Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиКарьерный рост

Якою має бути ідеальна школа для підприємців-початківців?

Якою має бути ідеальна школа для підприємців-початківців?

У наш час стало популярним і поширеним явищем мати власний бізнес. Починаючи від продажу крейди, закінчуючи організацією своєї серйозної справи, комерційної діяльності, відкриття фірми, або заводу з виробництва різних товарів, чи надання послуг. Це дуже прибутково, якщо правильно розподілити ресурси, планувати і вміти думати. Країні це теж вигідно, адже це підвищує її соціально-економічний рівень, ВВП, рівень розвитку і загального доходу в казну, оскільки приватний підприємець більше зацікавлений в якості продукції. Йому вкрай необхідно отримати найвищий дохід за найменші витрати, при цьому, зберегти якість продукції, для того, щоб мати хорошу репутацію на ринку, не втратити наявних клієнтів, і здобути нових. Головна мета приватного підприємця - це отримання прибутку. Він працює сам на себе, тому і ефективність, і якість праці буде вищою.

Здавалося б, все так просто. Досить лише мати початковий капітал, зв'язки, орендувати приміщення, закупи необхідні матеріали для роботи, обладнання, найняти співробітників - і далі отримувати дохід. Але все не так просто, як може Вам здатися.

Далеко не кожна людина здатна вести приватну комерційну діяльність, займатися бізнесом. Все залежить від наявності хватки підприємця, уміння ризикувати, креативності, комунікабельності, сміливості, лідерства, тобто людських якостей. А ще від знань основ економіки, фінансів та бухгалтерії, маркетингу, планування, ведення документації, порядку реєстрації підприємства та отримання ліцензії. Крім того, необхідна обізнаність у тій сфері, в якій Ви плануєте працювати.

Саме тому, що часто людина не володіє такими якостями і виходить на арену ринку вести свій новий бізнес абсолютно непідготовленою і необізнаною, маючи лише амбіції і гроші, її бізнес зазнає краху (буквально за кілька місяців), не витримавши жорсткої конкуренції досвідчених суперників. Тому, вкрай необхідно перед початком ведення бізнесу пройти відповідну підготовку. Важливо займатися самоосвітою, читати відповідну літературу тої сфери, в якій ви будете працювати. Необхідно проаналізувати ринок і конкурентів, інтереси потенційних споживачів, вивчити досконально законодавчу базу, основи ведення бізнесу, економіку підприємства і бухгалтерський облік. Але одних книжок і теорії зазвичай виявляється мало, людині потрібна практика. Для вирішення цього питання існують спеціальні школи, курси підприємців, тренінги для розвитку особистості та лідерства. Школа підприємництва повинна спрямовувати свою діяльність на те, щоб всебічно розвинути свого клієнта: починаючи від тренінгів особистості, правильного планування часу та розподілу ресурсів, закінчуючи основами економіки, як уже говорилося раніше.

Буде дуже добре, якщо курси будуть вести успішні підприємці, які мають досвід ведення свого бізнесу на практиці, які на власному досвіді зможуть навчити і показати найбільш поширені помилки. Тобто, викладач школи зобов'язаний мати глибокі знання не лише в теорії, а й вміти застосовувати їх на практиці. Важливо подавати матеріал, використовуючи сучасні технології, комп'ютеризовано (використовуючи презентації, проектори). Така подача дозволить людині сприймала інформацію з цікавістю. Крім того, візуальне сприйняття матеріалу краще запам'ятовується і засвоюється.

Необхідно створювати групові психологічні ігри, з вирішенням проблем та складних ситуацій на вигаданому підприємстві. Таке тренування допоможе знайти способи вирішення конфліктів на практиці, закріпить методи і правила спілкування з клієнтами.

Після кожного пройденого навчального курсу необхідно перевіряти рівень отриманих знань тестами. За результатами тестів учні переводяться на новий рівень, або упущений матеріал допрацьовується. Такі тести - це додатковий стимул для школи та викладачів. Вони дають можливість знаходити педагогічні помилки та упущення, покращувати методи освіти в школі.

Роблячи висновок, я можу сказати, що саме такі школи для підприємців-початківців, які акцентують увагу на вищесказаному, будуть найбільш ефективними, і саме такі потрібно шукати. Важливо, щоб школа була зацікавлена ??не тільки «заробити більше грошей», а й дати знання, мати гарну репутацію.

Дуже багато залежить від школи, але головне - це самоосвіта, інтерес та бажання. Коли майбутній підприємець отримає весь необхідний теоретичний матеріал, то для нього почнеться практика. І тут головне з самого початок влитися в курс справи, зрозуміти жорсткість ринку зсередини, бути креативним і залучати клієнтів своєю незвичністю і неповторністю, давати їм те, чого не дають інші фірми. Потім, з досвідом і практикою, «набивається рука», і проблем бути не повинно.

Мисник Ольга


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook