Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалынавчальний

Материалы слушателям курсов: "Навчальний"

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Бухгалтеру / Бухгалтерський облік

Поточні та капітальні видатки ДНЗ коштом сільського бюджету

У 2015 році дошкільний навчальний заклад (ДНЗ) фінансується за рахунок субвенції з районного бюджету сільському бюджету. Кошторис на 2015 рік в обсязі цієї субвенції затверджує сільська рада.На утриманні сільської ради перебуває, зокрема, дошкільний навчальний заклад. Перед початком зимового періоду за рішенням сесії сільської ради з сільського бюджету виділено кошти на:
 

Бухгалтеру / Бюджетний процес

Утримання дошкільного навчального закладу коштом сільського бюджету

Насамперед слід зауважити, що обсяг субвенції з районного бюджету сільському для проведення видатків на фінансування дошкільного навчального закладу не може бути меншим відповідних затверджених видатків сільського бюджету на 2014 рік. Якщо обсяг цієї субвенції є меншим — то це є порушенням вимог абзацу п’ятого пункту 20 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України (БК), а тому сільська рада зобов’язана звернутись до відповідної районної ради щодо збільшення обсягу зазначеної субвенції.Для фінансування дошкільного навчального закладу сільській раді надається субвенція з районного бюджету, але її не вистачає для забезпечення в повному обсязі оплати праці та енергоносіїв. Чи має право сільська рада фінансувати дошкільний навчальний заклад з вільного залишку, що склався на 01.01.2015, або за рахунок перевиконання сільського бюджету?
 

Бухгалтеру / Відрядження

Виплачуємо добові студентам під час виробничої практики

Так. І ось чому.Для проходження виробничої практики студенти направляються поза межі їхнього місця проживання. Чи має право вищий навчальний заклад виплачувати добові?
 

Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси

Чи має право директор школи відчужувати майно навчального закладу

Пунктом 1 статті 63 Закону України Про освіту від 23.05.1991 № 1060-XII встановлено, що матеріально-технічна база навчальних закладів включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно навчальних закладів належить їм на правах, визначених чинним законодавством. Основні фонди, оборотні кошти та інше майно державних навчальних закладів не підлягають вилученню, крім випадків, передбачених чинним законодавством.Балансоутримувачем загальноосвітнього навчального закладу є районна державна адміністрація, а комунальним власником — районна рада. Чи має право директор загальноосвітнього навчального закладу продати залізобетонні плити, що обліковуються за цим навчальним закладом?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Індексація

Установлення доплати за класне керівництво: як впливає на базовий місяць

Ні, не буде. І ось чому.Доплата за класне керівництво встановлюється згідно з тарифікацією. У викладача прослідковується така динаміка: на 2012/2013 навчальний рік доплату не встановили; на 2013/2014 навчальний рік — встановили з вересня 2013 року; на 2014/2015 навчальний рік — знову не встановили. Чи буде вересень 2013 року вважатися базовим при проведенні індексації заробітної плати?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Атестуємо викладачів спецдисциплін коледжу

Статтею 52 Закону України Про вищу освіту від 17.01.2002 № 2984-III встановлено, що педагогічні працівники підвищують кваліфікацію у відповідних наукових і освітньо-наукових установах. Вищий навчальний заклад забезпечує підвищення кваліфікації педагогічних працівників не рідше ніж один раз на п’ять років із збереженням середньої заробітної плати.У машинобудівному коледжі працює викладач, який має інженерну освіту. Чи повинен він підвищувати кваліфікацію перед атестацією?
 

Складаємо штатний розпис навчального закладу правильно

Як передбачено частиною першою статті 45 Закону України Про загальну середню освіту від 13.05.1999 № 651-ХIV, штатні розписи державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) незалежно від підпорядкування і типів встановлюються відповідним органом управління освітою на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України. За ними визначають максимальну кількість посад (штатних одиниць).Загальноосвітній навчальний заклад має скласти штатний розпис на новий навчальний рік. Чи можна штатну посаду педагога-організатора замінити на 0,75 штатної одиниці посади заступника директора з навчально-виховної роботи?
 

Установлюємо посадовий оклад заступнику завідувача господарства

Типові штатні нормативи дошкільних навчальних закладів затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 04.11.2010 № 1055 (далі — Типові штатні нормативи). Відповідно до Типових штатних нормативів у дошкільних навчальних закладах передбачено введення посади заступника завідувача господарством.Дошкільний навчальний заклад має 12 груп дітей. Який посадовий оклад установлювати заступнику завідувача господарства у такому закладі?
 

Установлюємо доплату практичному психологу за завідування кабінетом

Пунктом 3.3 Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 № 601 (далі — Положення № 601), передбачено, що у загальноосвітніх навчальних закладах (далі — ЗНЗ), крім кабінетів з окремих предметів, комбінованих кабінетів з декількох споріднених предметів, можуть створюватися спортивні, актові зали та інші кабінети відповідно до умов і потреб закладу.У загальноосвітньому навчальному закладі створено психологічний кабінет. Завідування цим кабінетом покладено на практичного психолога. Чи установлюється доплата за завідування психологічним кабінетом?
 

Атестація педагогічного працівника: чи враховувати час перебування у відпустці для догляду за дитиною

Ні, не враховується. Пояснимо чому.Особа закінчила вищий навчальний заклад у 2010 році і в цьому ж році була прийнята на посаду вчителя математики. З серпня 2011-го по серпень 2014 року — перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи враховується час перебування у такій відпустці при визначенні строку чергової атестації?
 

Підвищення посадових окладів педагогічним працівникам під час канікул: зберігається чи ні

Так, зберігається. Пояснимо чому.Як відомо, працівникам шкіл-інтернатів для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, встановлюється підвищення посадового окладу за роботу з такими дітьми. Чи зберігається таке підвищення при оплаті праці за час відсутності дітей у закладі в канікулярний період?
 

Чи включається прийом кандидатських іспитів у обов’язковий обсяг навчального навантаження викладача

Відповідно до розділу 5 Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 02.06.1993 № 161, до обов’язкового обсягу навчального навантаження викладача вищого навчального закладу ІІІ–ІV рівня акредитації (виш) включається робочий час викладача, який у поточному навчальному році визначається обсягом його навчальних, методичних, наукових і організаційних обов’язків, відображених в індивідуальному робочому плані.Вищий навчальний заклад надає послуги з прийому кандидатських іспитів у аспірантів на здобуття наукового ступеня кандидата. Чи включається час прийому кандидатських іспитів у обов’язковий обсяг навчального навантаження викладача?
 

Наповнюваність груп у ДНЗ: чи є зміни

Реформа міжбюджетних відносин внесла корективи до визначення видатків на дошкільну освіту. Функції з утримання дошкільних навчальних закладів (далі — ДНЗ) передано з рівня бюджетів сіл, селищ і міст на районний рівень. Унесено зміни й до Закону України Про дошкільну освіту від 11.07.2001 № 2628-III (далі — Закон № 2628) у частині реорганізації та ліквідації ДНЗ, розмірів плати за харчування дітей у комунальних і державних ДНЗ.Який порядок комплектування груп у дошкільному навчальному закладі та якою має бути їх наповнюваність у цьому році?
 

Вводимо до штату ДНЗ посаду оператора котельні

Так, потрібно. І от чому.Дитячий садок опалюється двома побутовими котлами, що розміщені в прибудові до будівлі. Чи потрібно до штату дитячого садка вводити посаду оператора котельні?
 

Визначаємо стаж педагогічної роботи працівникам-сумісникам

Стаж педагогічної роботи — це сумарна тривалість трудової діяльності педагогічних, науково-педагогічних працівників у закладах освіти на посадах, пов’язаних з навчальним, навчально-виховним процесом. Він безпосередньо впливає на визначення розміру надбавки за вислугу років.До викладацької роботи у навчальному закладі залучений працівник іншої організації. Для нього це робота за сумісництвом, обсяг якої — 300 год. педнавантаження протягом навчального року. До стажу педагогічної роботи такого працівника зарахували лише ті місяці, в яких працівник виконував викладацьку роботу. Чи правильно це? Адже, скажімо, бібліотекарю, який працює в цьому самому навчальному закладі з педнавантаженням менше 180 год. за навчальний рік, до стажу педагогічної роботи було зараховано увесь рік.
 

Педнавантаження вихователів дошкільного навчального закладу: розраховуємо правильно

Відповідно до статті 30 Закону України Про дошкільну освіту від 11.07.2001 № 2628-ІІІ тижневе навантаження педагогічного працівника дошкільного навчального закладу (ДНЗ) незалежно від підпорядкування, типу і форми власності становить на ставку:Наразі у дошкільному навчальному закладі триває робота з визначення навчального навантаження вихователів на новий 2015/2016 навчальний рік. Як розрахувати кількість годин тижневого навантаження вихователів 6-групового дошкільного навчального закладу компенсуючого типу з 12-годинним режимом роботи?
 

Оплата праці офіційних опонентів: визначаємо погодинні ставки та розміри

Норми оплати праці офіційних опонентів (далі — Норми) затверджені наказом Вищої атестаційної комісії України, Міністерства праці та соціальної політики України від 29.10.2010 № 696/345 (далі — Наказ № 696). Згідно із пунктом 4 Наказу № 696 Норми застосовуються у розмірах та у терміни, що затверджені цим наказом, тобто з 01.10.2010.Вищий навчальний заклад проводить оплату праці офіційних опонентів, зокрема кандидатів та докторів наук. Які розміри ставок погодинної оплати праці офіційних опонентів за участь у захисті дисертації та за підготовку відзиву діють на сьогодні?
 

Визначаємо тривалість щорічної основної відпустки практичного психолога навчально-виховного комплексу

Відповідно до пункту 3 статті 9 Закону України Про загальну середню освіту від 13.05.1999 № 651-XIV загальноосвітні навчальні заклади можуть створювати навчально-виховні комплекси у складі навчальних закладів різних типів і рівнів акредитації для задоволення допрофесійних і професійних запитів громадян, а також навчально-виховні об’єднання з дошкільними та позашкільними навчальними закладами для задоволення освітніх і культурно-освітніх потреб.Відповідно до Постанови № 346 тривалість щорічної основної відпустки практичним психологам установлено у дошкільних навчальних закладах — 42 календарних дні, а у загальноосвітніх навчальних закладах — 56. У Постанові № 346 таких закладів, як навчально-виховні комплекси, немає. Скільки днів має становити відпустка практичного психолога цього закладу, якщо він одночасно поєднує роботу з дітьми як дошкільного, так і шкільного віку?
 

Визначення керівного складу навчально-виховного комплексу

Відповідно до пункту 21 Положення про навчально-виховний комплекс дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад, загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 306 (далі — Положення № 306) штатні розписи навчально-виховного комплексу (НВК) встановлює відповідний орган управління освітою на основі Типових штатних нормативів, затверджених МОН за погодженням із Мінфіном.Учасниками навчально-виховного процесу у навчально-виховному комплексі І ступеня є 50 дітей дошкільного та шкільного віку. Яким має бути адміністративний склад у цьому навчальному закладі?
 

Виплачуємо щорічну грошову винагороду за сумлінну працю педпрацівникам

Відповідно до статті 57 Закону України Про освіту від 23.05.1991 № 1060-XII держава забезпечує надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.Коли і у якому розмірі надається грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків педагогічним працівникам?
 

Із початку навчального року в експлуатацію вводиться ДНЗ: коли призначати персонал

З метою підготовки дошкільного навчального закладу (ДНЗ) до початку роботи, своєчасного завезення і установки передбаченого обладнання, твердого та м’якого інвентарю, програмно-методичного забезпечення тощо не пізніше ніж за два місяці до введення його в експлуатацію призначають завідувача ДНЗ, заступника завідувача господарства, робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків та за потреби інших працівників з числа матеріально-відповідальних осіб.З першого вересня вводиться в експлуатацію 12-груповий дошкільний навчальний заклад. З якого часу можна призначати штатний персонал у цей заклад?
 

Нарахування заробітної плати працівнику — студенту денної форми навчання у виші у розмірі повного посадового окладу

Відповідно до пункту третього частини першої статті 62 Закону України Про вищу освіту від 01.07.2014 № 1556-VII особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на трудову діяльність у позанавчальний час.Студент, який навчається у виші за денною формою навчання, влаштувався на роботу до установи на умовах неповного робочого дня. Проте у вересні він відпрацював повну норму тривалості робочого часу за місяць. Чи може установа нарахувати йому заробітну плату у розмірі повного посадового окладу?
 

Визначаємо кількість штатних одиниць практичного психолога в гімназії

Діяльність практичних психологів навчальних закладів працівників регламентується Положенням про психологічну службу системи освіти України, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.05.1999 № 127 (далі — Положення про психологічну службу), та іншими нормативно-правовими документами психологічної служби системи освіти.Скільки штатних одиниць практичного психолога повинно бути у гімназії з кількістю учнів 672, якщо гімназія знаходиться у місті (районного значення)?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Нарахування заробітної плати працівнику — студенту денної форми навчання у виші у розмірі повного посадового окладу

Відповідно до пункту третього частини першої статті 62 Закону України Про вищу освіту від 01.07.2014 № 1556-VII особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на трудову діяльність у позанавчальний час.Студент, який навчається у виші за денною формою навчання, влаштувався на роботу до установи на умовах неповного робочого дня. Проте у вересні він відпрацював повну норму тривалості робочого часу за місяць. Чи може установа нарахувати йому заробітну плату у розмірі повного посадового окладу?
 

Бухгалтеру / Податки і збори

В оренду здається частина приміщення: сплачувати чи ні плату за землю

Податковим кодексом України (ПК) визначено, що до платників плати за землю належать власники земельних ділянок та землекористувачі (ст. 269.1), а об’єктом оподаткування є, зокрема, земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні (пп. 270.1.1).Навчальний заклад здає частину приміщення в оренду юридичній ­особі (небюджетній організації). Чи потрібно нараховувати плату за землю?
 

Бухгалтеру / Соціальні гарантії

Виплачуємо соціальну стипендію студенту-сироті незалежно від результатів семестрового контролю

Відповідно до пункту 3.12.2.3 Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженого наказом Міносвіти від 02.06.1993 № 161 (далі — Положення про навчальний процес), студентам, які під час сесії одержали не більше двох незадовільних оцінок, дозволяється ліквідувати академічну заборгованість до початку наступного семестру. Повторне складання екзаменів допускається не більше двох разів з кожної дисципліни: один раз — викладачу, другий — комісії, яка створюється деканом факультету (завідувачем відділення).Чи потрібно виплачувати стипендію студенту-сироті у період, коли він мав академічну заборгованість?
 

Виплачуємо матзабезпечення студенту — вихованцю дитячого будинку сімейного типу

Пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зберігаються за прийомними дітьми та вихованцями дитячих будинків сімейного типу.Які з видів допомоги та матеріального забезпечення, передбачених Постановою КМУ № 226, мають надаватися навчальним закладом ІV рівня акредитації студенту, який є дитиною — вихованцем дитячого будинку сімейного типу і відмовився від зарахування на повне державне утримання? Чи забезпечуються такі студенти у вишах безоплатно обідами та гуртожитком?
 

Чи передбачено підвищену компенсацію на харчування студентам-сиротам

Відповідно до підпункту 1 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування від 05.04.1994 № 226 (далі — Постанова № 226) студенти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, вищих навчальних закладів І–ІV pівнів aкредитації зараховуються на повне державне утримання і в період навчання до 23-х років або до закінчення відповідного навчального закладу забезпечуються безоплатно харчуванням за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів.Чи можна збільшувати на 10% виплату компенсації на харчування у літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у вищому навчальному закладі ІV рівня акредитації?
 

Визначаємо розмір витрат на первісне придбання та поповнення предметів гардеробу студентам з числа дітей-сиріт

Навчальний заклад (технологічний технікум) згідно з розрахунком, зат­вердженим керівником технікуму, здійснює витрати на первісне придбання предметів гардеробу та текстильної білизни студентам з числа дітей-сиріт у розмірі 1850 чи 2500 грн.
У наступному році на поповнення гардеробу витрачають не більше 65% первісної вартості, тобто відповідно 1202 та 1625 грн. Перевіряючі вважають, що потрібно виплачувати не більше 595 грн., але не менше 386 грн. (595 грн. * 65%). У якому розміри здійснювати зазначені виплати?
 

Подписка на новости RSS

Мы на Facebook