Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Необоротні активи: чи індексуємо вартість за 2013 рік

Чи необхідно проводити індексацію вартості необоротних активів за підсумками 2013 року?

 

Чи необхідно проводити індексацію вартості необоротних активів за підсумками 2013 року?

Пунктом 7.3 Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 № 611, визначено, що індексація первісної (переоціненої) вартості груп необоротних активів (крім об’єктів житлового фонду) може проводитися за самостійним рішенням керівника установи протягом I кварталу наступного звітного року.

Щорічну індексацію вартості основних засобів проводять застосовуючи коефіцієнт індексації, який відповідно до пункту 146.21 статті 146 розділу III Податкового кодексу України визначають за формулою:

Кі = [І(а-1) – 10] ч 100,
де І(а-1) — індекс інфляції року, за результатами якого проводять індексацію.

Слід зазначити, що коли значення Кі не перевищує одиниці, індексацію проводити не потрібно .

За даними Державної служби статистики України індекс інфляції за 2013 рік становив 100,5%. Із урахуванням цього показника визначимо коефіцієнт індексації:

(100,5 – 10) : 100 = 0,905.

Отже, розрахований за формулою коефіцієнт індексації дорівнює 0,905. Оскільки коефіцієнт індексації не перевищує одиниці, індексація первісної (відновлювальної) вартості груп необоротних активів за 2013 рік бюджетними установами не проводиться.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook