Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Збільшено кошторисні призначення: чи проводити процедуру держзакупівель

Чи потрібно проводити процедуру закупівлі, якщо у договорі було передбачено 99 900 грн., а нині кошторисні призначення збільшили на 30 000 грн.?

 

Чи потрібно проводити процедуру закупівлі, якщо у договорі було передбачено 99 900 грн., а нині кошторисні призначення збільшили на 30 000 грн.?

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII (далі — Закон про закупівлі) цей закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт — 1 мільйон гривень.

Частиною п’ятою статті 2 Закону про закупівлі забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених Законом про закупівлі. При цьому замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування Закону про закупівлі.

Отже, закупівлю товарів, робіт і послуг замовник проводить із дотриманням вимог Закону про закупівлі, з огляду на вартісні межі, встановлені у частині першій статті 2 Закону про закупівлі.

Водночас, якщо замовнику були виділені додаткові кошти ( проведений перерозподіл коштів тощо) на предмет закупівлі, на який вже є укладений договір про закупівлю, такий предмет закупівлі є новим предметом договору. Якщо вартість нового предмета закупівлі не перевищує межі, встановлені частиною першою статті 2 Закону про закупівлі, замовник має право виконати таку закупівлю без проведення відповідних процедур закупівлі.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook