Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Чи передбачена допомога на оздоровлення померлому працівникові

Мій чоловік працював учителем фізкультури в школі і помер у травні 2013 року. Бухгалтерія відділу освіти виплатила компенсацію за невикористану відпустку за 45 календарних днів. А от у виплаті допомоги на оздоровлення відмовляє. Чи повинна бухгалтерія виплатити, крім компенсації за невикористану відпустку, допомогу на оздоровлення?

 

Мій чоловік працював учителем фізкультури в школі і помер у травні 2013 року. Бухгалтерія відділу освіти виплатила компенсацію за невикористану відпустку за 45 календарних днів. А от у виплаті допомоги на оздоровлення відмовляє. Чи повинна бухгалтерія виплатити, крім компенсації за невикористану відпустку, допомогу на оздоровлення?

Ні, не повинна. І от чому.

Згідно з пунктом 1 статті 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII держава забезпечує виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки педагогічним та науково-педагогічним працівникам. Виплата зазначеної допомоги здійснюється для педагогічних і науково-педагогічних працівників відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту» від 31.01.2001 № 78. Перелік посад педагогічних і науково-педагогічних працівників затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» від 14.06.2000 № 963.

Слід зазначити, що спільним листом Міністерства освіти і науки України та Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України від 11.06.2001 № 1/9-223, № 02-8/267 визначено, що у разі виплати компенсації за невикористану відпустку , допомога на оздоровлення не виплачується.

Отже, основною умовою для виплати допомоги на оздоровлення педагогічним та науково-педагогічним працівникам є надання їм щорічної відпустки. А у разі виплати компенсації за невикористану відпустку надання матеріальної допомоги не передбачено.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook