Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыуправління

Материалы слушателям курсов: "Управління": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Оглавление: управління

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Повторна мобілізація: чи можлива одразу після демобілізації

Закон України Про внесення зміни до статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 14.05.2015 № 413-VIII набув чинності 6 червня. Ним частину третю статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 21.10.1993 № 3543-XII викладено у такій редакції: Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги).Хто з демобілізованих працівників може бути мобілізований повторно одразу після звільнення з військової служби та як про це довідатися установі?
 

Складаємо штатний розпис навчального закладу правильно

Як передбачено частиною першою статті 45 Закону України Про загальну середню освіту від 13.05.1999 № 651-ХIV, штатні розписи державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) незалежно від підпорядкування і типів встановлюються відповідним органом управління освітою на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України. За ними визначають максимальну кількість посад (штатних одиниць).Загальноосвітній навчальний заклад має скласти штатний розпис на новий навчальний рік. Чи можна штатну посаду педагога-організатора замінити на 0,75 штатної одиниці посади заступника директора з навчально-виховної роботи?
 

Установлюємо доплату практичному психологу за завідування кабінетом

Пунктом 3.3 Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 № 601 (далі — Положення № 601), передбачено, що у загальноосвітніх навчальних закладах (далі — ЗНЗ), крім кабінетів з окремих предметів, комбінованих кабінетів з декількох споріднених предметів, можуть створюватися спортивні, актові зали та інші кабінети відповідно до умов і потреб закладу.У загальноосвітньому навчальному закладі створено психологічний кабінет. Завідування цим кабінетом покладено на практичного психолога. Чи установлюється доплата за завідування психологічним кабінетом?
 

Прийняття на посаду юрисконсульта особи, яка закінчила 1 курс ВНЗ: чи можливо

Визначити завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги для різних професій можна за допомогою кваліфікаційних характеристик, наведених у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП).Чи дозволяє законодавство прийняти на посаду юриста особу, яка закінчила 1 курс юридичного факультету вищого навчального закладу?
 

Відшкодовуємо вчителю недоплачену суму надбавки за вислугу років

Підвищення розміру надбавки за вислугу років у зв’язку зі збільшенням стажу педагогічної роботи проводиться з місяця, що настає за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, перебувають у навчальному закладі, або з дня подання таких документів працівником (п. 7 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78).Під час тарифікації на 1 вересня 2014/2015 навчального року вчителю визначений стаж педагогічний роботи 19 років 10 місяців замість 20 років 6 місяців. Через це йому було занижено розмір надбавки за вислугу років (замість 30% виплачували 20%). Зазначена помилка виявлена 1 лютого 2015 року. Чи потрібно відшкодовувати вчителю недоплачену суму надбавки, якщо документи, що підтверджують педагогічний стаж, перебували в навчальному закладі?
 

Визначення керівного складу навчально-виховного комплексу

Відповідно до пункту 21 Положення про навчально-виховний комплекс дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад, загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 306 (далі — Положення № 306) штатні розписи навчально-виховного комплексу (НВК) встановлює відповідний орган управління освітою на основі Типових штатних нормативів, затверджених МОН за погодженням із Мінфіном.Учасниками навчально-виховного процесу у навчально-виховному комплексі І ступеня є 50 дітей дошкільного та шкільного віку. Яким має бути адміністративний склад у цьому навчальному закладі?
 

Працівника перевели на іншу педагогічну посаду: чи зберігається кваліфікаційна категорія

Питання оплати праці педагогічних працівників регламентовано Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), та наказом Міністерства освіти і науки України Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ від 26.09.2005 № 557.Особа пропрацювала 18 років на посаді завідувача ДНЗ. Під час атестації на цій посаді їй присвоєна вища кваліфікаційна категорія. У зв’язку з пенсійним віком вона звільнилася з посади завідувача за переведенням на посаду інструктора з фізкультури (7-й тарифний розряд). Чи зберігається кваліфікаційна категорія, присвоєна особі за результатами попередньої атестації, у разі її роботи на посаді інструктора з фізкультури?
 

Чи зараховується робота на посаді вчителя-логопеда логопедичного пункту до спеціального стажу

Пенсії за вислугу років відповідно до статті 51 Закону України Про пенсійне забезпечення від 05.11.1991 № 1788-XII встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.У 2006 році працівник обіймав посаду вчителя-логопеда логопедичного пункту, створеного при школі. Але у його трудовій книжці за цей період роботи вказана посада вчителя-логопеда відділу освіти. Чи зараховується така робота до спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років?
 

Вводимо додаткові посади у штат ПТНЗ

Штатний розпис професійно-технічного навчального закладу (далі — ПТНЗ) розробляється в межах затвердженого фонду оплати праці з дотриманням вимог Типових штатних нормативів професійно-технічних навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1204 (далі — Наказ № 1204). Цими нормативами визначено максимальну кількість посад (штатних одиниць). Чисельність штатних посад приводиться у відповідність з фондом оплати праці і затверджується відповідними органами управління освітою.У штаті Центру професійно-технічної освіти є секретар навчальної частини і секретар-друкарка. Чи можна для обслуговування архіву додатково ввести в штатний розклад посаду архіваріуса? Чи можливо ввести таку посаду за рахунок вакантної, наприклад, швейцара?
 

Подписка на новости RSS

Мы на Facebook