Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Чи можна у листопаді на тримісячний строк проавансувати роботи з реконструкції будівлі

Бюджетна установа у листопаді 2012 року отримала бюджетні асигнування на проведення реконструкції будівлі. Чи може установа передбачити у договорі підряду авансування робіт з капітального будівництва на строк, що становить три місяці?

 

Бюджетна установа у листопаді 2012 року отримала бюджетні асигнування на проведення реконструкції будівлі. Чи може установа передбачити у договорі підряду авансування робіт з капітального будівництва на строк, що становить три місяці?

Ні, у разі авансування робіт з капітального будівництва у листопаді 2012 року строк такого авансування обмежується терміном до 31 грудня 2012 року. І от чому.

Умови надання попередньої оплати (авансу) за рахунок коштів державного бюд­жету визначені Порядком державного фінансування капітального будівництва, затвердженим постановою КМУ від 27.12.2001 № 1764 (далі — Порядок № 1764), та постановою КМУ «Питання закупівлі товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 09.10.2006 № 1404 (далі — Постанова № 1404).

Пунктом 19 Порядку № 1764 установлено, що замовник перераховує підряднику аванс, якщо це передбачено договором* (контрактом). Розмір авансу не може перевищувати 30% вартості річного обсягу робіт. Підрядник зобов’язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів протягом трьох місяців після одержання авансу. Після закінчення тримісячного строку невикористані суми авансу повертаються замовнику.

Згідно з пунктом 1 Постанови № 1404 у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти замовники можуть передбачати відповідно до належно оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів попередню оплату у разі закупівлі робіт з капітального будівництва, капітального ремонту, реконструкції та реставрації, придбання основних засобів і житла. Тут строк авансу також обмежено трьома місяцями.

Водночас абзац 38 пункту 1 Постанови № 1404 визначає, що замовники здійснюють попередню оплату лише тих товарів, робіт і послуг, що згідно з договорами передбачається поставити, виконати і надати протягом поточного бюджетного року. Цим пунктом також виокремлено деякі товари, роботи і послуги, за які дозволено здійснювати попередню оплату та строк поставки (виконання) яких може перевищувати поточний бюджетний рік. Однак до таких винятків не входять закупівлі робіт з капітального будівництва, капітального ремонту, реконструкції та реставрації, придбання основних засобів і житла.

Отже, у договорі підряду з реконструкції будівлі умова щодо здійснення попередньої оплати має встановлюватися із врахуванням пункту 1 статті 3 Бюджетного кодексу України та абзацу 38 пункту 1 Постанови № 1404, тобто всі авансові платежі за такими роботами обмежуються поточним бюджетним періодом, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.


* Про особливості укладення договору із підрядною організацією та визначення умов попередньої оплати див. статтю І. Хомічова «Укладаємо договір підряду в будівництві» у тижневику «Головбух:БЮДЖЕТ» № 27/2013 на с. 26. (Прим. ред.).


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook