Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Учасник-переможець відмовився укладати договір: чи проводити повторну оцінку конкурсних пропозицій

Якщо учасник-переможець відмовляється укладати договір, то як замовник може визначити переможцем наступного учасника, який був допущений до оцінки?

 

Якщо учасник-переможець відмовляється укладати договір, то як замовник може визначити переможцем наступного учасника, який був допущений до оцінки?

Відповідно до абзацу третього частини другої статті 31 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) замовник укладає договір про закупівлю з учасником, пропозицію конкурсних торгів якого було акцептовано, не пізніше ніж через 30 днів з дня акцепту пропозиції відповідно до вимог документації конкурсних торгів та акцептованої пропозиції.

Водночас згідно з частиною третьою статті 31 Закону про закупівлі у разі письмової відмови переможця торгів підписати договір про закупівлю відповідно до вимог документації конкурсних торгів або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений Законом про закупівлі, замовник повторно визначає найбільш економічно вигідну пропозицію конкурсних торгів з тих, строк дії яких ще не минув.

Але Закон про закупівлі не передбачає здійснення повторної оцінки та складання повторного протоколу оцінки. Повторне визначення найбільш економічно вигідної пропозиції конкурсних торгів з тих, строк дії яких ще не минув, здійснюється на основі протоколу оцінки, який вже було складено.

Отже, у разі письмової відмови переможця торгів підписати договір про закупівлю або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений Законом про закупівлі, замовник може визначити переможця навіть у разі, якщо залишилася одна пропозиція конкурсних торгів, що відповідає умовам документації конкурсних торгів та строк дії якої ще не минув. До того ж замовник може оформити зазначену ситуацію окремим протоколом комітету з конкурсних торгів.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook