Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалывартість

Материалы слушателям курсов: "Вартість": Бухгалтеру / Оренда

Оглавление: вартість

 

Бухгалтеру / Оренда

Нарахування орендної плати без індексації: чи можливо

Ні, не може. Пояснимо чому.На балансі бюджетної установи обліковується будівля, частину якої установа надає в оренду. Договором оренди передбачена сплата орендної плати з урахуванням щомісячної індексації. Чи може бухгалтер бюджетної установи на прохання орендаря нараховувати орендну плату без індексації?
 

Проводимо розрахунки за спожиті орендарем комунальні послуги

Насамперед зазначимо: з 01.03.2013 СНіП 2.04.01-85 Внутрішній водопровід та каналізація будівель в частині вимог щодо водопроводу та каналізації на території України не застосовується (п. 2 наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Про затвердження ДБН В.2.5-64:2012 Внутрішній водопровід та каналізація. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво від 31.10.2012 № 553). А тепер розглянемо, як мають діяти орендар та орендодавець у цій ситуації.Територіальне стоматологічне об’єднання орендує у ЦРЛ 5 стоматкабінетів. Раніше плату за споживання холодної води визначали за розрахунком 15 літрів води на 1 хворого за зміну (відповідно до норми витрат холодної води, установленої СНіП 2.04.01-85). Щоб оплачувати лише фактично спожиту воду, територіальне стоматологічне об’єднання встановило лічильники обліку холодної води, за показниками яких наразі і оплачує спожиту холодну воду. Проте адміністрація ЦРЛ не погоджується з оплатою холодної води лише за показниками лічильників, а, як і раніше, посилається на норми витрат холодної води. Чи правомірні такі дії ЦРЛ?
 

Визначаємо розмір орендної плати правильно

Так, правомірна. Пояснимо чому.Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Орендар щомісяця у визначені договором оренди терміни сплачує орендну плату та відшкодовує спожиті комунальні послуги. Проте під час ревізії фінансово-господарської діяльності установи фінінспектори виявили, що у договорі оренди неправильно визначено цільове призначення орендованого приміщення і, як наслідок, установлено менший розмір орендної плати. Отже, надходження до спеціального фонду кошторису установи занижено. Тож недоотриману суму орендної плати, на їх вимогу, слід відшкодувати. Чи правомірна вимога фінінспекторів?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Вартість".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook