Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Допомога малозабезпеченим громадянам від фонду депутата районної у місті ради: чи оподатковувати ПДФО

Фонд депутата районної у місті ради утворений за рахунок коштів місцевого бюджету. Кошти фонду використовуються для надання матеріальної допомоги місцевим мешканцям — малозабезпеченим громадянам та громадянам, які перебувають у складному матеріальному становищі. Чи оподатковується така допомога ПДФО?

 

Фонд депутата районної у місті ради утворений за рахунок коштів місцевого бюджету. Кошти фонду використовуються для надання матеріальної допомоги місцевим мешканцям — малозабезпеченим громадянам та громадянам, які перебувають у складному матеріальному становищі. Чи оподатковується така допомога ПДФО?

Ні, така допомога податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) не оподатковується. І ось чому.

Місцеві ради та їх органи забезпечують необхідні умови для ефективного здійснення депутатами місцевих рад їх повноважень (ч. 2 ст. 30 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 № 93-IV). Рада та її органи сприяють депутатам місцевих рад в їх діяльності шляхом створення відповідних умов для ефективного здійснення депутатських повноважень.

Як визначено частиною другою статті 41 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, районні у містах ради (у разі їх створення) та їх виконавчі органи відповідно до Конституції України та законів України формують, затверджують, виконують відповідні бюджети та контролюють їх виконання, а також здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом, в обсягах і межах, що визначаються міськими радами.

Джерелом формування фонду депутата районної у місті ради (далі — фонд) є бюджетні кошти. Обсяг коштів фонду визначається при затвердженні бюджету міста на відповідний бюджетний період, виходячи з можливості бюджету щодо поточних та капітальних видатків за напрямами діяльності, визначеними у складі видатків відповідних районів міста. Положення про фонд затверджується рішенням сесії районної у місті ради.

Порядок оподаткування допомоги, наданої громадянам, визначається розділом IV « Податок на доходи фізичних осіб » Податкового кодексу України (ПК). Відповідно до підпункту 165.1.1 ПК до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Оскільки кошти для фонду виділяються з бюджету за передбаченими видатками, то відповідно до підпункту 165.1.1 ПК отримана громадянами від фонду матеріальна допомога не включається до їхнього загального місячного (річного) оподатковуваного доходу і не оподатковується ПДФО.


Нас находят: депутатська материальна допомога киев, допомога від депутата м пологи


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook