Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыумови

Материалы слушателям курсов: "Умови": Бухгалтеру / Соціальне страхування

Оглавление: умови

 

Бухгалтеру / Соціальне страхування

Чи оплачувати лікарняний за дні встановлення МСЕК інвалідності

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 35 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС з ТВП) застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі — МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності).Працівник, інвалід ІІІ групи, був тимчасово непрацездатний з 21 по 23 липня, на листку непрацездатності лікарем зазначено діагноз – гостра респіраторно-вірусна інфекція. 23 липня він проходив плановий огляд МСЕК (їздив з районного центру до обласного) на продовження групи інвалідності по захворюванню органів зору (документи на розгляд комісії були подані 22 липня). За результатами розгляду МСЕК було підтверджено раніше встановлену групу інвалідності — III. За скільки днів оплатити листок непрацездатності?
 

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: чи оплачується лікарняний

Відповідно до частини восьмої статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 18 Закону України Про відпустки від 15.11.1996 № 504/96-ВР мати дитини або інша застрахована особа, яка доглядає за дитиною, в період перебування у відпустці для догляду за дитиною за власним бажанням може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за нею зберігається право на одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (за умови, що вона пішла у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до 01.07.2014, а отже, відповідно до законодавства продовжує отримувати таку допомогу).Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працює в установі на посаді бухгалтера на умовах неповного робочого часу за індивідуальним графіком. Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, виданий цій жінці?
 

Видача особі листка непрацездатності для догляду за хворою дитиною віком до 3 років

Статтею 51 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) передбачено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.Чи правомірно виданий батьку листок непрацездатності для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 3 років, якщо в цей самий період мати, яка перебуває у відпустці для догляду за цією дитиною, доглядала старшу хвору дитину?
 

Виплати по листках непрацездатності: як відобразити у Формі 1ДФ

Відповідно до підпункту 168.1.1 розділу IV Податкового кодексу України (ПК), податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПК. Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. А приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету.На кінець кварталу установа мала суми виплат по листках непрацездатності, що не виплачені Фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. Як правильно відображати такі виплати у Формі 1ДФ?
 

Отримуємо санаторно-курортну путівку від ФСС з ТВП лише раз на рік

Ні, і от чому.Студент, який навчається у виші, у березні 2013 року отримував путівку до санаторію-профілакторію. Чи має право така особа на отримання санаторно-курортної путівки за рахунок коштів ФСС з ТВП у жовтні 2013 року як член сім’ї?
 

Ділимо путівку для санаторно-курортного лікування між працівником і його матір’ю

Згідно зі статтею 47 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240­ІІІ (далі — Закон № 2240) для забезпечення відновлення здоров’я застрахована особа та члени її сім’ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно­курортного лікування, оздоровлення у спеціалізованих оздоровчих закладах (у т. ч. дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.Чи можна поділити путівку між працівником і його матір’ю? Якщо не можна, але так вже зробили, то які санкції загрожують установі?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Умови".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook