Меню


Курсы Стимул Справочник Статьи Факты о бухгалтерах

Чому бухгалтери такі нещасні люди? Працюють по вихідним, та ще й чоловіки у них злі.

Чому бухгалтери такі нещасні люди? Працюють по вихідним, та ще й чоловіки у них злі.

Робота бухгалтера – це дуже складна і клопітлива праця, яка вимагає стовідсоткової уваги від людини і великих зусиль. Так, можливо, не треба прикладати ніякої фізичної праці, проте розумові зусилля потребують набагато більше сил. На мою думку, у людини, яка працює бухгалтером занадто багато обов'язків і відповідальності. Я вважаю, що потрібно мати залізні нерви і величезну працьовитість для того, щоб витримувати все навантаження, яке на них покладають. Бухгалтерів може бути декілька в великих компаніях, в інших, зазвичай, тільки один. В Україні є така практика, що працівник є одночасно і бухгалтером і головним бухгалтером. Це означає, що потрібно зробити дуже багато бухгалтерських і податкових звітів одній людині. На перший погляд може здатися, що краще працювати у більших компаніях і ділити свої обов'язки з кимось, але з іншого боку, над такими людьми завжди є свій начальник. Проте, незважаючи на всі перешкоди, є дуже багато успішних бухгалтерів, але чи знаємо ми через що вони проходять?

Насамперед, найбільшим мінусом цієї професії є ненормований графік роботи. Їх можуть залишити після роботи, або ж викликати раніше. Вони повинні засвоїти дуже велику кількість нової інформації, відвідувати різні конференції, бізнес зустрічі, лекції та семінари, а також ніколи не забувати про те, що знання треба закріпляти практикою. Усе це займає багато часу, якого і так у нас дуже мало. Незважаючи на всі перспективи цієї професії, для того, щоб досягти успіху потрібно дуже важко працювати. Чи залишиться у бухгалтера час на себе при такій праці? Я гадаю, що ні. Відсутність вільного часу і є головним недоліком, на мою думку. Для того, щоб мати привілеї вільного робочого графіку потрібно, як кажуть у народі, пройти через «усі круги пекла». Ті, хто його не пройшли, не матимуть достатньо часу для того, щоб приділити увагу собі, своїй сім'ї, друзям, рідним. Навряд чи знайдеться час на безтурботні прогулянки містом, чи похід у ресторан. Що вже говорити про салони краси, тренажерні зали та інше.

На мою думку, великий вплив на бухгалтерів мають саме гроші. Так, все правильно, саме чужі гроші. Через бухгалтера проходять величезні суми, які не є його власністю. Я думаю, що мало б яка людина витримала такий тиск на себе, адже кожен з них розуміє, що для того, щоб заробити таку кількість потрібно довго працювати і відкладати. Крім того, за ці «чужі» гроші людина, яка працює бухгалтером, несе величезну відповідальність. За кожну копійку треба завжди звітувати у письмовій формі, адже будь-які порушення караються штрафами, а іноді й взагалі звільненнями з роботи. Їм потрібно бути стресостійкими, адже якщо у керівника поганий настрій, або щось пішло не так як планувалось, то винним буде обов'язково головний бухгалтер. Нажаль, так вже в нашій країні склалось. Крім того, працюючи з цифрами, треба бути дуже уважним. Наприклад, йдучи працювати бухгалтером, треба бути готовим, що ти будеш спілкуватись більше з цифрами, аніж з людьми. А всім людям треба спілкування. Не можна зробити ніякої помилки, адже будь-яка помилка, недолік чи неправильний розрахунок, може привести до негативних наслідків. Працюючи в такій атмосфері, з такою відповідальністю людина буде дратівливою, адже вона працює в напруженій атмосфері. Жінки, як відомо, дуже емоційні, тому часто переносять свій поганий настрій з роботи у сім'ю. І це дуже погано. Повертаючись втомленою, і з поганим настроєм додому, вже нічого не хочеться. Навряд чи захочеться весело сміятись і безтурботно проводити час. Можливо, тому чоловіки у них й злі. Адже їм не вистачає уваги, турботи, підтримки, позитиву, який має нести жінка. Іншою версією цієї проблеми у мене є те, що жінка-бухгалтер може заробляти більше свого чоловіка. Це вдаряє по його самолюбству і власному «я», адже головним в сім'ї вважається той, хто приносить більше грошей додому, той, хто утримує сім'ю.

Хоча, чи можу я знати це напевно? Адже я не працюю бухгалтером, у мене немає знайомих, які мають цю професію. Це все лише мої догадки і припущення. Кожна професія важка по своєму. Якщо ти любиш, те що робиш, то будь-яка робота і труднощі буде легше подолати, вона приноситиме щастя, а не злість.

Піддубна І. Ю.


Нас находят: як працюють бухгалтери на україні


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook