Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалынормативи

Материалы слушателям курсов: "Нормативи"

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Складаємо штатний розпис навчального закладу правильно

Як передбачено частиною першою статті 45 Закону України Про загальну середню освіту від 13.05.1999 № 651-ХIV, штатні розписи державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) незалежно від підпорядкування і типів встановлюються відповідним органом управління освітою на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України. За ними визначають максимальну кількість посад (штатних одиниць).Загальноосвітній навчальний заклад має скласти штатний розпис на новий навчальний рік. Чи можна штатну посаду педагога-організатора замінити на 0,75 штатної одиниці посади заступника директора з навчально-виховної роботи?
 

Установлюємо посадовий оклад заступнику завідувача господарства

Типові штатні нормативи дошкільних навчальних закладів затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 04.11.2010 № 1055 (далі — Типові штатні нормативи). Відповідно до Типових штатних нормативів у дошкільних навчальних закладах передбачено введення посади заступника завідувача господарством.Дошкільний навчальний заклад має 12 груп дітей. Який посадовий оклад установлювати заступнику завідувача господарства у такому закладі?
 

Право на виплату надбавки за вислугу років сестрі медичній ЗНЗ

Так, має. І от чому.У штатному розписі ЗНЗ є посада сестри медичної. Чи має право працівник, який обіймає цю посаду, на надбавку за вислугу років?
 

Визначаємо штатну чисельність працівників ДНЗ, що відкриває групу з короткотривалим перебуванням дітей

Штатний розпис дошкільного навчального закладу (ДНЗ) складають відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України Про затвердження Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів від 04.11.2010 № 1055 (далі — Типові штатні нормативи).У дошкільному навчальному закладі діє 7 груп, режим роботи яких становить 10,5 год. Окрім цього, планується відкрити групу з короткотривалим (3-годинним) перебуванням дітей. Як розрахувати штатну чисельність працівників такого закладу?
 

Установлюємо посадовий оклад інспектору з кадрів

Ні, не можна, і ось чому.Особа працює інспектором з кадрів у ПТНЗ, має дві вищі освіти — економічну і юридичну. Чи можна цій особі встановити посадовий оклад як фахівцю в межах 7-10 тарифних розрядів за ЄТС?
 

Вводимо до штату ДНЗ посаду оператора котельні

Так, потрібно. І от чому.Дитячий садок опалюється двома побутовими котлами, що розміщені в прибудові до будівлі. Чи потрібно до штату дитячого садка вводити посаду оператора котельні?
 

Завідувач ДНЗ: установлюємо кількість штатних одиниць та визначаємо години для роботи вихователем

Згiдно з частиною першою статті 39 Закону України Про дошкiльну освiту від 11.07.2001 № 2628 III штатнi розписи державних та комунальних дошкiльних навчальних закладiв (далi — ДНЗ) незалежно вiд їх пiдпорядкування та типу установлюються вiдповiдним органом управлiння освiтою на основi Типових штатних нормативiв дошкiльних навчальних закладiв, затверджених наказом Мiністерства освiти та науки України від 04.11.2010 № 1055 (далі — Типові штатні нормативи).Чи можна в один дитячий садок прийняти на роботу особу на 0,5 ставки завідувача дитячого садка та повну ставку вихователя?
 

Визначення керівного складу навчально-виховного комплексу

Відповідно до пункту 21 Положення про навчально-виховний комплекс дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад, загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 306 (далі — Положення № 306) штатні розписи навчально-виховного комплексу (НВК) встановлює відповідний орган управління освітою на основі Типових штатних нормативів, затверджених МОН за погодженням із Мінфіном.Учасниками навчально-виховного процесу у навчально-виховному комплексі І ступеня є 50 дітей дошкільного та шкільного віку. Яким має бути адміністративний склад у цьому навчальному закладі?
 

Уводимо додаткові посади помічника вихователя у школі-інтернаті

Ні, введення додаткових посад помічника вихователя у дошкільних групах школи-інтернату не передбачено.Чи поширюється норма пункту 11 наказу № 1105 на дошкільні групи дітей, створені при школі-інтернаті для дітей з порушенням слуху, щодо введення додаткових посад помічника вихователя?
 

Визначаємо кількість штатних одиниць практичного психолога в гімназії

Діяльність практичних психологів навчальних закладів працівників регламентується Положенням про психологічну службу системи освіти України, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.05.1999 № 127 (далі — Положення про психологічну службу), та іншими нормативно-правовими документами психологічної служби системи освіти.Скільки штатних одиниць практичного психолога повинно бути у гімназії з кількістю учнів 672, якщо гімназія знаходиться у місті (районного значення)?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Установлюємо групу з оплати праці керівним працівникам

Штатні нормативи та типові штати лікарень на залізничному транспорті визначені додатком 15 до наказу Міністерства охорони здоров’я України Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я від 23.02.2000 № 33. Так, у розділі Про штати медичного, фармацевтичного, педагогічного персоналу лікарень на залізничному транспорті вказаного додатку передбачено, що для дорожніх лікарень застосовуються штатні нормативи, затверджені для обласних лікарень.Державний заклад Дорожня дитяча клінічна лікарня фактично віднесено до ІІІ групи з оплати праці керівним працівникам. Чи є вірною позиція контролюючих органів стосовно віднесення такого закладу до І групи?
 

Встановлюємо посадовий оклад лікарю — керівнику лабораторії

Згідно з підпунктом 2.2.3 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільних наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519), керівникам структурних підрозділів — лікарям посадові оклади встановлюються виходячи з тарифних розрядів лікарів відповідних спеціальностей та кваліфікаційних категорій (за умови, що спеціальність, за якою їм присвоєна кваліфікаційна категорія, відповідає профілю підрозділу, який вони очолюють) з урахуванням підвищення на 10–25% залежно від обсягу роботи та кількості посад лікарів у підрозділі згідно зі штатним розписом.У лабораторному підрозділі закладу охорони здоров’я працюють лікарі, а також професіонали з вищою немедичною освітою (біологи, біохіміки тощо). Яким має бути посадовий оклад завідувача такого лабораторного підрозділу?
 

Бухгалтеру / Соціальні гарантії

Звільняємо від плати за проживання в гуртожитку студентів-сиріт

Статтею 8 Закону України Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від 13.01.2005 № 2342 та пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування від 05.04.1994 № 226 установлено, що право на повне державне утримання в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також учні та студенти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.Як обчислюється та нараховується плата за проживання в гуртожитку студентам, що є особами із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування? Чи сплачують повну вартість проживання в гуртожитку?
 

Визначаємо розмір витрат на первісне придбання та поповнення предметів гардеробу студентам з числа дітей-сиріт

Навчальний заклад (технологічний технікум) згідно з розрахунком, зат­вердженим керівником технікуму, здійснює витрати на первісне придбання предметів гардеробу та текстильної білизни студентам з числа дітей-сиріт у розмірі 1850 чи 2500 грн.
У наступному році на поповнення гардеробу витрачають не більше 65% первісної вартості, тобто відповідно 1202 та 1625 грн. Перевіряючі вважають, що потрібно виплачувати не більше 595 грн., але не менше 386 грн. (595 грн. * 65%). У якому розміри здійснювати зазначені виплати?
 

Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook