Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Догляд за рослинами в зимовий період

Догляд за рослинами в зимовий період

Дотримуємось правил

Особливості догляду за вибагливими кімнатними рослинами

 

З наближенням зими багато кімнатних рослин проявляють ознаки хвороби та в’янення, навіть якщо під час літа вони виглядали здоровими та прикрашали приміщення чудовим цвітінням. У цей період рослини потребують індивідуальної уваги. Однак існують загальні проблеми, які стосуються більшості кімнатних рослин:

Тому догляд за ними взимку має бути бережним та правильним. Це забезпечить свіжість та красу кімнатних рослин навіть під час коротких днів та зимових холодів. Адже окрім розваг в artmedia.kiev.ua, багато хто знаходить розраду в догляді за рослинами.

Дотримуємось правил

В приміщенні рослинам часто не вистачає тепла. Тому слід уникати протягів або застосовувати додаткові заходи для утеплення кімнат. Це допоможе виключити замерзання листя та квітів. Запобігання переохолодження коріння здійснюється за допомогою утеплення горщиків або розміщення їх у ящику, наповненому пінопластом.

Теплолюбні кімнатні рослини взимку краще забрати з підвіконня і розмістити в тепле та освітлене місце. Важливо також, щоб вони стояли якомога далі від опалювальних приладів або камінів. Що стосується вуличних декоративних насаджень, то варто запастися матеріалами для їх укриття від негоди та морозів, такими як солома, сухі листя чи агроволокно. Слід особливо утеплювати корону та кореневу зону рослин.

Що стосується поливу — переважно рослини взимку вимагають менше води, оскільки швидкість їхнього росту значно сповільнюється. Якщо квітучі, такі як азалія, циперус та аїр, добре почуваються у вологому середовищі, то сукуленти й кактуси можуть обходитися мінімальним зрошенням. Варто зазначити, що рослини можна обприскувати водою і розпушувати землю. Це дозволить повітрю краще проникати до коріння. Рослини на відкритому ґрунті також потребують обмеженого поливу. Варто уникати зайвого зволоження, щоб не утворювалися льодяні плити.

Забезпечення рослин світлом взимку є ключовим через нестачу сонячного проміння. Додаткове освітлення може бути створене за допомогою ламп, розташованих недалеко від рослин.

Шкідники взимку, такі як павутинний кліщ, є досить активні. Щоб боротися з ними, варто спробувати природні методи, такі як обприскування мильним розчином або використання витяжок з часнику чи перцю. Слід регулярно перевіряти рослини на наявність шкідників та ізолювати інфіковані від здорових. Можна придбати готові розчини для боротьби зі шкідниками під назвою інсектициди.

Особливості догляду за вибагливими кімнатними рослинами

Варто виділити кілька популярних кімнатних рослин, які потребують делікатного відношення в зимовий період. Герань, бегонія, троянда, фуксія найбільше страждають від недостатнього освітлення, тому їм слід вчасно допомогти. Листя цих рослин повинно бути очищене від пилу, адже так легше поглинається світло.

Через недостатню вологість особливо потерпають папороті, орхідеї та рослини з тендітними квітами й листям. Саме тому їм необхідний регулярний полив і обприскування. Варто слідкувати, щоб ґрунт був помірно вологим.

Багато кімнатних рослин в зимовий період відпочивають і можуть потребувати менше води та добрив. До них відносяться, наприклад, кімнатні тропічні рослини. Зниження температури та зменшення освітлення взимку також може вплинути на їхню активність. Важливо зменшити полив та утримувати рослини в спокійних умовах, забезпечуючи їм необхідний відпочинок.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook