Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалытермін

Материалы слушателям курсов: "Термін"

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Бухгалтеру / Бухгалтерський облік

Оприбуткування ноу-хау: чи можливо

Термін ноу-хау фактично розглядають як конфіденційну інформацію технічного, організаційного (управлінського), комерційного, виробничого та іншого характеру. Тобто ноу-хау — це режим конфіденційності створеного працівником технічного рішення, що складається з даних, які є загальновідомими самі по собі, але становлять виняткову цінність у своїй сукупності саме в певному поєднанні.Які потрібно зібрати документи, щоб оприбуткувати ноу-хау, та як його оцінити?
 

Бухгалтеру / Державні закупівлі

Чи може критерій оцінки термін виконання наукових досліджень мати 50% питомої ваги

Відповідно до частини п’ятої статті 28 Закону України Про здійснення державних закупівель від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) замовник визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено згідно із Законом про закупівлі (у кількості не менше двох), на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених у документації конкурсних торгів.Замовник при закупівлі наукових досліджень установив одним із критеріїв оцінки термін виконання цих досліджень та присвоїв цьому критерію 50% питомої ваги, через що переміг учасник з не найнижчою ціною. Інший учасник надіслав скаргу, аргументуючи цю ситуацію порушенням принципу економії в держзакупівлях. Чи були дії замовника правомірними та чи повинен замовник вживати заходів для задоволення скарги?
 

Бухгалтеру / Казначейське обслуговування

Знімаємо з обліку бюджетні зобов’язання та бюджетні фінансові зобов’язання

Стаття 48 Бюджетного кодексу України (БК) установлює, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах:Які бюджетні зобов’язання та бюджетні фінансові зобов’язання перед завершенням бюджетного року має зняти з обліку розпорядник бюджетних коштів?
 

Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси

Інвентаризація основних фондів під час ревізії: чи включати до складу комісії ревізора

Так, пункт 4 статті 10 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні від 26.01.1993 № 2939-XII надає право органу державного фінансового контролю вимагати від керівників підконтрольних установ проведення інвентаризацій основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів і розрахунків. У разі ж відмови у проведенні таких інвентаризацій — звернутися до суду щодо спонукання установ до проведення інвентаризацій, а до ухвалення відповідного рішення судом — у присутності понятих та представників установ, щодо яких проводиться ревізія, опечатувати каси, касові приміщення, склади та архіви на термін не більше 24 год. з моменту такого опечатування, зазначеного в протоколі.Фінінспектори під час ревізії фінансово-господарської діяльності бюджетної установи вимагають провести інвентаризацію її основних фондів. Чи має установа включати до складу інвентаризаційної комісії фінінспекторів?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Достроковий вихід на пенсію після звільнення у зв’язку зі скороченням штату

Ні, у разі звільнення за пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП жодних строків для реєстрації у центрі зайнятості не встановлено. Місячний строк реєстрації поширюється лише на осіб, які звільняються з будь-яких підстав з установ у зв’язку з відселенням або самостійним переселенням з території радіоактивного забруднення.Після 1 січня 2013 року змінився порядок дострокового виходу на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку у разі звільнення за пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП. Деякі інтернет-ресурси повідомляють, що для отримання права на достроковий вихід на пенсію слід зареєструватися у службі зайнятості у місячний термін після звільнення. Чи так це насправді?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Інженер-електронік навчального закладу працює за сумісництвом викладачем: визначаємо тривалість відпустки

Надання щорічних основних відпусток працівникам навчальних закладів та установ освіти провадиться відповідно до Закону України Про відпустки від 15.11.1996 № 504\96-ВР (далі — Закон № 504) та Порядку надання щорічної основ­ної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок № 346).Працівник навчального закладу працює на посаді інженера-електро­ніка. Окрім цього, за внутрішнім сумісництвом він виконує викладацьку роботу (педагогічне навантаження — 260 год. на рік). Відпустку якої тривалості — 24 чи 56 к. дн. — слід надавати такому працівникові?
 

Проходження медичних оглядів бюджетниками: як оплачувати

Гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, передбачені статтею 123 Кодексу законів про працю України (КЗпП). За час перебування в медичному закладі на обстеженні за працівниками, зобов’язаними проходити таке обстеження, зберігається середній заробіток за місцем роботи.Працівники бюджетної установи повинні періодично проходити медичні огляди. Як оплачувати час перебування в медичному закладі на медогляді таких працівників?
 

Відпустка сумісника, який не відпрацював 6-місячного терміну

Так, якщо вона виявить таке бажання. Пояснимо чому.Особа за основним місцем роботи — вихователь дошкільного навчального закладу. Також вона влаштувалася на роботу за сумісництвом на посаду сестри медичної в іншому ДНЗ і пропрацювала там 3 місяці. Чи зобов’язані такій особі надати відпустку на роботі за сумісництвом, якщо вона піде у щорічну основну відпустку за основним місцем роботи?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Проходження медичних оглядів бюджетниками: як оплачувати

Гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, передбачені статтею 123 Кодексу законів про працю України (КЗпП). За час перебування в медичному закладі на обстеженні за працівниками, зобов’язаними проходити таке обстеження, зберігається середній заробіток за місцем роботи.Працівники бюджетної установи повинні періодично проходити медичні огляди. Як оплачувати час перебування в медичному закладі на медогляді таких працівників?
 

Підвищення посадового окладу медичній сестрі за результатами атестації

Проведення атестації медичних сестер врегульовано Положенням про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою (далі — Положення № 742), затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою від 23.11.2007 № 742.Медичній сестрі за результатами атестації присвоєно вищу кваліфікаційну категорію. Працівниці видали нове посвідчення лише через місяць, і вона одразу ж подала документ до відділу кадрів лікарні. З якої дати слід виплачувати заробітну плату з урахуванням підвищення посадового окладу за наявну кваліфікаційну категорію: з дати отримання відділом кадрів посвідчення, дати прийняття рішення атестаційною комісією чи дати затвердження рішення атестаційної комісії наказом керівника?
 

Сестра медична старша: до якої категорії віднести

Дійсно, відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327 (далі — Класифікатор ДК 003:2010), посада головна медична сестра віднесена до керівних у розділі 1 Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) (код 1229.5) Класифікатора ДК 003:2010.Особа працює в установі на посаді сестри медичної старшої. Посада головна медична сестра відноситься до категорії керівники, а до якої категорії працівників відноситься посада сестра медична старша?
 

Чи оплачують за лікарняним день установлення МСЕК інвалідності

Ні, не підлягає. І ось чому.Термін листка непрацездатності, виданого працівникові, закінчився 12 березня 2014 року. Цього дня йому встановлено групу інвалідності. Чи підлягає оплаті останній день листка непрацездатності, адже саме в цей день працівнику встановлено групу інвалідності?
 

Бухгалтеру / Податки і збори

Зміна юридичної адреси установи — платника ПДВ: чи отримувати нове свідоцтво платника ПДВ

Із 01.01.2014 підтвердженням статусу платника ПДВ (у т. ч. як суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ), замість свідоцтва, слугує витяг із реєстру платників ПДВ, який безоплатно надається контролюючим органом за запитом платника податку протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту (п. 183.11 Податкового кодексу України). Термін дії витягу — до внесення змін до Реєстру платників ПДВ.Бюджетна установа у 2014 році змінила юридичну адресу. Чи потрібно отримувати нове свідоцтво платника ПДВ?
 

Бухгалтеру / Розрахунки з контрагентами

Інвентаризація розрахунків не проведена: можливі наслідки

Так, правомірні. Пояснимо чому.Бюджетна установа відповідно до наказу керівника перед складанням річної звітності щорічно проводила інвентаризацію матеріальних цінностей. А от інвентаризацію розрахунків — не проводила. За результатами ревізії фінансово господарської діяльності установи фінінспектори зазначили це, як порушення, і склали протокол про адміністративне правопорушення на керівника установи. Чи правомірні дії фінінспекторів?
 

Бухгалтеру / Соціальне страхування

Чи правомірною є оплата листка непрацездатності з відмітками про порушення режиму лікування

Відповідно до підпункту 4.1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406, запис щодо порушення застрахованою особою призначеного режиму здійснюється лікарем у графі Примітка, у правому нижньому полі лицьового боку бланка листка непрацездатності.Працівник надав роботодавцю листок непрацездатності, в якому наявні відмітки про порушення режиму, встановленого лікарем. Чи підлягає оплаті такий листок непрацездатності?
 

Видача особі листка непрацездатності для догляду за хворою дитиною віком до 3 років

Статтею 51 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) передбачено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.Чи правомірно виданий батьку листок непрацездатності для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 3 років, якщо в цей самий період мати, яка перебуває у відпустці для догляду за цією дитиною, доглядала старшу хвору дитину?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Термін".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook