Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Чим навчання відрізняється від освіти?

Чим навчання відрізняється від освіти?

У природи є свої хитрощі. Ось, приміром, з'явилось на світ лоша, і перші 30 хвилин наполегливо намагається встати на ноги. А проходить декілька тижнів - і воно вже цілком самостійне.

Народився чоловічок. Щоб навчити його їсти, робити перші кроки, говорити перші слова - піде рік-півтора. Потім ще 6 років навчатимуть в дитячому садку грати, дружити, малювати, розповідати віршики, співати.

Потім першого вересня тато з мамою візьмуть дитину за руку і відведуть до школи. Там його теж будуть вчити та виховувати ще років 8-10. Якість навчання буде залежати і від бажання навчатися самої дитини, і від бажання вчителя навчити. Після закінчення школи видадуть атестат про освіту. Процес навчання може ще продовжуватись від двох до шести років (ПТУ, коледж, університет, академія, аспірантура і т.д.). Але навіщо? По закінченні кожного навчального закладу видають документ про освіту. Вчився на відмінно - отримай червоний диплом. А з червоним дипломом - на високооплачувану, престижну роботу. Так, швидше за все, свідчить теорія і бажання (хоча, трапляється і таке). Комусь здасться замало однієї спеціальності. Можливо, не було певної мети, а потім прийшло прозріння. Часто на різних шоу зустрічаються історії типу «лікар-стоматолог (або перукар) передумав працювати за фахом і вирішив співати». Ось і Святослав Вакарчук, маючи дві вищі освіти (теоретична фізика та міжнародна економіка), став знаменитим рок-музикантом, Заслуженим артистом України. Талановита людина - талановита в усьому.

Наприклад, Стів Пол Джобс кинув Reed College після одного семестру навчання, але це йому не завадило стати головою правління і виконавчим директором корпорації Apple. Біл Гейтс провчився в Гарвардському університеті тільки два роки. І все ж, зумів заснувати Microsoft.

Однак, Стівен Хокінг (англійський фізик-теоретик) про себе говорить, що, будучи професором, він з часів школи не отримував ніякої математичної освіти. Парадокс? Швидше за все - самоосвіта.

Звичайно ж, щодо Хокінга потрібно сказати, що незважаючи на свою важку хворобу, він веде активний спосіб життя. Він не перестає вчиться і навчати інших.

Ви не повірите, але мультимільйонер та фінансовий геній Річард Бренсон, який став засновником корпорації Virgin Group (приватного космічного туризму), виходячи до шкільної дошки, не міг сказати ні слова, до того ж, дуже червонів, ніяковів і заїкався.

Двієчником у школі був і Вінстон Черчилль. Вчителі його вважали безнадійно тупим, хоча іноді помічали у нього книги, не властиві для його віку. Цікаво, що нобелівську премію він отримав саме з літератури. Саме Черчилль пізніше скаже, що школа не має нічого спільного з освітою.

А Ісааку Ньютону знадобився «стимулятор» у вигляді однокласника, який побив його. Тільки після цього він почав вчитися.

Наполеону давалася тільки математика, а всі інші предмети були «не для його розуму».

За цих двієчників сьогодні не соромно, а навіть почесно.

Однак, ніхто не гарантує успіх вундеркіндові. Історія однієї української дівчинки закінчилася дуже плачевно. Ніка Турбіна в 4 роки писала вірші. У дев'ять років - вийшов її збірник. На Венеціанському фестивалі вона отримала головний приз. А в 16 років про неї стали забувати. Жодного літературного закладу вона не закінчила, залишилася без роботи. Потім алкоголізм дав про себе знати - в 27 років її не стало.

Можна зробити висновок, що відмінність між навчанням і освітою в наступних факторах:

Як сказав Луцій Анней Сенека: «Скільки б ти не жив, усе життя слід вчитися». Ось і вся реальність.

Токарчук Карина


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=chim-navchannya-vidriznyaetsya-vid-osviti


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook