Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Застосовуємо розмір ЄСВ для працюючого інваліда

Працівник у серпні надає до бухгалтерії установи копію довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення йому групи інвалідності. З якого періоду установа може нараховувати ЄСВ у розмірі 8,4% із заробітку такого працівника, якщо довідка видана у травні?

 

Працівник у серпні надає до бухгалтерії установи копію довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення йому групи інвалідності. З якого періоду установа може нараховувати ЄСВ у розмірі 8,4% із заробітку такого працівника, якщо довідка видана у травні?

Відповідно до частини 13 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, установлюється у розмірі 8,41% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів.

Підтвердженням призначення працівнику інвалідності є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності. Завірення копії довідки здійснюється безпосередньо підприємством , установою або організацією (п. 3.13 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-5).

Отже, нарахування установою ЄСВ у розмірі 8,41% на зарплату такого працівника-інваліда здійснюється з моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання установою завіреної копії зазначеної довідки.

Нагадуємо, що відповідно до статті 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Тому повідомлення відомостей з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності є виключно правом самої особи.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook