Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриІндексація

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Індексація

Установлюємо базовий місяць для індексації зарплати працівників

Чи буде січень 2013 року базовим для працівників, яким з 01.01.2013 (1-й і 2-й тарифний розряд за ЄТС) платять мінімальну заробітну плату, тобто 1147 грн.? А решті працівників заробітна плата не змінювалася, тобто залишилася на рівні грудня 2012 року. Який місяць вважати базовим для працівників, яким у січні 2013 року заробітна плата не змінилася?

 

Чи буде січень 2013 року базовим для працівників, яким з 01.01.2013 (1-й і 2-й тарифний розряд за ЄТС) платять мінімальну заробітну плату, тобто 1147 грн.? А решті працівників заробітна плата не змінювалася, тобто залишилася на рівні грудня 2012 року. Який місяць вважати базовим для працівників, яким у січні 2013 року заробітна плата не змінилася?

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок проведення індексації), передбачено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення заробітної плати, у т. ч. за рахунок виплат, які є об’єктами індексації і не мають разового характеру виплати . Заробітна плата , одержана за цей місяць, не індексується, якщо сума підвищення заробітної плати перевищує суму індексації, яка повинна нараховуватися у місяці підвищення.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення доходів наведено в додатку 4 до Порядку проведення індексації.

Враховуючи зазначене, для тих працівників, яким з січня 2013 року підвищено заробітну плату у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, при проведенні індексації січень 2013 року слід вважати базовим.

Для тих працівників, яким заробітна плата не змінювалася у зв’язку з переглядом мінімальної заробітної плати, при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації їх заробітної плати базовим місяцем залишається місяць останнього підвищення заробітної плати, тобто грудень 2012 року.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook