Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриІндексація

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Індексація

Підвищилися тарифний розряд та педнавантаження: визначаємося з індексацією

Тренеру-викладачу ДЮСШ 01.09.2013 була присвоєна кваліфікаційна категорія, у зв’язку з чим підвищився тарифний розряд із 9-го на 10-й. Водночас після проведення тарифікації у нього збільшилось тижневе навантаження з 20 до 30 годин на тиждень. Заробітна плата тренера-викладача збільшилась на 600 грн. Фіксована сума індексації становить 200 грн. Чи має він право на виплату фіксованої індексації у подальшому?

 

Тренеру-викладачу ДЮСШ 01.09.2013 була присвоєна кваліфікаційна категорія, у зв’язку з чим підвищився тарифний розряд із 9-го на 10-й. Водночас після проведення тарифікації у нього збільшилось тижневе навантаження з 20 до 30 годин на тиждень. Заробітна плата тренера-викладача збільшилась на 600 грн. Фіксована сума індексації становить 200 грн. Чи має він право на виплату фіксованої індексації у подальшому?

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), передбачено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбувається підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не проводиться. Для проведення подальшої індексації індекс споживчих цін обчислюється наростаючим підсумком з наступного за базовим місяця.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

З огляду на зазначене, якщо у працівника відбувається підвищення заробітної плати, у тому числі за рахунок підвищення тарифного розряду та збільшення педнавантаження, при нарахуванні сум індексації місяць підвищення вважається базовим.

У разі, якщо сума підвищення заробітної плати у вересні 2013 року (у запитанні йдеться про 600 грн.) перевищила суму виплат із індексації (суми індексації або фіксованої її величини ; у запитанні — 200 грн.), місяць підвищення, тобто вересень 2013 року, вважається базовим при обчисленні сум індексації. Для проведення подальшої індексації індекс слід розраховувати з жовтня 2013 року. Фіксована сума індексації у такому випадку вже не виплачується.

Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових доходів населення наведено в додатку 4 до Порядку № 1078.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook