Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Пенсія за вислугу років: чи зараховується до спецстажу робота практичним психологом

Чи зараховується до спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років період роботи з 2000 по 2003 роки у загальноосвітньому навчальному закладі на посаді психолога?

 

Чи зараховується до спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років період роботи з 2000 по 2003 роки у загальноосвітньому навчальному закладі на посаді психолога?

Відповідно до статті 51 Закону України « Про пенсійне забезпечення » від 05.11.1991 № 1788-XII пенсії за вислугу років установлюють окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі — Перелік).

Відповідно до розділу 1 «Освіта» Переліку до посад загальноосвітніх навчальних закладів, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, відноситься у тому числі і посада практичного психолога.

Водночас варто зазначити, що у школах посади практичного психолога були введені з 1996 року. Наразі, зокрема, статтею 21 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII передбачено, що психологічне забезпечення навчально-виховного процесу в навчальних закладах здійснюють практичні психологи. За своїм статусом практичні психологи належать до педагогічних працівників.

Тож саме з цього часу у трудових книжках повинен бути зроблений запис про прийняття (переведення) працівника на посаду практичного психолога.

Зауважимо, що основним документом, який підтверджує спеціальний стаж для призначення пенсії за вислугу років, є трудова книжка. Тому вказаний у запитанні період може бути зарахований до стажу для призначення пенсії за вислугу років лише за наявності відповідних записів у трудовій книжці.


Нас находят: пенсія за вислугу років психологам


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook