Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыпослуг

Материалы слушателям курсов: "Послуг": Бухгалтеру / Соціальне страхування

Оглавление: послуг

 

Бухгалтеру / Соціальне страхування

Допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах від ФСС з ТВП: виплачуємо з дотриманням строків

Відповідно до частини другої статті 52 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам — у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.Як відомо, несвоєчасність подачі заявок-розрахунків для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС з ТВП, що призводить до значної заборгованості перед працівниками з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, є порушенням норм чинного законодавства. Щодо цього під час проведення перевірок неодноразово зауважують фахівці ФСС з ТВП. Як часто бухгалтеру установи слід подавати заявки-розрахунки до робочого органу ФСС з ТВП, аби уникнути таких порушень?
 

З працівником стався нещасний випадок: як призначити допомогу

Варто зазначити, що допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), зокрема, у разі настання в неї тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону України Про загально­­обов’язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 № 1105-XIV).Працівник бюджетної установи під час прогулянки вулицею в обідню перерву зламав ногу. Тобто з ним трапився нещасний випадок. Чи потрібно проводити розслідування обставин, щоб призначити йому допомогу по тимчасовій непрацездатності?
 

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами співпала зі щорічною: надаємо правильно

Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 50 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) рішення про призначення матеріального забезпечення приймає комісія (уповноважений) з соціального страхування, що створюється в установі.Працівниця установи перебувала у щорічній основній відпустці з 02.06.2014 по 16.06.2014 включно. Після закінчення відпустки до роботи не приступила — надала листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами з 12.06.2014. Як правильно — з 12 чи з 17 червня — надати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
 

Чи правомірною є оплата листка непрацездатності з відмітками про порушення режиму лікування

Відповідно до підпункту 4.1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406, запис щодо порушення застрахованою особою призначеного режиму здійснюється лікарем у графі Примітка, у правому нижньому полі лицьового боку бланка листка непрацездатності.Працівник надав роботодавцю листок непрацездатності, в якому наявні відмітки про порушення режиму, встановленого лікарем. Чи підлягає оплаті такий листок непрацездатності?
 

Путівку на санаторно-курортне лікування надано без медичної довідки: яких наслідків очікувати

Так, і ось чому.Комісія видала працівниці путівку на санаторно-курортне лікування без медичної довідки. Під час перевірки органів ФСС з ТВП перевіряльники трактували це, як порушення. Чи правомірні дії перевіряльників?
 

Як оподатковувати сімейну профспілкову путівку

Згідно зі статтею 1 Закону України Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності від 15.09.1999 № 1045 професійна спілка — це добровільна неприбуткова громадська організація, що об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності. Статутом профспілки окремо визначаються напрями використання надходжень, у тому числі на надання безкоштовних санаторних путівок членам профспілки, а також членам їх сімей.Працівник бюджетної установи отримав від профспілкової організації санаторну путівку для оздоровлення членів сім’ї — дружини та 7-річного сина. Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб вартість цієї путівки?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Послуг".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook