Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Навіщо мені потрібен бухгалтерський облік?

Навіщо мені потрібен бухгалтерський облік?

Прийшовши в університет, мене дуже дивувала велика кількість предметів, які абсолютно не пов’язані з моєю майбутньою професією і навряд чи колись знадобляться в житті. Я думала, навіщо забивати цим голову? Але виходу не було, доводилось вчити.

І ось, нарешті, на третьому курсі я бачу в розкладі довгоочікуваний предмет по спеціальності – «бухгалтерський облік». Дисципліна, яку я чекала з нетерпінням два роки, адже хотілося якнайшвидше дізнатись, з чим я пов’язую своє життя, що входитиме до моїх обов’язків, моє чи ні?

Коли починає вчити бухгалтерський облік, стає зрозумілим, що це найважливіша сторона функціонування підприємства. Якщо б не було бухгалтерського обліку, підприємство нічого б про себе не знало. Може, воно на межі банкрутства, а ніхто й не підозрює. Тобто, бухгалтерський облік формує, обробляє та зберігає інформацію, яка дозволяє слідкувати та відображати поточний стан справ на фірмі, контролювати її діяльність, коригувати її.

Я вважаю, що бухгалтерський облік – це основа будь-якої діяльності. Він забезпечує впорядкованість, щоб все було а своїх місцях (а я дуже не люблю безлад). Без нього був би повний хаос.

Почавши вчити бухгалтерський облік, одразу стало зрозумілим, що цей предмет дуже цікавий, але й досить складний.

Складність полягає в тому, що необхідно знати дуже багато нюансів.

Ми на парах вивчали дуже багато цікавих речей, таких як: порядок заповнення первинних документів, складання шахової відомості, балансу.

Особливо мені сподобалась тема про методи амортизації. Не знаю чому, але якось цікаво заповнювати таблиці, розраховувати вартість активу, суму амортизації, залишкову вартість.

Важкою темою особисто для мене було нарахування заробітної плати. Якось важко даються такі поняття, як єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб.

Учбовий центр "Стимул" пропонує:

Складним в бухобліку є велика кількість рахунків. Щоб робота набула швидкого темпу, план рахунків потрібно знати досконало. А оскільки в нас не дуже багато пар, то запам’ятовуються лише найбільш вживані: 301 – каса в національній валюті, 302 – каса в іноземній валюті, 311 – поточний рахунок в національній валюті, 312 – поточний рахунок в іноземній валюті, 281 – товари на складі, 631 – розрахунки з вітчизняними постачальниками.

Інколи буває складно сформувати проводку, бо не зовсім зрозуміло, які операції вона відображає. Особисто для мене, складними є проводки типу «відображено право на податковий кредит».

Взагалі, було б доцільним збільшити в університеті час, який відводиться на вивчення бухгалтерського обліку. Один семестр – це взагалі нічого. Це такий предмет, знання з якого необхідно вдосконалювати постійно. Якщо цього не робити, ми просто відстанемо від часу і станемо неконкурентноздатними на ринку праці.

По мірі вивчення бухобліку, розумієш, на скільки відповідальною та важливою є робота бухгалтера. Вона включає величезну кількість обов’язків, які обов’язково треба виконувати.

Я б сказала, що робота бухгалтера є навіть дещо небезпечною. Якщо допущена якась помилка – всі претензії до бухгалтера. Якщо керівництво здійснює якісь незаконні дії, то підставляють під удар теж бухгалтера.

Взагалі, для бухгалтера дуже важливим є знання законодавства. Адже певні дії бухгалтера підлягають кримінальній відповідальності.

Отже, бухгалтерський облік – це основа всього і бути бухгалтером дуже складно. Проте, я сподіваюся, що з часом я зрозумію все, що не розумію зараз, і зможу дійсно називати себе бухгалтером.

Третяк ОА –ІІІ – 1


Нас находят: для чого потрібен бухгалтерський облік, чому мені потрібен фінансовий облік, облік у моєму житті, Які придмети потрибні для бугалтера, як зрозуміти бухгалтерський облік, облік в моєму житті, для чого потрібний бухгалтерський облік, для чого потрібне вивчення бухгалтерського обліку, для чого потрібен облік, для чого потрібен бухгалтерський облік як наука та професія


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook