Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Викладацька робота держслужбовця: чи дозволено законодавством

Чи має право начальник відділу освіти райдержадміністрації працювати в загальноосвітньому навчальному закладі за сумісництвом і на яких підставах?

 

Чи має право начальник відділу освіти райдержадміністрації працювати в загальноосвітньому навчальному закладі за сумісництвом і на яких підставах?

Згідно із пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій » від 03.04.1993 № 245 керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності.

Водночас існують певні види робіт, виконання яких не вважається сумісництвом. Перелік робіт, які не є сумісництвом, затверджено наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28.06.1993 № 43 (далі — Перелік).

Згідно з пунктом 3 Переліку не є сумісництвом педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік. Зазначимо, що виконання такої роботи допускається в робочий час із дозволу керівника держустанови. При цьому слід узяти до уваги, що нормативно-правові акти не містять вимог щодо обмежень обсягів виконання педагогічної роботи протягом робочого дня, тижня, місяця чи іншого періоду. Оплата за викладання у цьому випадку здійснюється з погодинного розрахунку згідно з пунктом 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.

Нагадаємо, що така викладацька робота проводиться лише в період навчального року. В канікулярний час указані працівники до роботи не залучаються за винятком випадків, коли цього вимагає виробнича необхідність.

Працівникам час роботи на викладацьких посадах із погодинною оплатою зараховується до педагогічного стажу для встановлення надбавки за вислугу років за умов, якщо обсяг відпрацьованих годин за навчальний рік становить не менше 180 год. Звертаємо увагу, що за таких умов до стажу педагогічної роботи вказаним працівникам зараховуються тільки ті місяці, протягом яких здійснювалася ця педагогічна робота, незалежно від її щомісячного обсягу (п. 4 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78; далі — Порядок).

Підставою для визначення стажу в цьому випадку є:

До наведеного вище додамо, що робота за сумісництвом має певні особливості. Так, працівники, що працюють за сумісництвом, не одержують допомоги на оздоровлення під час надання щорічної відпустки і винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків. Такі виплати їм здійснюють лише за основним місцем роботи у разі, коли вони передбачені законодавством.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook