Меню


Курсы Стимул Справочник Статьи Карьерный рост

Чи можна з бухгалтерською освітою працювати в відділі кадрів?

Чи можна з бухгалтерською освітою працювати в відділі кадрів?

Буває, що в професійному житті бухгалтера настає момент, коли він думає про те, що засидівся на одному місці і хоче спробувати щось нове. А ким ще зможе працювати бухгалтер, використовуючи тільки свою освіту і навички?

В сучасному суспільстві жодна компанія, фірма чи просто організація не може обійтись без бухгалтера, адже фінанси потребують обліку і контролю. Ця професія незамінна і неабияк важлива. На підприємстві бухгалтер – це друга особа після керівника. Останнім часом бухгалтер – це ще й дуже універсальна спеціальність. Бухгалтер, наприклад, може працювати у відділі кадрів. Звичайно, з відповідними навичками і стажем роботи. У ринкових умовах кадри вирішують все. Висококваліфікований бухгалтер сприяє покращенню роботи підприємства. Некваліфікований бухгалтер - наносить їй збитки.

Бухгалтер може відірватися від своїх паперів та цифр, і переключитися на щось інше. До того ж, до роботи кадрового менеджера варто придивитися. Зрозуміло, що мало який працівник обліку погодиться міняти своє місце на посаду кадровика в невеликій компанії. Але якщо мова йде, наприклад, про великі організації, підприємства або комбінаті, то чому б і ні? Обсяг роботи там цілком гідний, і кадровий відділ, як правило, немаленький. До того ж, можна дорости до керівника відділу, а це вже солідна посада та відповідна зарплата. При цьому, немає такої відповідальності і напруги, як в роботі бухгалтера, а до обов'язків додається спілкування з людьми.

В силу специфіки роботи, в бухгалтерії фахівець обліку або вже добре «підкований» в питанні взаємин з персоналом, або опанував основні ази. Тому, посади кадровика та бухгалтера при бажанні можна легко поєднувати в рамках роботи в одній фірмі (або різних). Однак, потрібно пам'ятати - з цією посадою все не так просто. Потрібно мати великий стаж роботи бухгалтером, а також юридичну або економічну освіту. Знадобиться пройти платне навчання на менеджера-кадровика, а потім здати іспит і отримати атестат. Так що для людини, яка вміє рахувати гроші, відкриті всі горизонти.

Що ж спільного в роботі кадровика та бухгалтера фірми? Найголовніше – це знання потреб підприємства. Ніхто більш точно не зможе встановити потребу в тому чи іншому працівникові. В своїх звітах бухгалтер отримує найбільш точну інформацію про слабкі місця підприємства, і точно знає де є надлишок робочої сили, а в яких відділах не вистачає кваліфікованих кадрів. Крім знання проблем підприємства, слід вказати, що бухгалтерська робота включає в себе ряд менеджерських завдань – внесення в базу фірми інформації про нових робітників, встановлення раціональних окладів тощо.

Отже, бухгалтерський досвід дозволить працювати менеджером у відділі кадрів. Ці професії споріднені і мають ряд спільних обов’язків. Для перекваліфікування (або для сполучення цих двох діяльностей) необхідно пройти незначне навчання та тренінги. Головним фактором стане, звичайно ж, практика.

Мужайло Олександр Євгенійович

1


Нас находят: яка потрібна освіта щоб працювати в відділі кадрів


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook