Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальні гарантії

Бухгалтеру /
Соціальні гарантії

Оглавление

Установлюємо розмір грошової допомоги дітям-сиротам при працевлаштуванні

Випускникам навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за умови їх працевлаштування надається одноразова грошова допомога. Який розмір прожиткового мінімуму застосовується при розрахунку такої виплати?

 

Випускникам навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за умови їх працевлаштування надається одноразова грошова допомога. Який розмір прожиткового мінімуму застосовується при розрахунку такої виплати?

Відповідно до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005 № 2342-ІV випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також особи з їх числа забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи органів праці та соціального захисту населення одягом і взуттям та одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-ІІІ дитиною вважається особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

До працездатних осіб відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VІ належать особи віком від 16 років, які проживають на території України і за станом здоров’я здатні до активної трудової діяльності.

Стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 № 5515-VІ установлює прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 01.01.2013 — 1108 грн., з 01.12.2013 — 1176 грн.; для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема, дітей віком від 6 до 18 років: з 01.01.2013 — 1210 грн., з 01.12.2013 — 1286 грн.; працездатних осіб: з 01.01.2013 — 1147 грн., з 01.12.2013 — 1218 грн.

Враховуючи зазначене, при виплаті одноразової грошової допомоги випускникам навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також особам з їх числа слід застосовувати прожитковий мінімум для працездатних осіб. Отже, з 01.01.2013 розмір такої допомоги становить 6882 грн., з 01.12.2013 — 7308 грн.


Нас находят: виплати сиротам при працевлаштуванні 2018, виплата одноразової грошової допомоги при працевлаштуванні, запит в мону для дітей сиріт одноразовою грошовою допомогою при працевлаштуванні


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook