Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Чи оплачують за лікарняним день установлення МСЕК інвалідності

Термін листка непрацездатності, виданого працівникові, закінчився 12 березня 2014 року. Цього дня йому встановлено групу інвалідності. Чи підлягає оплаті останній день листка непрацездатності, адже саме в цей день працівнику встановлено групу інвалідності?

 

Термін листка непрацездатності, виданого працівникові, закінчився 12 березня 2014 року. Цього дня йому встановлено групу інвалідності. Чи підлягає оплаті останній день листка непрацездатності, адже саме в цей день працівнику встановлено групу інвалідності?

Ні, не підлягає. І ось чому.

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі — МСЕК) інвалідності.

Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я Украї­ни від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція). Пунктом 4.3 Інструкції встановлено, що у разі визнання хворого інвалідом листок непрацездатності закривають днем надходження документів хворого на МСЕК, дату встановлення інвалідності обов’язково вказують у листку непрацездатності.

Зауважимо, що у разі визнання хворого інвалідом дата встановлення інвалідності повинна збігатися з днем надходження (реєстрації) документів у МСЕК (абз. 5 п. 3.11 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406).

З огляду на наведене, листок непрацездатності має бути закрито на дату встановлення інвалідності. Тож при оплаті листка непрацездатності день установлення інвалідності не включають до періоду тимчасової непрацездатності та не оплачують.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook