Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыумови праці

Материалы слушателям курсов: "Умови праці"

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Бухгалтеру / Відрядження

Чи може працівник відмовитися від відрядження?

Відповідно до пункту 1 розділу І Загальні положення Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 № 59 (далі — Інструкція № 59), службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, установи та організації, що повністю або частково утримується за рахунок бюджетних коштів (далі — установа), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю установи).Деякі працівники нашої установи відмовляються від направлення їх у відрядження. Чи має право працівник, виходячи з норм чинного законодавства, відмовитися від поїздки у відрядження?
 

Відмова працівника від поїздки у відрядження: чи можливо

Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів (далі — установа), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю установи (абз. 1 п. 1 розд. I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59).Керівник установи направляє у службове відрядження працівника до іншого населеного пункту. Чи має право працівник відмовитися від відрядження?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Чи виплачують надбавку за вислугу років службовцю органу місцевого самоврядування, який працює за строковим трудовим договором

Трудовий договір — це угода між працівником і керівником установи або організації, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цим договором. Обов’язком працівника за трудовим договором є виконання правил внутрішнього трудового розпорядку. Водночас керівник установи або організації зобов’язаний виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).Особа отримує пенсію і влаштувалася працювати за строковим трудовим договором до органу місцевого самоврядування на час відпустки основного працівника. Стаж роботи цієї особи в органах місцевого самоврядування становить 15 років і підтверджується записами у трудовій книжці. Чи виплачується щомісячна надбавка за вислугу років працівнику, якого прийнято службовцем до органу місцевого самоврядування за строковим трудовим договором?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Установлюємо доплати та надбавки кухарю оздоровчого табору

Умови оплати праці робітників установ та закладів освіти установлені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102).Під час літніх канікул для школярів на базі школи організовано оздоровчий табір з цілодобовим перебуванням дітей. Які доплати та надбавки передбачені для кухаря, що працюватиме у такому оздоровчому таборі?
 

Установлення неповного робочого дня інваліду

Відповідно до статті 172 Кодексу законів про працю України (КЗпП) у випадках, передбачених законодавством, на установу покладається обов’язок встановити на прохання інвалідів неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.Інвалід ІІ групи, який працює в установі, виявив бажання працювати неповний робочий день. Як правильно установити такому працівнику неповний робочий час?
 

Включення до середньої заробітної плати суми щорічної винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків під час оплати щорічної основної відпустки

Відповідно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затверд­женого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок), при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються:До середньої заробітної плати включають різні види доплат та надбавок. Централізована бухгалтерія відділу освіти не включає суму щорічної винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків до середньої заробітної плати педагогічних працівників для оплати щорічних основних відпусток. Чи законно це?
 

Підвищення посадового окладу практичного психолога за роботу з ВІЛ-інфікованими

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519). Утім, праця фахівців закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, що не передбачені Умовами № 308/519 (педагогічних працівників, працівників культури, сільського господарства та інших), оплачується згідно з умовами оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей бюджетної сфери (п. 1.3 Умови № 308/519).Чи має право на підвищення посадового окладу (тарифної ставки) за шкідливі та важкі умови праці практичний психолог, який працює з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Установлення неповного робочого дня інваліду

Відповідно до статті 172 Кодексу законів про працю України (КЗпП) у випадках, передбачених законодавством, на установу покладається обов’язок встановити на прохання інвалідів неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.Інвалід ІІ групи, який працює в установі, виявив бажання працювати неповний робочий день. Як правильно установити такому працівнику неповний робочий час?
 

Право лікаря-бактеріолога на підвищення посадового окладу за шкідливі та важкі умови праці

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).Особа працює на посаді лікаря-бактеріолога санітарно-епідеміологічної станції та відповідно до посадових обов’язків певний період робочого часу може працювати з живим збудником інфекційних захворювань. Чи має вона право на підвищення посадового окладу за шкідливі та важкі умови праці за цими двома підставами?
 

Як оплачувати працю у реорганізованих станціях швидкої допомоги

Так, дійсно при проведенні реформи у системі екстреної медичної допомоги станції швидкої медичної допомоги були реорганізовані та введені до складу центрів екстреної медичної допомоги, як їх структурні підрозділи. У зв’язку з цим переважно у керівників цих закладів знизився рівень оплати праці.Станцію швидкої медичної допомоги було реорганізовано у структурний підрозділ центру екстреної медичної допомоги. У зв’язку з цим у завідуючого відділення екстреної медичної допомоги зменшилася заробітна плата. Чи можна йому доплатити до рівня зарплати, що була у нього раніше? Чи потрібно розробити у закладі окремий порядок встановлення надбавок за особливі умови праці?
 

Надбавки медпрацівникам системи екстреної медичної допомоги виплатять з 1 жовтня 2013 року

Так, будуть.Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф запитує, чи будуть здійснювати виплати, передбачені Законом України Про екстрену медичну допомогу?
 

Чи виплачуються працівникам відділу швидкої медичної допомоги надбавки за особливий характер та умови праці

Умови оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги від 27.03.2013 № 199 (далі — Постанова № 199), розробленої на виконання статті 11 Закону України Про екстрену медичну допомогу від 05.07.2012 № 5081-VI (далі — Закон № 5081).Чи відносяться відділи швидкої медичної допомоги районних лікарень до екстреної медичної допомоги та чи мають право працівники швидкої медичної допомоги на надбавки до оплати праці, передбачені для медичних працівників системи екстреної медичної допомоги?
 

Зараховуємо до стажу роботи час військової служби медпрацівників

Так, зараховується. Пояснимо чому.Особа проходила військову службу на посадах медичного персоналу. Чи зараховується до стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років, час проходження військової служби?
 

Медпрацівник тимчасово направлений на роботу до військкомату: чи платити надбавку за вислугу років

Так, і ось чому.Чи повинні платити надбавку за вислугу років медпрацівнику, який тимчасово направлений на роботу до військкомату (приміром, лікар чи сестра медична)?
 

Подписка на новости RSS

Мы на Facebook