Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Як вибрати тепловий насос для коттеджу

Як вибрати тепловий насос для коттеджу

Що таке тепловий насос?

Переваги теплового насоса

 

Затишок та тепло — саме з цим асоціюється котедж, особливо в холодну пору року. Але щоб у ньому було тепло в буквальному значенні слова взимку і в період міжсезоння, ще на етапі будівництва потрібно продумати систему опалення. Але який варіант вибрати, якщо газ лише дорожчає, з дровами бувають проблеми, а електрику відключають? Найпрактичніший вихід у цій ситуації — тепловий насос. Розглянемо детальніше його особливості та переваги.

Що таке тепловий насос?

На українському ринку поки що це унікальне опалювальне обладнання, котре використовує тепло навколишнього середовища, зокрема повітря, ґрунту або ґрунтових вод. По суті цей пристрій переносить тепло, отримане від Сонця, з одного середовища в інше, перетворюючи цю енергію на температуру для опалення. Звучить дивовижно, але на 1 кВт електроенергії може вироблятись до 6 кВт тепла. Найважливіше те, що такий агрегат не лише працює як опалювальне обладнання, а й забезпечує влітку комфортну прохолоду. Енергія відновлювальних джерел для обігріву або охолодження житлових приміщень — практичне для людей та безпечне для довкілля рішення. Його безперервну роботу можна порівняти з компресором, який перекачує із зовнішнього середовища в дім тепло взимку, а влітку холод. У цьому ще одна його прикметна особливість — насос транспортує енергію, тому потребує доволі низьких експлуатаційних витрат. Інноваційне рішення вже підкорило європейські країни та впевнено завойовує популярність на території України.

Переваги теплового насоса

Якщо порівнювати теплові насоси з газовими, електричними чи твердопаливними котлами, то перші впевнено посідають перше місце, оскільки вони забезпечують у 3,5-6 разів більше тепла, аніж інші установки. Є кілька видів теплових насосів: повітряний, ґрунтовий, вода-вода.

Наприклад, тепловий насос Noviterm, усі моделі котрого збираються та комплектуються у Швеції (м. Арвіка), розроблені для ефективного опалення та кондиціонування (у цьому випадку працює в реверсному режимі). Системи з розумним керуванням вирізняються легкістю в експлуатації, тому не потребують спеціального обслуговування. На насоси компанії Thermia йде гарантія 5 років, а ресурс роботи становить понад 25 років. Серед переваг теплового насоса й те, що хоч він і працює від електроенергії, але потребує її менше в 4-6 разів, аніж якби ви опалювали житло електрокотлом або платили за газ. Період окупності залежить від площі приміщення (в середньому 3-7 років).

Використовуючи практичні рішення на етапі планування будинку та будівництва, ви отримуєте екологічну систему опалення разом з комфортом, винятковою зручністю, надійністю та легкістю експлуатації.

Автор: Скиба Тетяна


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook