Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

АССА або СІРА - важкий вибір бідного бухгалтера

АССА або СІРА - важкий вибір бідного бухгалтера

Сьогодні я навчаюся в НТУ на третьому курсі на спеціальності «міжнародна економіка», де отримую основи, теоретичні знання по професії бухгалтера. А завтра, так би мовити, переді мною постане питання влаштування на роботу. То як я повинна навчатись сьогодні? Заради «папірця»? При виборі вищого навчального закладу для здобуття освіти розумієш, скільки економістів і бухгалтерів вийдуть на загальний ринок праці. Конкуренція шалена. І кого ж буде обирати будь-яка компанія, фірма. Працівника, який знається на своїй справі чи візьме неука з дипломом. Якщо це фірма родича чи знайомого, як було заведене в нашій країні, то може тобі і повезе на перших порах. Але довго за тебе не робитимуть. Це точно. Процес виживання дасть про себе знати. Тим більше, коли країна переживає кризу. Тут треба не просто розмірковувати, а діяти не гаючи часу. Одним вибором бухгалтерських курсів теж не обійтись, хоча і вони не завадять. На них можна ознайомитись із найновішими версіями 1С. Було б не погано і досвіду набиратись на підприємстві. Добре, що університети дають таку змогу – практика. Тільки і до цього питання треба віднестись серйозно. Недостатньо поставити печатку в щоденнику для практики, а попрацювати від дзвінка до дзвінка на фірмі або ще й після роботи залишитись. Коли є освіта (бакалавр), досвід роботи бодай 1 рік, фінансова можливість і саме головне наполегливість і бажання вчитись, тоді можна і поміркувати про міжнародну кваліфікацію. Щоб отримати міжнародний сертифікат треба дуже багато трудитись, вивчати. Міжнародний сертифікат купити неможливо. Так – за реєстрацію в Асоціації треба заплатити, за навчання, курси, тренінги, іспити треба плати. Одним словом, час, який витрачатимуть на перевірку твоїх знань треба оплачувати. Відповідно ці кошти ти маєш заробити або знайти спонсора. Гроші вкладені в знання повернуться у вигляді подвійної зарплати у міжнародній компанії. Але для цього треба трудитись і добряче потіти.

Які повинні бути знання для здачі іспитів з міжнародних сертифікаційних програм, що проводять в усьому світі. Одними з найвідоміших з міжнародних сертифікаційних програм є британська АССА (Association of Chartered Certified Accountants) і американська СІРА (Certified International Professional Accountant) – це сертифікат для бухгалтерів країн СНД, тобто бухгалтерів міжнародного рівня. Як вибрати між найстаріших і найавторитетніших асоціацій. Насамперед для себе чітко потрібно визначити ступінь своїх знань та на якому ринку праці маєш намір працювати. Якщо гарно володієш іноземною мовою і фінансовий стан стабільний, бажаєш працювати за кордоном або в компанії з іноземним капіталом, то це АССА. На порядок дешевша, російськомовна, більше розрахована під законодавство та податки рідної країни програма СІРА. Це так узагальнено. Якщо програми розбирати більш детальніше, то трудитись треба добряче і іспитів чимало, і строки скорочені, і бідному, в прямому значенні цього слова, бухгалтеру( тим паче студенту) вони не по карману. Скоріш за все це важкий вибір навіть для досвідченого професіонала. Взагалі сама професія бухгалтера потребує постійного вивчення спеціалізованої літератури, нововведень у законодавстві та у інструкціях, консультацій у юристів. Велику роль відіграє самоосвіта та особисті якості. Так що потрібно роками накопичувати навички і здібності, щоб крок за кроком стати кваліфікованим спеціалістом. При великому бажанні кожен здатний досягнути бажаних результатів. А раптом це справа твого життя. Що ж перший крок зроблено. Недаремно саме цю тему обрала для роздумів. Якщо це знак…

Матвієнко Катерина


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=assa-abo-sira---vazhkiy-vibir-bidnogo-bukhgaltera, скільки потрібно вчитися на бухгалтера, чи важко вчитися на бухгалтера, скільки потрібно вчитися на бугалтера, скільки вчитись на бухгалтера, чи важко вчитись на бухгалтера, Хто такий бухгалтер скільки років нада на нього вчиться де і скільки грошей на це потрібно?, сколько курсов нада вчитися на бухналтера, Скільки років вчитись на бугалтера, скільки потрібно вчитися на булгактера


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook