Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Чим жахлива робота бухгалтера?

Чим жахлива робота бухгалтера?

Бухгалтер – омріяна професія чи кошмарний сон? Якими насправді є будні бухгалтера і взагалі чи можливо отримувати задоволення від бухгалтерської справи? В цьому я намагатимусь розібратися більш детально!

Багато людей хоче поєднати своє життя із даною професією, але який відсоток із них насправді усвідомлює всю сутність роботи бухгалтера? Звичайно знайдуться люди, які будуть годинами розповідати як чудово працювати бухгалтером, яка це захоплююча робота! Стабільний заробіток, наявні вільні вакансії, влада та можливість працювати на себе можуть начепити рожеві окуляри на вас і вже скоро ви будете принаймні гадати, що саме ця спеціальність створена для вас, а ви для неї. Та варто ще не забувати, що переваги як і недоліки є будь-де. За красивими словами можуть ховатися такі зовсім невидимі, маленькі і прикрі деталі, які з легкістю можуть перевернути ваше уявлення про бухгалтерську роботу з ніг на голову. Отже, почнемо!

Багато чого залежить від того, якою ви є людиною, які у вас є завдатки, інтереси і все таке інше. Хтось вбачає у роботі бухгалтера певний вид мистецтва, коли справжній професіонал може розгледіти за непримітними сухими цифрами портрет тієї чи іншої компанії, розгадати секрет усмішки Джоконди. Хтось із ентузіазмом аналізує та складає звіти немов складає велетенський Кубик Рубик, робить проводки, вносить дані ніби розгадує кросворд.

Але можливо все виглядає по-іншому? Купи паперів хаотично і не дуже розкладені всюди – на столі, підлозі, на полицях і в шафах. Папки, документи, канцтовари, які в потрібний момент так важко знайти! Стомлені очі як вартові перевіряють кожну цифру, кожен знак і букву перед екраном комп’ютера. В голові незчисленні математичні операції, розрахунки, аналіз, висновки, перевірка… ще декілька годин і завершиться робочий день, вже близько, тільки б все встигнути завершити вчасно! І ось нарешті кінець – 9 чи 10 година вечору, ви вільний і можете перепочити, піти додому і насолоджуватися вечірнім спокоєм. Потрібно набратися нової сили та енергії, хорошого настрою адже вже завтра на вас чекає ще більше чорно-білих папірців із веселими цифрами. Що може бути ще більш романтичним?

Обговоримо роботу бухгалтера з менш емоційного боку. Я розглядаю будь яку професійну діяльність не лише з точки зору виконання певної роботи за спеціальністю, застосування власних знань, але і як та чи інша професія може змінити вас як людину, ваше життя, погляди і навіть думки. Для мене робота бухгалтером означає постійних тиск, велику відповідальність і монотонність. Жахливим здається те, що хоча б частина життя буде проходити за жорстким незмінним графіком, до якого людина звикає і невдовзі для неї це стає нормою. Так ви спершу із задоволенням чекаєте на завершення першого кварталу, далі другого, а потім це стається рік за роком, і ось вже і частина життя пройшла повз вас! Це неприпустимо!

Ще більшого розчарування додає ненормований робочий день. Уявіть себе на робочому місці, навіть якщо це і буде комфортний офіс із приємною атмосферою, де потрібно провести близько 10 або й більше годин. При цьому ви маєте залишатися сконцентрованою, урівноваженою та посидючою людиною, ще й бажано із гарним почуттям гумору. Ви готові до такого?

Через такий жорсткий графік ваші сімейні стосунки можуть інколи були під загрозою, адже рідні бажають бачити вас частіше вдома і не заклопотаним, а відкритим до спілкування і розваг. Відпустка із постійним контролем справ по телефону чи святкування Нового Року із думками про не зданий річний звіт звучать знову ж таки жахливо!

Варто пам’ятати, ще і про важливість особистих якостей. Бухгалтер це людина чесна, витривала, уважна та пунктуальна, із розвиненим логічним мисленням. Важко не помітити, що ця робота підійде не кожному!

Для чого ж потрібні ці якості? Як бухгалтер ви будете мати велику кількість різнобічних завдань та обов’язків. Колеги часто будуть задавати вам запитання, уточнення, просити про допомогу чи пораду. А далі ще й керівник щось наплутає і вам потрібно буде у всьому розібратися та ще й свою роботу вдало виконати у рамках дедлайнів. Для цього потрібні сталеві нерви, це сто відсотково! Як вам це?

Трапляється і таке, що бухгалтери отримують зауваження, а за особливі помилки чи прорахунки можна і штраф із власного гаманця заплатити! Ця робота є кропіткою і занадто відповідальною!

Повернемося до працевлаштування. Досвід це перше про що запитує більшість роботодавців, а щодо бухгалтерів ці вимоги є досить жорсткими. Навіть декілька сертифікатів із файними позначками від провідних курсів бухгалтерів не забезпечать вам тепле місце із високим заробітком. Прийдеться починати із непопулярної посади нижчого рівня де і буде змога поступово отримати досвід.

Йдемо далі! Настав час для податкової інспекції! Її представники будуть довго і ретельно переглядати ваші звіти сторінка за сторінкою в пошуках можливої помилки, в той час як ви будете плекати таємні надії про те, що все буде гаразд. Можливо так і буде, а якщо ні – на вас знову чекає одноманітна багатогодинна перевірка паперів, пояснення розбіжностей та виправлення помилок.

На додаток до цього, бухгалтери мають багато клопотів із законодавчою базою. Об’єм її інформації просто приголомшливий, а зміни які вносяться до законодавства відбуваються так часто, як змінюється настрій чи погода. Тому бухгалтери постійно слідкують за останніми оновленнями, нишпорять сторінками Інтернету аби бодай не прозівати щось нове у законодавстві. Не вдячна то є справа!

Як результат всього вище сказаного працівники бухгалтерії часто страждають від утоми, виснаження та головного болю. Довге сидіння без зміни місця призводить до подальших проблем із здоров’ям. Це може бути сильний біль у попереку, спині, а також поганий раціон харчування, що не додає плюсів даній роботі. На жаль, типовим для бухгалтерів є зниження зору як наслідок довготривалого використання технічних засобів. В підсумку маємо цілий комплект неприємностей пов’язаних із професійною діяльністю!

Як важко бути бухгалтером! На одну хвилинку пофантазуйте про людину, яка є гарним спеціалістом в бухгалтерії, але не отримує справжнього задоволення від роботи; людину яка вміє працювати із комп’ютерними програмами, ідеально складає звіти, але в душі не бажає цього робити і натомість могла б зробити більший вклад в іншу можливо трішки творчу справу. Ця робота має занадто багато вимог і якщо це не є тим, де ти відчуваєш себе вільно і комфортно, краще полишити цю справу.

Я дійсно переконана, що бухгалтерами мають бути лише особливі люди, які мають хист, талант і неабияке бажання працювати саме у цій сфері діяльності. Ця робота може бути жахливим тягарем або ж справжньою насолодою, тому перш ніж стати на шлях бухгалтера варто подумати сто а то й двісті разів, щоб з часом з гордістю промовляти свою спеціальність, а не прокидатися серед ночі від моторошного переслідування думкою про бухгалтерський облік!

Швиденко Вікторія


Нас находят: з чим повязана робота бухгалтера, Робота бухгалтера, бухгалтери які змінили професію, яка робота бухгалтера, як виглядає бухгалтер, наслідки довгої роботи бухгалтером, бухгалтер сутність роботи


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook