Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Суміщення посад і викладацька робота

У ЗНЗ інженер-електоронік має години навчального навантаження з предмета інформатика. Чи можна йому суміщувати також посаду робітника з комплексного обслуговування й ремонту будівель?

 

У ЗНЗ інженер-електоронік має години навчального навантаження з предмета інформатика. Чи можна йому суміщувати також посаду робітника з комплексного обслуговування й ремонту будівель?

Так, і ось чому.

Згідно з Типовими штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 06.12.2010 № 1205, до штату загальноосвітніх навчальних закладів (далі — ЗНЗ) вводиться посада інженера-електроніка за наявності навчального комп’ютерного комплексу з кількістю комп’ютерів:

Працівник, який обіймає посаду інженера-електроніка, як і інші працівники ЗНЗ, може розраховувати на доплати, у т. ч. за суміщення професій (посад), передбачені абзацом першим підпункту «а» підпункту 3 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних ­розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557. Водночас зазначимо, що граничний розмір доплати за суміщення не повинен перевищувати 50% посадового окладу (ставки заробітної плати) за основною посадою.

Розмір доплати вказується в наказі ЗНЗ про доручення інженеру-електроніку виконувати додаткові обов’язки у порядку суміщення посади робітника з комплекс­ного обслуговування й ремонту будівель. Особливою умовою для такого способу виконання додаткових обов’язків є наявність вакантної посади робітника з комплексного обслуговування й ремонту будівель.

Зазначимо, що угода про суміщення посад можлива лише за згодою працівника. Відповідно до абзацу 4 пункту 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, працівники ЗНЗ, зокрема інженер-електронік, можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями в цьому ж закладі, обсягом не більше 12 год. на тиждень (480 год. на рік). Оплачують таку роботу за тарифікацією понад встановлений основний посадовий оклад (ставку).

Ведення викладацької роботи або занять з гуртківцями в ЗНЗ не є суміщенням, виконання такої роботи дозволено як в основний робочий час , так і за його межами.

Отже, інженер-електронік ЗНЗ може суміщувати посаду робітника з комплексного обслуговування й ремонту будівель, а також вести години викладацької роботи обсягом не більше 12 год. на тиждень (480 год. на рік).


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook