Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Матеріальна допомога працівникам: нараховуємо та утримуємо ЄСВ правильно

У грудні 2013 року установа нараховуватиме матеріальну допомогу на оздоровлення, а також окремим працівникам за їх особистими заявами у зв’язку із сімейними обставинами. Чи є такі виплати базою для нарахування та утримання ЄСВ?

 

У грудні 2013 року установа нараховуватиме матеріальну допомогу на оздоровлення, а також окремим працівникам за їх особистими заявами у зв’язку із сімейними обставинами. Чи є такі виплати базою для нарахування та утримання ЄСВ?

Керівники бюджетних установ в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, мають право надавати працівникам матеріальну допомогу , в тому числі на оздоровлення, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік (пп. «б» п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298).

Відповідно до пункту 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 № 5 (далі — Інструкція), до інших заохочувальних та компенсаційних виплат належить, зокрема, матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв’язку з екологічним станом). Отже, така допомога є базою для нарахування та утримання ЄСВ.

Матеріальна допомога разового характеру, що надається окремим працівникам у зв’язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання (п. 3.31 Інструкції № 5), відноситься до виплат, на які не нараховується ЄСВ (п. 14 розділу I Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1170).


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook