Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Допомога по вагітності і пологах чорнобильцям: як нараховувати

Якої тривалості надаються листки непрацездатності по вагітності і пологах особам, віднесеним до 4-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи?

 

Якої тривалості надаються листки непрацездатності по вагітності і пологах особам, віднесеним до 4-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи?

Абзацом першим пункту 10 частини першої статті 30 Зaкoну Укрaїни «Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи» від 28.02.1991 № 796-XII (дaлі — Зaкoн № 796) передбачено надання жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відпустки по вагітності і пологах тривалістю 90 календарних днів до пологів та 90 календарних днів після пологів, яка обчислюється сумарно і надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів, з оплатою в розмірі повного заробітку незалежно від страхового стажу та місця роботи.

Для видачі листка непрацездатності відповідно до вимог цієї статті застраховані особи надають копію посвідчення або іншого документа , що підтверджує право на пільги. Для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, таким документом є копія посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи певної категорії, в якому зазначено, що пред’явник посвідчення має право на пільги і компенсації, встановлені Законом № 796.

Водночас Зaкoнoм Укрaїни «Прo внeсeння змін тa визнaння тaкими, щo втрaтили чинність, дeякиx зaкoнoдaвчиx aктів Укрaїни» від 28.12.2014 № 76-VIII (далі — Закон № 76) внесено зміни дo законодавства з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування. А саме із:

Тому пільги щодо виплати допомоги по вагітності і пологах тривалістю 180 календарних днів, передбачені для громадян, віднесених до 4-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не надаються.

Отже, наразі допомога по вагітності і пологах особам, віднесеним до 4-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується на загальних підставах. А саме, за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 70) календарних днів після пологів.

Таку позицію висловили Департамент охорони здоров’я Київської облдержадміністрації та Виконавча дирекція Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у листі від 22.01.2015 № 1-36-187, № 38/07-21.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook