Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Оплачуємо медичному працівнику чергування вдома

Сестру медичну операційну періодично залучають до чергування вдома. Чи може таке чергування здійснюватися поза межами робочого часу та як правильно оплатити час такого чергування?

 

Сестру медичну операційну періодично залучають до чергування вдома. Чи може таке чергування здійснюватися поза межами робочого часу та як правильно оплатити час такого чергування?

Оплата праці працівників медичних закладів регулюється Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Відповідно до абзацу першого пункту 5.1 Умов № 308/519 лікарі та фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою закладів охорони здоров’я, які зайняті наданням медичної допомоги населенню, у т. ч. екстреної, можуть залучатися до чергування вдома.

Чергування вдома може надаватися лікарям — до п’яти посад з основних лікарських спеціальностей та чотирьох посад фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою (лаборант, рентгенолаборант, сестра медична операційна, сестра медична — анестезист) з урахуванням укомплектованості штатів, виробничої необхідності, кількості викликів і експертної їх оцінки.

Чергування здійснюють як у межах місячної норми робочого часу відповідних працівників за обліковий період, так і поза її межами. Ураховують чергування вдома в денний та нічний час як півгодини за кожну годину чергування та оплачують, виходячи з посадового окладу, з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію.

У разі виклику працівника під час чергування (у заклад, на місце події та додому до хворого) час, витрачений на виклик, оплачують за фактично відпрацьовані години з розрахунку посадового окладу працівника, встановленого за штатним розписом, зі збереженням порядку оплати праці працівників охорони здоров’я у нічний час.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook