Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалы2013

Материалы слушателям курсов: "2013": Бухгалтеру / Податки і збори

Оглавление: 2013

 

Бухгалтеру / Податки і збори

Повертаємо помилково сплачений ЄСВ

Так, можливо. І ось як.Бюджетна установа помилково сплатила ЄСВ на рахунок органу доходів і зборів, у якому вона не перебуває на обліку. Чи можливо повернути такі кошти?
 

Матеріальна допомога працівникам: нараховуємо та утримуємо ЄСВ правильно

Керівники бюджетних установ в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, мають право надавати працівникам матеріальну допомогу , в тому числі на оздоровлення, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік (пп. б п. 4 постанови Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298).У грудні 2013 року установа нараховуватиме матеріальну допомогу на оздоровлення, а також окремим працівникам за їх особистими заявами у зв’язку із сімейними обставинами. Чи є такі виплати базою для нарахування та утримання ЄСВ?
 

Чи звільняються платні соціальні послуги від оподаткування ПДВ

Відповідно до підпункту д підпункту 197.1.7 Податкового кодексу України (ПК) від оподаткування податком на додану вартість (далі — ПДВ) звільняються операції з надання послуг харчування, забезпечення майном, комунально-побутовими та іншими соціальними послугами за рахунок державних коштів, що надаються особам, які утримуються у територіальних центрах соціального обслуговування (далі — терцентр). Тобто соціальні послуги, що надаються не за рахунок державних коштів (на платній основі), не звільняються від оподаткування ПДВ.Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2013 рік надано платних соціальних послуг на суму 281,7 тис. грн. Терцентр не зареєстрований як платник ПДВ. Чи звільняються від оподаткування ПДВ платні соціальні послуги? Якщо ні, то чи повинен терцентр зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі у разі перевищення загальної суми надання платних соціальних послуг в 300 тис. грн.?
 

Допомога по вагітності та пологах і оподаткування ПДФО

Визначення об’єкта оподаткування з метою розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, згідно з підпунктом 165.1.1 ПК до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми допомоги по вагітності та пологах, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.Відповідно до змін у законодавстві на допомогу по вагітності та пологах із 01.07.2013 нараховується єдиний внесок. Чи є такі суми виплат об’єктом оподаткування ПДФО?
 

У відрядження — власним коштом: чи нараховується ПДФО при компенсації витрат

Як установлено підпунктом 165.1.11 Податкового кодексу України (ПК), до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із пунктом 170.9 ПК.Працівника направили у відрядження без видачі йому авансу. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО при наданні працівником авансового звіту для відшкодування витрат, понесених за власні кошти?
 

Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: чи нараховувати ЄСВ

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР.Працівник звільнився з роботи 02.03.2015 за власним бажанням, йому нараховано і виплачено заробітну плату за відпрацьований день березня. Компенсацію за невикористану відпустку нараховано і виплачено лише 04.03.2015. Чи нараховується ЄСВ на такі виплати та чи відображаються такі виплати у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ (форма № Д4)?
 

Чи звільняє від пені і штрафів сплата ЄСВ на неналежний рахунок

Законом України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464 (далі — Закон № 2464) визначено, що платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати його не пізніше 20 числа наступного місяця за базовим звітним періодом на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України (ПФУ), відкриті в органах Державної казначейської служби України для його зарахування.Бюджетна установа у січні – лютому 2013 року помилково сплатила ЄСВ не на рахунок внеску за найманих працівників, а на рахунок грошового забезпечення військовослужбовців. 01.03.2013 установа звернулася до ПФУ із заявою про перезарахування коштів на правильний рахунок. У червні 2013 року ПФУ прийняв рішення про стягнення штрафу та пені на помилково сплачені суми. Чи правомірні дії ПФУ?
 

Нараховуємо ЄСВ на декретні

З 01.01.2015 діє нова редакція частини шостої статті 8 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464). Тож наразі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати (далі — мзп), встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мзп, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.У грудні 2014 року працівниці за лікарняним були нараховані декретні за період з 15.12.2014 по 19.04.2015. Утім, у лютому 2015 року у зв’язку з важкими пологами їй надали другий лікарняний на період з 20.04.2015 по 03.05.2015 й продовжили відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами на 14 днів. Чи потрібно робити перерахунок ЄСВ (з розрахунку мінімальної заробітної плати)? Якщо так, то за який період?
 

Просмотреть еще статьи на тему "2013".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook