Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Допомога по вагітності та пологах і оподаткування ПДФО

Відповідно до змін у законодавстві на допомогу по вагітності та пологах із 01.07.2013 нараховується єдиний внесок. Чи є такі суми виплат об’єктом оподаткування ПДФО?

 

Відповідно до змін у законодавстві на допомогу по вагітності та пологах із 01.07.2013 нараховується єдиний внесок. Чи є такі суми виплат об’єктом оподаткування ПДФО?

Визначення об’єкта оподаткування з метою розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, згідно з підпунктом 165.1.1 ПК до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми допомоги по вагітності та пологах, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Виплати у вигляді допомоги по вагітності та пологах, які здійснюються за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001. № 2240-III (далі — Закон № 2240), фізичні особи отримують за рахунок Фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Отже, доходи фізичних осіб, які вони отримують як допомогу по вагітності та пологах, передбачену Законом № 2240, відповідно до зазначених вище норм ПК не є об’єктом оподаткування ПДФО на відміну від єдиного внеску.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook