Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Бухгалтер – творча професія?

Бухгалтер – творча професія?

На зламі 21 століття гроші з неба не падають, та і взагалі гроші ніколи не падали з неба. Вміння заробляти – це не просто навичка, це вроджений дар, яким володіє далеко не кожен, тим паче отримувати гроші працюючи в своє задоволення – це взагалі мистецтво. Людина, яка отримує насолоду від своє професії є надзвичайно щасливою, вона йде на роботу як на свято, з радістю виконує свої обов’язки, задовольняючи при цьому свої фінансові примхи.

Кожна професія є творчою, адже будь-яка справа вимагає творчого, індивідуального підходу, не зважаючи на її складність і напрям. Не доречно вважати, що навіть звичайна робота з цифрами, яка з роками доводиться «до автомату», є нецікавою. Тому і така професія як бухгалтер – не є виключенням, а, радше, прикладом даного правила.

Як на мене, творче начало цієї професії цілком очевидне. Всім відомо, що цією роботою користувалися з давніх-давен, тож вона є одна з найдавніших професій. Адже людям завжди потрібно було рахувати. З прийняттям незалежності в Україні вона почала набирати неабияких обертів, тому що економіка в нашій державі стрімко розвивається. Усі вважають професію бухгалтера нудною. Кожен день ти працюєш з суцільними цифрами, операції завжди повторюються. Ще при союзі, люди, чуючи слово "бухгалтер" представляли образ такої нецікавої людини в окуляра, у офіційному одязі та з портфелем у руці. Сучасний бухгалтер – це, насамперед, як кажуть, людина з високим інтелектом, яка знає свою роботу, бачить цілі в своїй професії, чесна і порядна персона. Ця професія для здібних, прагнучих до праці і совісних людей. То ж якщо заглибитися у світ цієї роботи, то можна знайти не мало творчого і неординарного, відкинути стереотипи, які складалися у людей впродовж кількох десятків років.

Перш за все, розвивається логічне мислення. А саме вже логічне мислення має велике значення в діяльності, будь-то практична, будь-то наукова. То ж бухгалтерія це не виключення, а саме та професія де це потрібно, де повинна бути увага, зосередження, точність та обґрунтованість результатів висновку.

По-друге, в наші часи, бухгалтер після курсів не лише веде рахунки, але ще й здійснює широкомасштабну роботу в цілому, планує й приймає рішення в області управління, здійснює контроль і привертає увагу керівників щодо порушень, дає оцінку і робить аналіз діяльності та здійснює аудит.

Третім фактом є те, що дослідити і правильно оформити документацію – справа не з легких. Вірно, точно і швидко внести інформацію до бази, ділової документації, перевірити її та при цьому дотриматися всіх вимог оформлення звітів, проводок тощо. Ця робота потребує неймовірної уважності та точності дій. Не можна відволікатися ні на що. Увага повинна бути зосереджена лише на професійній задачі, адже робота ведеться з грішми, з важливими та цінними паперами.

Метою будь-якого працівника бухгалтерського відділу є не лише звітна точність, а і безпосередній аналіз помилок, для подальшого уникнення певних економічних проблем. Ця процедура є надскладною і гіперважливою, але саме її виконання потребує не лише освіченості, професіоналізму, а і надзвичайної скрупульозності і точності. На плечах бухгалтера лежить не лише вся фінансово-економічна база підприємства та його успішність, а і надзвичайно велика відповідальність за кожного з працівників як бухгалтерського відділу, так і підприємства в цілому. Творчий підхід повинен бути і до стосунків у колективі, адже саме бухгалтер видає заробітну плату, сплачує рахунки. У випадку форс-мажору, він повинен знайти підхід до кожного співробітника та пояснити, чому виплата грошей затримується або приходить не в повному обсязі. Якщо бухгалтер зуміє зробити це, атмосфера у колективі залишиться дружньою і невимушеною. Адже невимовно тяжко працювати з людьми, які песимістично настроєні щодо тебе.

Важливо не забувати, що економіка – складна наука, тому і бухгалтерія потребує чіткого розмежування обов’язків кожного бухгалтера, не лише для швидкого виконання економічних операцій, а і для їх точності і безпрецедентності.

На сьогоднішній день, як на мене, взагалі неможливо знайти професії, яка б була не творчою, бо як не як, а сам процес роботи – це вже мистецтво. З економічної точки зору, робота – це мистецтво надавати певні товари і послуги, результатом яких є отримання прибутку; з чисто суб’єктивної точки зору кожної людини – це мистецтво поєднувати власні обов’язки, вміння працювати та відпочивати навіть коли виконуєш свої службові обов'язки і отримуєш за це матеріальну нагороду. Гармонійно поєднувати роботу і відпочинок може не кожен, тим не менше, бухгалтери потребують цього, як ніхто. Через складність і напруженість їх безпосередніх обов’язків, відпочинок є єдиним острівцем втіхи кожного бухгалтера.

Після солодких вихідних, знову настають суворі бухгалтерські будні – числа, папери, обрахунки, звіти, штампи, тощо. І як після такого не назвати дану посаду – творчою?

Що ж, підводячи підсумки, можна із холодною впевненістю сказати, що професія бухгалтера – творча, неординарна, складна, але, безперечно, цікава. В кожній людині, від самого народження, живе митець. Він росте разом з нами, розвивається і в певну мить проявляється. Хтось із легкістю віршує або має надзвичайні слух і голос, хтось майстерно конструює чи має надзвичайну пам'ять, а хтось вправно складає і систематизує числа. Тож кожна професія повинна приносити людині задоволення. Вона з гордістю має казати, що працює у найкращому в світі місці, що її робота – це, по суті, її хобі. Окрім цього, кожен повинен знайти навіть у найточнішому та найскрупульознішому виді занять щось творче та цікаве, те що буде допомагати у вирішенні складних задач і у той самий час відволікати від них. Головне, дослухатися до свого другого внутрішнього «Я», яке ми так часто і вправно воліємо не чути, але, попри все, воно є частиною нас і яке не можна його від нас відняти.


Нас находят: значення 1с в професії, почему бухгалтер є творчою професією, кожна професія творчість, бухгалтер хто такий, Оцінка складності та напруженості роботи бухгалтера, чи можна вважати будь-яку професію творчою, як бухгвлтер відволікається від роботи, чому професія бухгалтера - творча, бухгалтер цікаві факти


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook