалтера вимагає старанності, наполегливої праці та постійного підвищення кваліфікації.

Перед бухгалтером лежить велика відповідальність. Хороший спеціаліст не може дозволити собі допускати помилки. Але іноді таке трапляється, адже важко не допустити помилку при такій монотонній роботі, сидячи на одному місці. Тому і створюються нові види цієї спеціальності.

Зовсім нещодавно я вперше почула про такий спосіб роботи бухгалтера, як бухгалтер на годину. Трапляється, що потрібен бухгалтер не на постійній основі, а лише на деякий час. Наприклад, для того, щоб отримати певну консультацію, звести якісь дані на підприємстві, сформувати звіт, або зробити фінансовий аналіз тощо. Іноді це потрібно одноразово, тому і зручно звертатися до такого роду працівників. А іноді просто зручніше звернутися до людини, яка працює віддалено.

Комфортним для підприємства є те, що всі завдання можна відправити навіть через Інтернет і отримати відповідь. Зручність таких робітників є ще в тому, що роботодавцю не потрібно організовувати окреме місце для робітника, не потрібно купувати меблі та знімати офіс. Через це звертатися до «бухгалтерів на годину» є більш розумним рішенням, що збереже ваш час та гроші. Ще одним позитивним моментом є те, що такі фірми обіцяють конфіденційність інформації, а також мобільність, доступність та оперативність.

Короткотермінова робота є великою перевагою для людей, які за певних обставин, на жаль, не можуть працювати за нормованим графіком, або не можуть виходити із дому. Ви тільки подумайте, який це плюс для людини з обмеженими можливостями! Людина зможе отримувати заробітну плату саме за те, що вона може робити, до чого в неї лежить душа, до чого вона має хист, що їй подобається, не дивлячись на її фізичні вади, а дивлячись тільки на її вміння.

Така робота є зручною також для матусь, які повинні бути поруч з новонародженою дитиною, або тих, хто на лікарняному через хворобу близьких. Адже не завжди вистачає сімейного бюджету задля задоволення потреб як батьків, так і дитини, тому це хороша можливість забезпечити себе та свою сім'ю потрібними коштами, не виходячи з дому.

Саме це і створює ріст популярності такої професії зараз. Це є вигідним як для керівників, так і для працівників. Адже кожному більше подобається мати вільний графік і самому вибирати, коли зручніше приступати до роботи.

Тобто це є зручним рішенням для людей, котрі хочуть мати додатковий підробіток, паралельно виконуючи свою основну роботу бухгалтера. В такому випадку, робота бухгалтером на годину є лише допоміжною професією до основної. Це дає можливість для покращення навичок та вмінь в сфері бухгалтерського обліку.

Існує також багато мінусів при користуванні послугами таких спеціалістів.

По-перше, важко обрати справді хорошу компанію, яка все зробить чесно та якісно. На жаль, зараз створюється багато нелегальних фірм, які не дають ніяких гарантій та документів щодо своєї роботи. Це досить погано, адже в будь-якому випадку можуть бути недоліки в роботі. А помилки таких найнятих робітників буде важче довести, ніж помилки штатних працівників.

По-друге, не всі працівники мають змогу зробити все на тому рівні, що вам потрібно. Нікому не сподобається перспектива того, що доведеться перераховувати всю виконану роботу.

Також не кожен робітник зможе підходити до такого питання індивідуально. Не можливо досить гарно знати підприємство, якщо ти з ним працюєш лише декілька годин. Це погано тому, що для вирішення деяких питань просто необхідно знати підприємство досконально.

По-третє, часто трапляється так, що одні бухгалтери звертаються до інших для розв’язання певних (поставлених перед ними) задач тоді, коли власної кваліфікації та знань для цього не вистачає. Це є поганим для керівників, адже тоді важко оцінити справжній рівень працівників на своєму підприємстві.

Отже, можна зробити висновок, що така професія, як «бухгалтер на годину» є досить зручним рішенням як для роботодавця, так і для самого робітника. На мою думку, це є перспективною спеціальністю і, можливо, в майбутньому ми зможемо почути і про інші короткотермінові професії. Але саме «бухгалтер на годину» може в майбутньому витіснити звичайного бухгалтера на ринку спеціальностей.

Кабалюк Аліна


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook